Вночі через атаку безпілотників рф на Дунаї Румунія підняла у повітря бойові винищувачі

Уночі сили рф вчергове атакували портову інфраструктуру на Дунаї. Румунія підняла у повітря бойові винищувачі F-16 і військові літаки Eurofighter Typhoon. В Міністерстві оборони країні повідомили, що на території Румунії впав збитий російський безпілотник.

Повідомляється, що БПЛА залишив вирву глибиною 1,5 метра біля села Грінду, яке розташоване приблизно за 8 км від українського порту Рені.

“Літаки F-16 ВПС Румунії з 86-ї авіабази у Фетешті та літаки Eurofighter Typhoon ВПС Німеччини з 57-ї авіабази “Михаїл Когелнічану” були підняті для виконання завдань зі спостереження за національним повітряним простором”, – йдеться у повідомленні.

Міністерство оборони Румунії рішуче засудило удари Росії по цивільній інфраструктурі України. Розпочато розслідування щодо інциденту.

“Радарна система спостереження румунської армії зафіксувала в цій ситуації можливе несанкціоноване проникнення в національний повітряний простір, причому сигнал було виявлено на низькій висоті на шляху до району Грінду в повіті Тулча”, – зазначили у Міноборони Румунії.

Джерело mil.co

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Італійські винищувачі перехопили російські літаки над Балтійським морем

Повітряні сили Італії перехопили невідомі літаки над міжнародними водами в Балтійському морі, вони виявилися російськими.

Агенція Reuters з посиланням на обізнані джерела підтверджує, що літаки були російськими.

«За останні 24 години в Мальборку двічі винищувачі Eurofighter Повітряних сил 4-го крила ризикували над міжнародними водами Балтійського моря», – йдеться в заяві італійських ПС.

Підняття літаків запросили у командуванні НАТО для перехоплення літака, що пролітав над міжнародними водами Балтійського моря вранці 28 та 29 березня.

Після цього тривогу підняв Центр командування та управління повітряними операціями НАТО, що базується в Удемі у Німеччині.

Винищувач Eurofighter Typhoon Повітряних сил Італії. Березень 2024. Польща. Фото Повітряні сили Італії

Військові не надали жодних подробиць, повідомивши, що після перехоплення італійські літаки повернулися на польську базу в Мальборк.

Два джерела в оборонному відомстві повідомили агентству, що російські літаки були помічені радарами, але не відповідали на прохання вийти на зв’язок.

Тактична група «4-го крила» використовує чотири літаки Eurofighter Typhoon.

«Завдяки цим літакам можна гарантувати перехоплення будь-якого підозрілого сліду, виявленого радаром, за кілька хвилин», – зазначили у Повітряних силах.

Італійський контингент дислокований в аеропорту Кролево в Мальборку діє разом з Повітряними силами Польщі для захисту північно-східного флангу Атлантичного альянсу.

Нагадаємо, у 2023 році Сили швидкого реагування Королівських повітряних сил перехоплювали російський протичовновий літак Ту-142 північніше Шотландії.

Винищувач Typhoon FGR.4 зі складу QRA супроводжує один із перехоплених протичовнових літаків Ту-142. Фото Royal Air Force

Тоді також для перехоплення російського літака залучили європейські винищувачі Eurofighter Typhoon.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Загроза на кордоні НАТО: російський дрон-камікадзе впав біля румунського міста Браїла (відео)

Уламки російського дрона, схожі на Shahed (Герань-2), знайшли за 8 кілометрів від великого румунського міста Браїла, яке розташоване більш як за 20 кілометрів від українського кордону.

Про це повідомляє Міністерство національної оборони Румунії.

«Міністерство національної оборони розслідує інцидент разом зі спеціалізованими структурами системи національної оборони, громадського порядку та національної безпеки 29 березня 2024 року відповідно до конкретних оперативних процедур», — ідеться у повідомленні.

Повідомляється, що уламки дрона знайшли на сільськогосподарському угідді на одному з островів на річці Дунай.

Влада отримала повідомлення про падіння дрона увечері 28 березня близько 21:45. Після цього територію оперативно оточили правоохоронці. Свідки кажуть, що при падінні безпілотника було чути гучний вибух.

У наслідок детонації безпілотника утворилася вирва діаметром 4 метри.

У грудні 2023 року «Мілітарний» повідомляв, що російський безпілотник упав на території Румунії.

Тоді літаки F-16 ПС Румунії з 86-ї авіабази «Фетешть» і літаки Eurofighter Typhoon ПС Німеччини з 57-ї авіабази «Міхаїл Когелнічану» здійснювали спостереження за національним повітряним простором.

Радар спостереження збройних сил Румунії виявив потенційне несанкціоноване порушення національного повітряного простору, зафіксувавши сигнал малої висоти на одному з маршрутів, що веде до комуни Грінду регіону Тулча.

Дрон-камікадзе Shahed-136. Фото ілюстративне

На основі цієї інформації, змішані групи Міністерства національної оборони та Міністерства внутрішніх справ виїхали в цей район і вранці повідомили, що внаслідок падіння безпілотника утворилася вирва завглибшки 1,5 метра.

Така сама ситуація сталася 12 жовтня 2023 року. Тоді під час російських атак української інфраструктури один із баражуючих боєприпасів росії вдарив по румунській території.

Як повідомляється на сайті Міноборони Румунії, близько 5:00 ранку польові групи повідомили про виявлення вирви від дрона приблизно за 3 кілометри на захід від села Плауру.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

В Польщі знову піднімали винищувачі НАТО під час російських ударів по Україні

29 березня у Польщі відреагували на повітряну атаку росії на Україну. Зокрема, через п’ять годин після початку атаки командування збройними силами (ЗС) віддало наказ підняти авіацію. Про ситуацію, яка виникла у зв’язку з черговим обстрілом ЗС рф, Оперативне командування ЗС Польщі повідомило у соцмережі X (Twitter).

Реакція на удар рф по Україні з’явилась о 4:59. Вказувалось, що зросла загроза внаслідок російської ракетно-дронової атаки. Тому Оперативне командування прийняло рішення підняти у повітря польську та союзницьку авіацію. У зв’язку з цим вибачились перед населенням, тому що будуть дещо гучні звуки. Особливо гучно, як вказано у дописі, має бути на південному сході країни.

“Розпочато всі необхідні процедури для забезпечення безпеки повітряного простору Польщі, і військові постійно моніторить ситуацію”, — відзвітувало командування.

Наступне повідомлення ОК Збройних сил Польщі з’явилось о 8:19. Наголосили, що російська загроза зменшилась, тому військова авіація повернулась до штатного режиму роботи. Також пояснили, що і далі будуть стежити за ситуацією в Україні, щоб, за потреби, захистити поляків.

“Це була чергова ніч підвищеної готовності польських та союзницьких систем та інтенсивної служби солдатів ЗС, які постійно стежать за ситуацією на території України та залишаються в постійній готовності забезпечувати безпеку повітряного простору Польщі”, — наголосило Оперативне командування.

Зазначимо, коли у Польщі підняли у повітря авіацію, в Україні ракетно-дронова атака рф тривала понад шість годин, — свідчать дані Повітряних сил ЗСУ. О 5:00, тобто у момент, коли поляки відреагували, росіяни саме атакували західні області України — Львівську, Волинську, Тернопільську, Рівненську тощо.

Обстріл 29 березня – тривога у Львівській області, 29 березня
Фото: alert.in.ua

Обстріл 29 березня — що відомо

Зазначимо, повітряна атака ЗС рф в ніч на 29 березня тривала близько дев’яти годин поспіль. Почали російську атаку дрони-камікадзе Shahed-136: вони проникли на українську територію з північного сходу та півдня. Пізніше стало відомо про готовність літаків Ту-95МС — вони вийшли на пускові рубежі. Після того стало відомо про низку вибухів, які пролунали у різних регіонах України: у Київській, Черкаській, Дніпропетровській та у низці інших центральних і західних областей.

Зранку 29 березня Повітряні сили ЗСУ повідомили, що росіяни запустили по українцях 99 повітряних засобів ураження. Вдалось збити майже всі дрони-камікадзе та ракети Х-101/Х-555. Не вдалось знешкодити балістичні ракети, які використав ворог.

Раніше російські ракети вже залітали на територію Польщі. Під час обстрілу 24 березня Х-101 39 секунд перебувала у польському повітряному просторі, але її так і не збили. Після цього МЗС Польщі намагалось висловити протест російському послу, але він просто не з’явився для пояснень.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Rheinmetall анонсував будівництво нового порохового заводу в Румунії

Rheinmetall побудує завод із виробництва артилерійських порохів, аби розширити свої спроможності у виробництві боєприпасів.

Про це повідомив румунський прем’єр-міністр Марчел Чолаку в етері телеканалу Digi 24.

Румунія отримає сучасний пороховий завод у межах проєкту, розробленого спільно з Європейською комісією та компанією Rheinmetall.

За словами Марчела Чолаку, підприємство площею 300 гектарів побудують біля міста Вікторія повіту Брашов. Вартість інвестицій становить 400 млн євро.

Прем’єр Румунії зазначив, що Румунія вже володіє потужностями з виробництва артилерійських боєприпасів стандарту НАТО, однак їх наразі недостатньо.

Міністр економіки Румунії Раду Опря заявив, що представники компанії Rheinmetall уже прибули до Румунії для початку будівельних робіт нового підприємства.

Виробництво артилерійських боєприпасів на одному з заводів Rheinmetall. Фото: Rheinmetall NIOA Munitions

Європейська експансія Rheinmetall

Масштабне розгортання виробничих потужностей німецького оборонного гіганта по всій Європі пов’язане з планами щодо масштабування збройового виробництва та вихід на щорічний випуск більш як одного мільйона артилерійських снарядів до 2027 року.

За словами голови наглядової ради компанії Арміна Паппергера, вихід на показник мільйон одиниць мають забезпечити нові виробничі потужності по всій Європі, зокрема, у Німеччині, Угорщині, Україні та Литві.

В Україні Rheinmetall планує побудувати щонайменше чотири заводи з виробництва озброєння, два з яких випускатимуть снаряди та артилерійські порохи.

Планується, що український боєприпасний завод випускатиме шестизначну кількість артилерійських снарядів калібру 155 мм на рік. Німецькому концерну належатиме 51% акцій спільного заводу, а українській компанії – 49%.

Зазначається, що він буде побудований за зразком заводу з виробництва боєприпасів, який Rheinmetall будує в Німеччині.

Загалом, уже з 2025 року Rheinmetall планує виробляти до 700 000 артилерійських снарядів і 10 000 тонн пороху на своїх заводах у Німеччині, Іспанії, Угорщині, а також Південній Африці та Австралії.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Румунія розпочала будівництво найбільшої військової бази НАТО в Європі

На території Румунії, яка наразі знаходиться на передньому краї оборони НАТО у східній Європі, розпочато будівництво найбільшого військового об’єкту альянсу на континенті, повідомляє euronews. Цей амбітний проєкт з вартістю у 2,5 мільярда євро передбачає розширення існуючої авіабази Mihail Kogălniceanu, розташованої в повіті Констанца. Плани враховують перетворення цієї території на величезний військовий комплекс площею 2800 гектарів із загальним периметром у 30 кілометрів.

Особливістю бази стане її здатність постійно розміщувати до 10 000 військовослужбовців НАТО та їхніх родин, перетворюючи її на щось більше, ніж просто військову структуру, а на повноцінне містечко. Воно буде обладнане всім необхідним для повсякденного життя: від злітно-посадкових смуг і ангарів для літаків до шкіл, дитячих садків, магазинів та лікарні.

Паралельно з будівництвом базової інфраструктури, такої як дороги та електропостачання, планується створення нової злітно-посадкової смуги, яка буде з’єднана з існуючою, а також розвиток аеропортової інфраструктури для забезпечення потреб різноманітних типів літаків.

Цей великомасштабний проєкт, який фінансується урядом, відіграватиме ключову роль у зміцненні обороноздатності НАТО на східному фланзі, особливо у світлі триваючої війни на півдні України. Геополітичний аналітик Дорін Попеску наголосив на важливості бази як на “найважливішій постійній військовій структурі НАТО в безпосередній близькості від війни”, підкреслюючи її значення у довгостроковій перспективі.

Очікується, що після завершення, база перевершить розмірами навіть відому базу Рамштайн у Німеччині, ставши домівкою не тільки для американських військовослужбовців, які вже нині присутні на авіабазі, але й для численних інших солдатів з країн-членів НАТО, що ще більше укріпить зв’язки та співпрацю в межах альянсу.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Винищувачі повітряних сил Туреччини підняли по тривозі Через атаку на українські порти

Винищувачі F-16 Повітряних сил Туреччини місії НАТО у Румунії підіймалися у повітря під час російської атаки на українську портову інфраструктуру на Дунаї в ніч з 9 на 10 лютого.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства оборони Румунії.

«Міністерство національної оборони відстежувало ситуацію в прикордонній зоні та активувало процедури Повітряної поліції, повідомивши о 00.26 Генеральну інспекцію з надзвичайних ситуацій про райони в Тульчі, які могли постраждати від ризиків, пов’язаних з цією ситуацією, а згодом, о 00.48 для Рені», – йдеться в повідомленні.

Близько 01:15 ночі, з 86-ї авіабази у Фетешті піднялися у повітря винищувачі F-16 Повітряних сил Туреччини для виконання моніторингу повітряного простору.

Крім того, у готовності до вильоту перебували два винищувачі F-16 Повітряних сил Румунії. Повідомляється, що під час атак порушень румунського повітряного простору не зафіксовано.

Міністерство національної оборони Румунії рішуче засуджує атаки, здійснені росією на об’єкти цивільної інфраструктури в українських дунайських портах.

«Ці атаки є невиправданими і серйозно суперечать нормам міжнародного гуманітарного права», – підкреслює румунське міноборони.

У грудні 2023 року “Мілітарний” повідомляв, що російський безпілотник впав на території Румунії.

Тоді літаки F-16 ПС Румунії з 86-ї авіабази “Фетешть” і літаки Eurofighter Typhoon ПС Німеччини з 57-ї авіабази “Міхаїл Когелнічану” здійснювали спостереження за національним повітряним простором.

Радар спостереження Збройних сил Румунії вказав на потенційне несанкціоноване порушення національного повітряного простору, зафіксувавши сигнал малої висоти на одному з маршрутів, що веде до району Грінд регіону Тулча.

На основі цієї інформації, змішані групи Міністерства національної оборони та Міністерства внутрішніх справ виїхали в цей район і вранці повідомили, що в результаті падіння безпілотника утворилася вирва глибиною у 1,5 м.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Американські винищувачі оснастять чипами нового покоління, роблячи їх значно “розумнішими

Багаточіповий пакет забезпечуватиме роботу наземних, морських і бортових датчиків, підвищуючи їхню продуктивність і миттєво передаючи дані, зібрані ними.

Компанії Raytheon і AMD працюють над створенням пристрою, який отримав назву “багаточиповий пакет” нового покоління для винищувачів. Основне його завдання — перетворювати радіочастотну енергію на цифрову інформацію, передає Interesting engineering.

Raytheon отримала контракт на суму 20 млн доларів США на розробку багаточіпового пакета, який забезпечуватиме роботу наземних, морських і бортових датчиків. Компанія повинна буде створити компактний модуль мікроелектроніки з новітніх комерційних процесорів. AMD, яку також залучено до роботи над даним проектом, повинна буде зайнятися пакуванням чипів.

Перший у своєму роді багаточиповий корпус, як передбачається, матиме велику пропускну спроможність для передавання даних на високій швидкості, що позитивно вплине на продуктивність системи датчиків, забезпечить низьке енергоспоживання і дасть можливість скоротити вагу. Пристрій також дасть змогу кожному окремому набору мікросхем досягти максимальної продуктивності, зберігаючи при цьому економічну ефективність.

Чіплети від різних комерційних компаній-партнерів будуть розроблені з урахуванням вимог до систем датчиків Raytheon. Вони також будуть інтегровані в проміжний перетворювач, розроблений і виготовлений Raytheon за допомогою 3D Universal Packaging, або так званого 3D-упакування чипів (3D-упакування — метод вертикального розміщення транзисторів на кремнієвій пластині, що значно прискорює обробку даних та підвищує енергоефективність чипа в цілому, — ред.).

Багаточіповий пакет протестують на базі Акселератора технологій національної безпеки Центру надводних бойових дій ВМС США в Індіані. З огляду на те, що Raytheon — підрозділ RTX (найбільшої аерокосмічної та оборонної компанії, що є провідним постачальником наступальних і оборонних рішень), що розробляє “інтелектуальну” зброю, засоби наступальної й оборонної кібербезпеки, перехоплювачі та всі види протиповітряної і протиракетної оборони, журналісти припустили, що першими бойовими машинами, які отримають новий пристрій, стануть винищувачі.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Німецькі ВПС підняли винищувачі для перехоплення російського розвідувального літака біля Балтійського моря

Німеччина підняла в повітря винищувачі своїх ВПС для перехоплення російського розвідувального літака, який був помічений над Балтійським морем біля її берегів.

Як повідомили у ВПС Німеччини, патруль підняли з авіабази Лааге на північному сході Німеччини після виявлення військового літака рф в міжнародному повітряному просторі біля Рюгена, йдеться в заяві повітряних сил.


Німецький винищувач ненадового супроводжував російський літак, перш ніж той повернув на схід, додали у відомстві.

Військовий літак Іл-20М летів без сигналу транспондера, — заявили у ВПС Німеччини.

Що цьому передувало

Раніше повідомляли, що у 2023 році військово-повітряні сили НАТО в Європі понад 300 разів піднімались у повітря для перехоплення російських військових літаків, які наближались до повітряного простору Альянсу, причому більшість перехоплень відбувалась над Балтійським морем.

Після вторгнення рф в Україну НАТО значно посилив свою протиповітряну оборону на східному фланзі, в тому числі за рахунок збільшення кількості винищувачів, спостережних літаків і наземних засобів протиповітряної оборони.

Після неодноразових російських ударів по українській інфраструктурі, розташованій дуже близько до території НАТО, члени Альянсу перекинули додаткові винищувачі до Румунії.

У жовтні, після прориву підводного трубопроводу в Балтійському морі, НАТО відправила до регіону додаткові сили і засоби.

Джерело news.online

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

В рф заявляють, що румунський літак F-16 вдарив по російських військах в Україні

В Бухаресті відреагували

Румунські ВПС, як повідомив портал Infodefensa з посиланням на Міноборони країни, взагалі не мають літаків модифікації F-16C, оскільки використовують F-16 модифікацій A/B.

Міноборони Румунії заперечило інформацію про те, що винищувач F-16C ВПС країни завдав удару по об’єктах російських окупантів в Херсонській області. Про це повідомляє портал Infodefensa.

Російські пропагандисти на своїх пабліках заявляли стосовно атаки в ніч на суботу 27 січня 2024 року. Саме тоді нібито з 86-ої авіабази, яка начебто розташована в місті Констанца, й злетів бойовий літак. О 3.22 ночі, як вони заявляли, було виконано удар по російських окупаційних військах.

Росіяни не деталізували, яке ж саме озброєння начебто було застосоване з цього літака, як взагалі цей винищувач зміг прорватись крізь російську ППО.

Для роз’яснення ситуації румунському оборонному відомству для спростування брехні росіян вистачило усього трьох простих аргументів.

  • 86-ша авіабаза ВПС Румунії розташована не в місті Констанца, а біля міста Борча;
  • Другий – румунські ВПС взагалі не мають у своєму складі літаків модифікації F-16C, вони використовують F-16 модифікацій A/B, модернізованих до стандартів MLU 5.2 та MLU 6.5;
  • у заявлений росіянами період літаки F-16 румунських ВПС не виконували польоти взагалі.

У заяві відомства наголошується на тому, що з початку незаконного вторгнення російської федерації на територію України, як частина Північноатлантичного альянсу, Румунія діяла за допомогою заходів щодо посилення оборони та стримування, суто оборонного характеру. Загрози оцінювалися щодо регіональної безпеки.

Нагадаємо, 29 січня, як заявили в Повітряних силах України, Україна все ще очікує, коли почнуться постачання західних сучасних винищувачів F-16, які мають стати серйозним зміцненням для безпеки країни. У ЗСУ вважають, що цей вид бойової авіації надасть істотну допомогу Україні в різних аспектах. Йдеться про перехоплення крилатих ракет і дронів, а також про контроль над повітряним простором і підтримку наземних військ.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Удари коаліції по хуситах: Британія використала винищувачі Typhoon FGR4 (фото, відео)

Військові США та Великої Британії за підтримки союзників завдали нових ударів по об’єктах бунтівників-хуситів у Ємені.

У Повітряних силах Сполучених Штатів розповіли, що застосовували для операції винищувачі F/A-18E/F Super Hornets, літаки EA-18G Growlers та E-2C Hawkeye.

Своєю чергою Повітряні сили Великої Британії залучили до ударів по хуситах європейські винищувачі Typhoon FGR4.

Британці для операції озброїли ці винищувачі керованими авіабомбами Paveway IV.

На озброєння Королівських Повітряних сил Paveway IV надійшла у 2008 році. Її маса складає 230 кг.

Наводити ракету на ціль можна за лазерною указкою в будь-якому режимі навігації.

Винищувач Eurofighter Typhoon FGR4 з авіабомбою Paveway IV Повітряних сил Великої Британії. Січень 2024. Фото: Міноборони Королівства

Для роботи по наземних цілях Eurofighter Typhoon FGR4 здатний також використовувати ракети Brimstone. Є й можливість використання крилатої ракети Storm Shadow.

Ситуація в Ємені

Атаки із застосуванням високоточних снарядів стали відповіддю на напади хуситів на торгові судна та військові кораблі у Червоному морі.

Під удар потрапили вісім цілей, у тому числі підземний склад, а також об’єкти, пов’язані з інфраструктурою для спостереження за ракетами та повітряним простором.

Літак F/A-18 Повітряних сил США. Січень 2024. Фото: U.S. Central Command

Кроки коаліції покликані «підірвати та послабити можливості, які хусити використовують для загрози глобальній торгівлі та життям безневинних моряків».

Єменські хусити, що підтримуються Іраном, регулярно атакують безпілотними літальними апаратами і ракетами комерційні судна в Червоному морі після нападу радикального ісламістського руху ХАМАС на Ізраїль у жовтні 2023 року. Хусити оголосили, що вступили в конфлікт на Близькому Сході на боці ХАМАС.

Літак E-2C Hawkeye Повітряних сил США. Січень 2024. Фото: U.S. Central Command
Джерело militarnyi

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Черга Румунії: румунські фермери заблокували пункти пропуску з Україною та не пропускають українські вантажівки

13 січня румунські фермери та аграрії розпочали блокувати рух вантажівок через міжнародний автомобільний пункт пропуску “Порубне – Сірет” на кордоні з Україною. Причини та орієнтовна тривалість блокування невідомі.

Про це повідомляє Держприкордонслужба України.

Вже відомий факт що не тільки росіяни стараються знищити Україну як державу на східному кордоні, а й найближчі сусіди на західному. Російські окупаційні війська та російське керівництво хочуть знищити Україну як фізично, так і економічно, ведучи відкриту війну та блокуючи найбільший шлях експорту-імпорту — Чорне Море. Через це єдиним шляхом для України вивозити та ввозити товари є кордон із західними країнами — Румунія, Угорщина, Словаччина та Польща.

Угорщина є відомим прихильником путінського режиму і не дивно було що угорці першими підтримали геноцид українців. Другою країною, яка висловлювала всіляку підтримку Україні та надавала допомогу, є Польща. Але поляки зробили те, що не просто підіграли росіянам, а й повністю нівелювало ту допомогу, яку вони надали на початку війни. Українці це називають “ніж в спину”. Польща на довгі місяці заблокувала всі пункти пропуску з Україною, підірвавши не тільки експорт, а й імпорт життєво важливих товарів та засобів для виживання в умовах війни. Одночасно з Польщею, кордон заблокували й в Словаччині, після того, як керівництво країни змінилось і “присягли на вірність новому гітлеру в особі путіна”.

Тепер, очевидно згідно з планами москви, черга прийшла до румунів. Також, це збіглося з одночасним частковим розблокуванням кордону з Польщею.

Наразі невідомо, чому румуни почали блокування і так швидко. Чи це дійсно гроші та пропаганда кремля? Питання відкрите, але, тим не менш, очевидне що все це задля однієї мети.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Наймасовіший винищувач п’ятого покоління у світі: у США побудували тисячний F-35 (фото)

Американська компанія Lockheed Martin виготовила тисячний F-35 Lightning II, що став наймасовішим винищувачем п’ятого покоління у світі.

Про це повідомляє видання The War Zone.

Журналісти видання звернулись до представників Lockheed Martin з питанням про стан поставок F-35, включаючи 1000-й літак.

“Виробництво F-35 триває, і багато одиниць знаходяться на різних етапах фінального складання. Після того, як надійде необхідне обладнання та програмне забезпечення TR-3, виробництво буде відновлено, включаючи ті, що наразі стоять готовими на стоянці підприємства. Після цього F-35 будуть готові до постачання”, – повідомила пресслужба компанії.

Таким чином в Lockheed описують ситуацію із затримками поставок літаків, які попри постійний випуск надходять не замовнику, а на склади підприємства через відмову у прийняті бортів на озброєння повітряними силами США.

В основі цієї затримки лежить проєкт модернізації літаків до рівня Block 4, а точніше його апаратного та програмного оновлення Technology Refresh 3 або TR-3. На жаль, TR-3 вже відстає від початкового графіка на рік.

Technology Refresh 3

Перше льотне випробування TR-3 виявило проблеми з програмним забезпеченням, які не були помічені під час лабораторних тестів, згідно з нещодавнім звітом Управління звітності уряду [GAO]. Через це, починаючи з кінця цього літа, усі літаки F-35, які сходять з конвеєра з оновленням TR-3, не приймаються на озброєння доти, доки їх бойові можливості не будуть підтверджені.

TR-3 залишається життєво важливим компонентом для майбутніх можливостей F-35. Затримки, пов’язані з TR-3, стосуються у тому числі 1000-го випущеного F-35.

Однак, незважаючи на затримку, Lockheed Martin продовжує виробляти реактивні літаки, накопичуючи запаси у Форт-Ворті, Техас.

За словами Грега Улмера, виконавчого віце-президента підрозділу аеронавтики Lockheed, F-35 Block 4 буде принципово кращим, схожим на абсолютно новий літак у багатьох аспектах.

Оновлення TR-3, яке утворює ІТ-основу модифікації, включатиме новий інтегрований базовий процесор, необхідний для інтеграції датчиків нового покоління, зокрема, оптико-електронної локаційної системи EOTS.

Попри проблеми, випуск 1000 літаків залишається серйозним досягненням. На даний момент у міжнародній програмі Joint Strike Fighter (JSF) беруть участь 17 країн світу.

Станом на початок січня літаки F-35 загалом набрали понад 773 000 годин нальоту, для них підготували понад 2 280 пілотів і 15 400 інженерів у 14 авіаційних службах по всьому світу та здійснили понад 469 000 вильотів. Зараз у світі існує 32 повітряні бази та 11 кораблів, на яких розміщені або які здатні приймати винищувачі F-35.

Джерело militarnyi

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Під час ранковою ракетної атаки по Україні Польща підіймала в небо винищувачі F-16

Польща підняла у небо винищувачі F-16 через нову масовану ракетну атаку рф по Україні.
Про це повідомляє eurointegratio з посиланням на Оперативне командування Збройних сил Польщі.

“З метою забезпечення безпеки польського повітряного простору було піднято в повітря дві пари винищувачів F-16 та літак-заправник союзників”, – зазначили в командуванні.

Близько 5.45 ранку в повітря злетіла пара винищувачів, дислокована на базі в Ласках, а близько 6.15 ранку – пара з бази в Кшесинах.

“Попереджаємо, що діяльність польської та союзної авіації в нашому повітряному просторі може бути пов’язана з підвищеним рівнем шуму, особливо у східній частині країни”, – йдеться в повідомленні.

Джерело eurointegration

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Німецькі ВПС показали військову міць та майстерність авіації, влаштувавши “прогулянку слонів” (фото)

Німецькі Повітряні сили вивели понад 10 винищувачів на злітно-посадкову смугу для “прогулянки слонів”.

Про це повідомляє пресслужба Люфтваффе у Х (раніше Твіттер).

Ескадрильї винищувачів Ріхтгофена та Штайнгоффа в Лааге влаштували “прогулянку слонів”.

“Доброго ранку. У нас є ще кілька фотографій з “Прогулянки слонів” наших ескадрилій Ріхтгофена і Штайнгоффа в Лааге, які ми не хочемо приховувати. Бажаємо вам гарного завершення року”, — йдеться у публікації.

Варто зазначити, що на світлинах показані винищувачі Eurofighter Typhoon. На озброєнні Німеччини знаходиться 181 літак.

“Прогулянка слонів” — це акт демонстрації сили, яка показує високий рівень готовності, навченість особового складу та чисту військову міць. Десятки літаків виводиться на злітну смугу й вони йдуть один за одним на невеликій відстані. Такий маневр потребує високих навичок льотчиків.

Походження такого терміну йде корінням у часи Другої світової війни. Тоді величезна кількість союзних бомбардувальників проводили атаки по визначених цілях. Свідки тих подій кажуть, що візуально це нагадувало слонів, які йдуть до наступного водопою.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Ймовірно, прототип Boeing F/A-XX: мережею шириться фото невідомого винищувача шостого покоління

В мережі з’явилось нове фото винищувача шостого покоління, проте невідомо, що саме за літак потрапив на кадри.

Винищувач шостого покоління – це перспективний тип літака, який має отримати високу автоматизацію, надзвукову швидкість, стелс-технології та інтеграцію з іншими системами бойового управління. Різні країни розробляють свої проєкти винищувачів шостого покоління, такі як F/A-XX в США, J-20 в Китаї та Tempest в Європі.

Нещодавно в мережі з’явилося нове фото винищувача шостого покоління, яке було зроблено на одному з авіаційних полігонів. На фото видно, що літак має плавні обводи, великі внутрішні відсіки для озброєння та відсутність вертикального оперення. За деякими даними, це може бути прототип Boeing F/A-XX, який планується прийняти на озброєння ВМС США у 2030-х роках. Однак, офіційного підтвердження цієї інформації немає.

Винищувачі шостого покоління є об’єктом великого інтересу та конкуренції між різними державами, які прагнуть забезпечити свою перевагу в повітряному просторі. Очікується, що ці літаки будуть мати високу ефективність, гнучкість та багатофункціональність, а також здатність використовувати новітню зброю, таку як лазери, електромагнітні ракети та гіперзвукові снаряди.

Винищувачі шостого покоління також будуть мати високий ступінь автоматизації та адаптації, що дозволить їм виконувати різні місії без постійного контролю з боку людини. Вони зможуть самостійно вибирати цілі, змінювати тактику, координуватися з іншими літаками та використовувати штучний інтелект для підвищення ефективності. Винищувачі шостого покоління будуть також здатні взаємодіяти з іншими видами зброї, такими як дрони, супутники, кібернетичні системи та радіоелектронна боротьба.

Джерело root-nation

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Найпотужніший у світі реактивний двигун Pratt & Whitney F135: як та де він створюється (фото)

Головний інженер Pratt & Whitney F135, Брент Вейг, розповів про виробництво реактивних двигунів Pratt & Whitney в Мідлтауні, штат Коннектикут, і показав високотехнологічне виробництво, як роблять двигун F135 найдосконалішим двигуном для винищувачів у світі. 

Він докладно розповів про оновлення ядра двигуна F135 – оновлення силового модуля, яке компанія Pratt & Whitney розробила, щоб надати клієнтам доступний, недорогий та гнучкий спосіб забезпечити можливості, необхідні для модернізації літака.

«Наразі найважливіше для винищувача – доставити на літак більше озброєння Block 4. Щоб використати ці системи озброєння, нам потрібна базова модернізація. Нам необхідно забезпечити більше електроенергії та охолодження, і важливо зробити це якнайшвидше, щоб доставити ці системи озброєння пілоту», – сказав Вейг.

Pratt & Whitney F135 – авіаційний високотемпературний турбореактивний двоконтурний двигун з форсажною камерою, розроблений компанією Pratt & Whitney для винищувача 5-го покоління Lockheed Martin F-35 Lightning II.

Двигун F135 є подальшим розвитком двигуна F119, який використовується на винищувачах п’ятого покоління F-22 Raptor. Є варіант для літаків F-35B з вертикальним зльотом та посадкою, обладнаний поворотним соплом та підйомним вентилятором.

Варіанти двигуна:

-F135-PW-100 для F-35A

-F135-PW-400 для F-35C палубного базування, відрізняється посиленим антикорозійним захистом.

-F135-PW-600 для F-35B з можливістю короткого зльоту та вертикальної посадки. Обладнаний поворотним соплом, підйомним вентилятором виробництва Rolls-Royce та бічними соплами для стабілізації по крену.

Джерело building-tech

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Рекорд Гіннеса: чоловік з Румунії зібрав найбільшу у світі колекцію мобільних телефонів

Румун Андрій Білбі Арджентіс побив рекорд попереднього колекціонера з Туреччини Екрема Карагудекоглу, який зібрав 2 779 мобільних телефонів.

Андрій Білбі Арджентіс зібрав колекцію з 3 456 мобільних телефонів, встановивши новий світовий рекорд, повідомлює Книга рекордів Гіннесса.

Також Андрій володіє кількома тисячами дублікатів, які не були враховані до рекордної кількості. Він почав збирати телефони у 2018 році.

На фото кімната, де Андрій збирає телефони. Дві стіни, що стоять одна навпроти іншої, повністю покриті мобільними телефонами, і якщо збільшити фотографію, можна побачити кілька Motorola Razr V3 в різних кольорах. На стіні ліворуч від фотографії друга полиця, здається, містить деякі з найновіших телефонів Pixel, а на дев’ятій полиці тієї ж стіни можна побачити деякі старіші моделі iPhone.

Джерело dev.ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Під час військових навчань у Румунії одна з ракет зенітного комплексу Patriot – промахнулася. Що сталося

Румунія провела перші випробування системи протиракетної оборони MIM-104 Patriot. Під час тестів не обійшлося без проблем.

Пуски відбулися в рамках навчань “Патріот Спарк 23”, метою яких є перевірка функціонування першого зенітно-ракетного комплексу PATRIOT, який увійшов до складу ВПС Румунії у 2020 році, а також підготовка до збільшення оперативного потенціалу.

Було запущено три ракети, але одна зенітна ракета Patriot, остання, не змогла стартувати під час військових маневрів на мисі Мідія. Запуск відбувся, але із “запізненням”.

Румунські військові не надто переймаються з приводу збою під час випробувань. Вони вважають, що в реальних бойових діях така помилка не вплине на здатність MIM-104 Patriot забезпечувати захист повітряного простору. До речі, проблему було усунуто, і PAC-2 успішно вразив свою ціль з другої спроби.

«У реальній бойовій ситуації такий інцидент не впливає на дії», – генерал Костянтин Спіну. MApN пояснює “тривіальний” інцидент з ракетою “Patriot”, яка промахнулася

Джерело defenseromania

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

У Румунії урочисто відкрили центр підготовки пілотів F-16 де будуть тренуватися українці

У понеділок, 13 листопада, в Румунії в містечку Фетешть відкрили Європейський навчальний центр підготовки пілотів винищувачів F-16. Тут також проходитимуть навчання льотчики Повітряних сил ЗС України. В церемонії відкриття взяли участь міністр оборони Румунії Анджел Тилвар та міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен.

На базі не лише навчатимуть пілотів з нуля, а й проводитимуть курси підвищення кваліфікації, сказав у коментарі Суспільному начальник навчального центру.

Буде 16 навчальних програм. Також це стосуватиметься України. Це перша колаборація Румунського та Нідерландського урядів. Ми всі хочемо зберегти колективну безпеку“, — сказала Пані посол США в Румунії Кетлін Кавалек.

Румунські пілоти почнуть навчання 14 листопада, дату початку навчання українців — ще не анонсували.

Нідерланди нададуть від 12 до 18 винищувачів для тренувань як українських, так і румунських пілотів.

Стосовно ж передачі F-16 Україні, то тут, за словами міністерки оборони Нідерландів,  потрібна певна інфраструктура та інше. Зокрема, і погодження від США, адже вони їхнього виробництва.

Раніше повідомлялось, що з Нідерландів до Румунії вилетіли 5 винищувачів F-16. На них тренуватимуться українські пілоти.

Відомо, що компанія Lockheed Martin надала інструкторів і технічний персонал для проведення навчань.

Про навчання українських пілотів у Румунії

Нідерланди в рамках «авіаційної коаліції» надають свої літаки для підготовки українців. Перші три нідерландські винищувачі F-16AM, 7 листопада, прибули до Румунії. Згодом стало відомо, що Нідерланди планують збільшити кількість винищувачів F-16 у Румунії, для пришвидшення та збільшення інтенсивності тренування українських пілотів.

До кінця 2023 року Нідерланди прагнуть перекинути на румунську авіабазу до 18 винищувачів F-16. Збільшення кількості цих літаків має позитивно вплинути на якість та швидкість тренування українських пілотів, пише #ШОТАМ.

На час перебування F-16 у Румунії, вони залишаться власністю Королівських ПС Нідерландів. Першочергово винищувачі будуть використовуватись для навчання українських та румунських інструкторів, які мають пройти курс підвищення кваліфікації. Після цього, до навчань будуть залучатись льотчики для перенавчання.

Також, речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, що українські пілоти не розпочинають навчання в Румунії на F-16, сам центр, за його словами, ще на стадії будівництва. Про це повідомляє “РБК-Україна” з посиланням на ефір ток-шоу “На часі”.

У виданні зазначили: “Сьогодні в мережі з’явилось відео, на якому було видно роботу льотчиків на американських винищувачах F16. За даними ЗМІ, відео було знято нібито на військово-повітряній базі в румунському місті Фетешть, де незабаром планують розпочати навчання українських льотчиків, а робота пілотів – це показові польоти“.

Проте Ігнат заявив, що українські пілоти не розпочинають навчання в Румунії на F-16, ба більше сам центр, за його словами, ще на стадії будівництва, пише 5 Канал.

Щодо центру: інколи заяви іноземних партнерів потрібно розглядати під іншим кутом. От передали Нідерланди 5 літаків. Вони передали першу партію у майбутній центр, який формується, який будується, там фундамент тільки залили, наскільки мені відомо. Є там злітно-посадкова смуга, але поки що ніякої мови про навчання українських пілотів не йде“, – підсумував речник.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

В Румунських горах стався землетрус

На території Румунії в районі гір Вранча зафіксували землетрус вранці 25 жовтня. Там відчувалися підземні поштовхи магнітудою 4,0 (за шкалою Ріхтера).

Про це повідомляє сайт Головного центру спеціального контролю.

Як повідомляється, джерело землетрусу знаходиться на території Румунії, в районі гір Вранча, 127 км від кордону з Україною на глибині 131 км.

Зазначено, що землетрус не несе загрози для населення України. Коливання можуть відчуватися тільки окремими людьми, які знаходяться в спокійному стані всередині приміщення, особливо на верхніх поверхах.

Останній потужний землетрус з району гір Вранча був зареєстрований 17 червня 2023 року з магнітудою 4,1 (за шкалою Ріхтера).

 

Джерело antikor

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Винищувачі п’ятого покоління F-35A Lightning II вперше в історії діяли з території Швеції

Минулого тижня винищувачі п’ятого покоління F-35A Lightning II вперше в історії вилетіли зі Швеції. Це сталося в рамках угоди про транскордонне навчання країн Північної Європи.

Королівські ВПС Норвегії відправили до сусідньої країни два винищувачі п’ятого покоління. F-35A Lightning II зі звичайним злетом і посадкою належать 331-й ескадрильї. Літаки п’ятого покоління прибули на базу Відсель (Vidsel).

У Швеції винищувачі здійснили посадку, поповнили запас палива і знову вилетіли. Це дало змогу збільшити ефективність повітряних операцій і поглибити співпрацю між країнами. Про це заявив заступник командувача ВПС Швеції бригадний генерал Томмі Петерссон (Tommy Petersson).

Візит F-35A до Швеції став частиною відроджуваної концепції розосереджених операцій, яка вийшла з моди після закінчення Холодної війни. Раніше винищувачі п’ятого покоління відвідали Фінляндію, де здійснили зліт і посадку на автомагістраль.

Концепція в НАТО відома як Agile Combat Employment (ACE). Її суть полягає в розосередженні сил між оперативними точками без шкоди бойовим можливостям. У випадку з F-35A Lightning II такий підхід дасть змогу вивести літаки з-під удару в разі можливої війни, коли військові бази стануть мішенями.

Джерело janes

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Нові російські МіГ-35С: що відомо про винищувачі, та чи несуть вони загрозу для українських пілотів

У 2018 році російське МО розмістило замовлення на виробництво МіГ-35С. За п’ять років було зібрано шість таких літаків. МіГ-35С є модернізованою версією МіГ-29.

Спочатку МіГ-35С розглядався як експортний літак. ПКС рф в отриманні таких машин зацікавлені не були. Міноборони вирішило зробити ставку на літаки, спроектовані в КБ “Сухого”. Продати винищувачі Індії російському оборонпрому не вдалося. Ба більше, на МіГ-35С не знайшлося жодного клієнта.

За словами експертів, МіГ-35С є маркетинговою назвою. Річ у тім, що за нею ховається той самий МіГ-29 з пакетом оновлень 4+. Літак отримав нову РЛС “Жук”, інтегрований комплекс РЕБ, нове озброєння та оновлений двигун РД-33.

Технічні характеристики:

  • Злітна маса: 24,5 т.
  • Корисне навантаження: 6,5 т.
  • Максимальна швидкість польоту: 2 100 км/год.
  • Ефективна стеля: 16 км.
  • Дальність польоту: 3 тис. км.

Виробництво МіГ-35С обходиться дешевше, ніж літаків Су. У зв’язку з цим кремль може зробити ставку саме на цю модель. З урахуванням того факту, що за п’ять років російському оборонпрому вдалося зібрати лише шість машин, побоюватися МіГ-35С українським військовим не варто.

Джерело Defence Express

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Найдорожчий в історії винищувач виріс в ціні ще на $26 млрд – програма F-35 Lightning II тепер оцінюється в $438 млрд

Програма винищувача п’ятого покоління F-35 Lightning II знову подорожчала. Про це йдеться у звіті Міністерства оборони США.

За рік вартість програми F-35 Lightning II збільшилася на $26 млрд і тепер становить $438 млрд. Через постійне зростання подорожчання на 6,5% вже не сприймається як щось надзвичайне.

Lockheed Martin отримала контракт 2001 року. 22 роки тому програма F-35 Lightning II оцінювалася в $233 млрд. Відтоді вартість збільшилася майже вдвічі, і це не межа. Вважається, що протягом усього життєвого циклу на виробництво, підтримку, модернізацію та обслуговування парку винищувачів буде витрачено $1,7 трлн.

Дані про витрати, про які йдеться в новому звіті, були отримані після врахування інфляції. Також до уваги взято коригування виробничих планів ВПС, ВМС і Корпусу морської піхоти США. У новій оцінці кількість літаків залишилася незмінною: 2456 серійні моделі для США і 14 експериментальних винищувачів.

Збільшення витрат на $26 млрд відповідає бюджетному запиту NASA і допомозі, виділеній Україні за програмою USAI (Ukraine Security Assistance Initiative). Вартість F-35 Lightning II з урахуванням інфляції теж збільшилася. Якщо торік вона оцінювалася в $166 млн, то тепер становить $179 млн.

Джерело Stars & Stripes

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Японський стелс-винищувач F-35 вперше в історії заправили паливом із запущеними двигунами

Повітряні сили самооборони Японії відзначили важливу віху. Військова служба вперше здійснила “гарячу” дозаправку винищувача п’ятого покоління F-35 Lightning II за межами країни.

Минулого місяця японські фахівці змогли поповнити запас палива у винищувачах F-35 Lightning II з увімкненими двигунами F135. Це сталося 28 серпня 2023 року на авіабазі ВПС США Андерсен (Andersen) на острові Гуам.

Про подію напередодні повідомило 36-е авіакрило (36th Wing). Його представник заявив, що дозаправка з працюючим двигуном дає можливість збільшити кількість літако-вильотів, скорочуючи час обороту на 45 хвилин.

Японські винищувачі п’ятого покоління F-35A вперше у своїй історії брали участь в операціях за межами країни. Окрім острова Гуам, вони відвідали бази Тіндал (Tindal) і Дарвін (Darwin) Королівських ВПС Австралії. Чотири літаки прибули до Австралії з бази Місава (Misawa). Разом з ним у навчаннях взяли участь транспортний літак C-130 Hercules, повітряний заправник KC-767 і два вантажні літаки C-2 Greyhound.

Джерело stripes

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше