Голодні дитинчата морських зірок поїдають один одного заради виживання
Дитинчата морських зірок можуть виглядати невинно і чарівно, але вони – крихітні канібали й поїдають братів і сестер заради власного виживання.
Згідно з новим дослідженням, молоді морські зірки їдять своїх братів і сестер заради власного виживання. Двоє дослідників випадково виявили таку поведінку у маленьких морських зірок Asterias forbesi. Спочатку вони намагалися зрозуміти, як молоді морські зірки реагують на лютих крабових хижаків в лабораторних умовах.
«Але все піддослідні морські зірки почали поїдати один одного ще до того, як ми випустили крабів. Нам довелося відмовитися від цього експерименту», – пояснює Джон Аллен, доцент кафедри біології коледжу William & Mary. Отже, Аллен і його команда вирішили спостерігати це раніше невідоме явище серед молодих морських зірок.
За даними National Geographic, морські зірки Asterias forbesi, які зазвичай зустрічаються на східному узбережжі США, в дорослому віці досягають від 11,9 до 24 см в довжину. За словами Аллена, молоді особини – це в основному копії своїх батьків розміром зі шпилькову головку. У процесі росту вони зазнають метаморфозу – перетворюються з незрілої форми у дорослу, так само як гусениці перетворюються на метеликів.
Попри те, що молоді особини Asterias forbesi приблизно одного розміру, більші завжди в кінцевому підсумку з’їдали дрібніших, згідно з новим дослідженням.
Вчені виявили, що молоді морські зірки виявляють канібалізм вже через чотири дні після метаморфозу.
За словами Аллена, канібалізм між братами й сестрами може дати окремим зіркам адаптивну перевагу. Тим більше, що дорослі самки морських зірок відкладають від 5 до 10 млн яєць на рік.
Результати опубліковані в журналі Ecology.
Хоча така поведінка була невідомою для цього виду, канібалізм не рідкість у тваринному світі: згідно із заявою, зареєстровано понад 1 300 видів (включаючи людей), які демонструють його. Дослідники вважають, що канібалізм, ймовірно, буде ще більш поширений серед дрібних тварин, в тому числі серед молодих.