5 неймовірних фактів про Wi-Fi
Неможливо уявити сучасний світ без мережі Інтернет. А найбільш популярною технологією для бездротової передачі даних є саме Wi-Fi. Однак, більшість людей, які використовують цю технологію кожен день, майже нічого не знають про неї. Саме тому цікаво дізнатись щодо особливих фактів про цю комбінацію букв, про яку чули у всьому світі
Коли створили Wi-Fi?
- Мабуть, найменш очікувана локація для появи такої технології це острови Гаваї. Саме в Гавайському університеті була створена ALOHAnet. Вона була прототипом бездротової передачі інтернету і саме на її основі був створений IEEE 802.11. А це була перша назва відомого Wi-Fi. Це сталось в 1997 році, майже двадцять п’ять років тому.
- Принцип роботи вайфаю грунтується саме на радіохвилях. Якщо говорити простими словами, то ця технологія є сучасним видом радіоприймача. Є спеціальні адаптери, які трансформують інформацію на радіосигнал, а після цього антени транслюють ці сигнали. Роутер потрібен для того, щоб приймати та трансформувати ці сигнали. Через ці особливості, технологія бездротового зв’язку Вай Фай відрізняється від усіх схожих технологій.
- Відоме у всьому світі слово Wi-Fi не має значення чи розшифрування. Це просто така комбінація букв, яка сподобалась розробникам. Деякі користувачі помилково транслітерують це англійське словосполучення як Wireless Fidelity, що можна перекласти як Бездротова якість. Проте, насправді дана назва зовсім ніяк не розшифровується.
- З самого початку ця технологія називалась IEEE. Це було скорочення, яке означало Інститут електротехніки та електроніки. Проте розробники вирішили, що така назва надто незрозуміла та складна для пересічних користувачів. А от відома усім назва Wi-Fi почала використовуватись лише в 1999 році. Саме тоді також був розроблений офіційний логотип цієї технології.
Що корисно знати про технологію Wi-Fi?
- Перешкоди на шляху знижують якість сигналу. Звичайно, радіохвилі мають здатність проходити через різні бар’єри. Але вони частково поглинаються тим матеріалом, що здатен проводити електричний струм. Це означає, що дерев’яні чи резинові покриття мало шкодять сигналу, а металеві суттєво більше. Також на зниження сигналу роутера впливають телефони, мікрохвильові хвилі, а також навушники без дротів.
Людина, яка переважно складається з рідини, теж заважає проведенню сигналу. Тому варто не стояти між роутером та пристроєм, на який передається сигнал.
Для отримання якісного зв’язку, варто обирати лише перевірені інтернет провайдери у Львові (Франківський район). Краще підключити провайдера Linkcom, який гарантує надійний якісний інтернет у Львові.