7 звичних продуктів, які можуть серйозно нашкодити
Всі ми чистимо зуби вранці, запиваємо сніданок чаєм та іноді заглядаємо в японський ресторан, не задумуючись про те, що якщо деякі дуже звичні нам продукти та товари використовувати не правильно то вони можуть нам зашкодити. Отож, які з супутників нашого повсякденного життя можуть становити серйозну небезпеку?
1. Капуста. У 2011 році чоловік був госпіталізований після передозування брюссельською капустою на різдвяній вечері. Потерпілий жив зі штучним серцем і приймав антикоагулянти для нормальної роботи міокарда. Як і більшість хрестоцвітних овочів, брюссельська капуста містить велику кількість вітаміну К, який сприяє згортанню крові. В результаті такого поєднання (антикоагулянти й вітамін К) чоловік і опинився в критичному стані. На щастя, лікарі врятували ситуацію.
2. Зубна паста. На початку 1990-х років на етикетках зубної пасти майже завжди містилися попередження: «Не ковтайте зубну пасту. Використовуйте не більше горошини при чищенні ». Однак ніхто не вірив, що існує реальна небезпека постраждати від передозування зубною пастою. Річ у тім, що фторид, що входить до складу більшості паст, досить токсичний. Існують реальні випадки, коли так звана допустима доза (5 мг фтору на 1 кг маси тіла) призводила до летального кінця.
3. Соєвий соус. У 2013 році 19-річний житель Вірджинії випив 0.9 літра соєвого соусу на спір і став втрачати свідомість. Друзі повезли нещасного в лікарню, але до цього моменту хлопець вже був у комі. Необдуманий вчинок спровокував гіпернатріємію — стан, при якому концентрація натрію (солі) в плазмі сильно перевищує норму. Лікарям вдалося врятувати ситуацію і знизити рівень солі до нормального рівня за кілька годин. Однак хлопець провів у комі цілих три дні та, напевно, засвоїв головний урок: життя — штука дуже тендітна.
4. Чай. 56-річний житель Арканзасу мав незвичайну залежність: чоловік випивав дуже багато чаю — приблизно 16 літрів в день. В результаті любитель чаювань був госпіталізований з нудотою та болями в тілі. Лікарі діагностували ниркову недостатність, викликану передозуванням оксалатними компонентами, що містяться в чорному чаї. Провести залишок життя, щодня проходячи через процедуру діалізу — це практично вирок.
5. Тунець. Надмірне споживання тунця, як правило, погано для вагітних жінок та дітей, але й інші схильні до ризику, якщо перестаратися в суші-барі. Річ у тому, що тунець накопичує ртуть. Перші ознаки отруєння — погана координація й оніміння пальців, а також тремор та проблеми із зором. Довгострокове отруєння ртуттю може впливати на функцію пам’яті та погіршити процес навчання. Важкі випадки можуть привести до проблем з нирками та навіть до летального результату. Багато хто чув, що не варто споживати занадто багато тунця, але не всі знають, яка це міра. Для людини вагою 70 кілограмів FDA рекомендує споживати не більше 170 грамів тунця в тиждень.
6. Протизапальна мазь може полегшити біль при розтягуванні м’язів, але використання занадто великих обсягів може призвести до смертельних наслідків. У 2007 році Аріель Ньюман померла від передозування метилсаліцилатом: 17-річна спортсменка регулярно використовувала мазь після тренувань. Згодом концентрація метилсаліцилата, що входить до складу лікарського засобу, досягла критичного рівня в організмі.
7. Мускатний горіх. Його часто використовують як спецію для приготування різних страв. Мускатний горіх містить природне з’єднання, так званий Міристицин, який має галюциногенні ефекти (при достатніх дозах), подібними з ефектом від ЛСД. У чистому вигляді міристицин — речовина токсична, тому навіть 5 грамів одноразового споживання такої спеції можуть Вам нашкодити.
Отож, як висновок, дотримуйтесь інструкцій та здорового глузду при використанні звичних та повсякденних речей.