5 поширених захворювань, які лікує мамолог
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожна 7 жінка стикалася з проблемами з грудними залозами, такими як ущільнення, виділення чи больові відчуття. Доброякісні патології можуть переростати в злоякісні, тому їх потрібно вчасно виявляти. Адже рання діагностика суттєво збільшує шанси на одужання й повноцінне життя. На обстеженні, профілактиці, діагностуванні та лікуванні всіх хвороб, пов’язаних з молочними залозами, спеціалізуються лікарі мамологи. На платформі eLikari https://e-likari.com.ua/doctors/mamolog/, можна вибрати кваліфікованого лікаря та отримати консультацію. Спеціалісти виявляють найменші структурні зміни в тканинах й надають рекомендації, як запобігти розвитку можливих ускладнень.
Фіброаденома
Це одна з найпоширеніших доброякісних пухлин молочної залози, що може розвинутися навіть в молодому віці. Її характерна ознака – чіткі контури ущільнення. В молочній залозі формуються тверді кульки, які при натисканні переміщаються під шкірою й не болять. Фіброаденома буває одиничною або множинною. В більшості випадків, захворювання потребує хірургічного втручання. Якщо пухлина невелика, з операцією можна не поспішати – за умови постійного лікарського контролю. Фіброаденоми розвиваються повільно. Однак можуть почати інтенсивно збільшуватися, зокрема під час вагітності.
Кіста
Ця доброякісна патологія найчастіше не викликає больових відчуттів. Діагностувати кісту можна за допомогою ультразвукового дослідження, мамографії чи пальпації. Новоутворення розподіляють на прості та атипові. Останні потребують хірургічного лікування. У більшості ж випадків, операція не знадобиться. Лікар призначає медикаментозне лікування гормонального дисбалансу, який провокує розвиток патології. Кіста також може з’явитися на місці удару.
Папілома, або хвороба Мінца
Патологія, зазвичай, безболісна. Основний симптом захворювання – поява кров’янистих виділень. У цьому випадку доброякісна пухлина формується всередині молочної протоки. Виникає, переважно, через збої в роботі гормональної системи. Найчастіше зустрічається у жінок від 35 до 45 років. Хвороба небезпечна тим, що тривалий час може протікати безсимптомно. Остаточний діагноз лікар зможе поставити лише після мамодуктографії й мамодуктоскопії. Лікування – тільки хірургічне.
Мастопатія
При мастопатії в молочній залозі утворюються поодинокі та множинні ущільнення, а також інші новоутворення – кісти, папіломи та фіброаденоми. Разом вони провокують деформацію грудей. Основний симптом – циклічний біль, інтенсивність якого залежить від змін гормонального фону протягом менструального циклу. Перед критичними днями також можуть з’являтися виділення із сосків, які зникають після менструації. Переважно, мастопатію виявляють у жінок репродуктивного віку.
Мастит
Запалення тканини молочної залози здебільшого діагностують у жінок у період грудного вигодовування. Серед симптомів – почервоніння шкіри, набрякання, висока чутливість і болючість, втомлюваність. Причиною може бути інфекція, що потрапила в молочні залози через тріщини на сосках. Або застій молока всередині протоки, якщо його занадто багато чи при неправильній техніці годування немовляти.Якщо мастит не лікувати, він може призвести до абсцесу, що потребуватиме хірургічного втручання.
Усім жінкам рекомендується щомісяця проводити самодіагностику грудей й щороку відвідувати мамолога. За перших ознак дискомфорту потрібно негайно звернутися до лікаря!