184 моделі авто, за володіння якими доведеться сплатити 25 тисяч гривень податку на розкіш

Власникам дорогих автомобілів цьогоріч доведеться сплатити податок на розкіш. У 2024 році до розряду розкішних внесено 184 моделі авто. Податок на розкіш – фіксований. Він становить 25 тисяч гривень.

Про це повідомляє Міністерство економіки України, яке оприлюднило перелік авто, що обкладаються податком в 2024 році.

Законом визначені моделі авто, які вважаються дорогими, а також вартість автомобіля, з якої стартує оподаткування. Цьогоріч заплатити податок доведеться власникам 184 моделей автомобілів, які представлені такими марками: Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, Cadillac, Jaguar, Land Rover, Lexus, Maserati, Mercedes-Benz, Porsche, Rivian, Tesla.

Щоби полегшити життя власникам дорогих автівок, було вирішено встановити фіксовану ставку для всіх. Її не треба розраховувати за вартістю автомобіля. Річна ставка податку для всіх однакова – 25 тисяч гривень.

А от сама наявність такого податку усе ж залежить від ціни автомобіля, а також від його віку. Є два критерії, за якими автомобіль підлягає такому оподаткуванню:

  • його ціна має становити не менше за 375 мінімальних зарплат;
  • вік автомобіля має бути не більше за 5 років.

Цей податок мають сплачувати як фізичні особи, так і юридичні. Але механізм оплати буде різним. Фізичні особи сплачують податок одним платежем, а юридичним доведеться розрахувати щомісячний внесок.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше