Як зрозуміти, що у вас неврологічне захворювання

Захворювання нервової системи — одні з найпоширеніших останнім часом. Провокуючим фактором часто стають стреси та нервове виснаження, тож кожен українець зараз перебуває у групі ризику.

Ось чому важливо приділяти достатньо уваги своєму стану і вчасно звертатися до лікарів для профілактичного огляду або за виникнення скарг. Незалежно від того, приймає невролог онлайн або в клініці, грамотний фахівець розпізнає ознаки патології. Діагностика має проводитися з використанням сучасного обладнання.

Періодичні профілактичні огляди важливі, оскільки вони дозволяють виявити захворювання на ранній стадії, де воно найлегше піддається лікуванню. Якщо ви не можете відвідувати невролога для профілактики, слід звертатися за наявності неспецифічної симптоматики — головного болю, підвищеної втомлюваності.

Які симптоми повинні вас насторожити

Звертатися до фахівців варто, якщо ви виявили у себе такі ознаки:

  1. Частий головний біль та запаморочення. Це може свідчити про підвищення внутрішньочерепного тиску, погіршення відтоку ліквору, гіпертонічну хворобу (яка здатна призвести до інсульту). Також причиною часто стає мігрень або невралгія трійчастого нерва.
  2. Швидка втомлюваність, непритомність. Також трапляються через перепади тиску та порушення в роботі вестибулярного апарату.
  3. Болі у хребті. Незалежно від чіткої локалізації, біль у ділянці хребта може бути пов’язаний з утиском нервових корінців та радикулітом.
  4. Порушення у роботі аналізаторів. Погіршення зору або слуху може бути проявом ураження як периферичної (рецепторів), так і центральної нервової системи (мозкових центрів).
  5. Постійний біль. Як правило, якщо біль у кінцівках з’являється не внаслідок запалення чи травми, він має нейрогенний характер.
  6. Судоми. Якщо вони повторюються регулярно, причиною найчастіше виявляється ураження ЦНС.

Як зрозуміти, що у вас неврологічне захворювання

Названі скарги мають стати приводом для звернення до лікаря, оскільки схильні прогресувати. Чим раніше фахівець призначить лікування, тим нижче ризик того, що відбудеться пошкодження великої кількості нейронів.

Яку діагностику проводить лікар

Щоб підтвердити нейрогенну причину скарг, необхідно провести такі дослідження:

  • МРТ та КТ;
  • доплерографія;
  • ЕЕГ;
  • електроміонейрографія;
  • вивчення ліквору.

Їх лікар призначає за потреби після проведення загального огляду, під час якого визначаються рефлекси, положення тіла, відповідь на подразники та інші параметри. Невролог оцінює позу, ходу, тонус мускулатури. Це необхідно для встановлення діагнозу та призначення лікування.

***

Увага! Самолікування може зашкодити вашому здоров’ю. Зверніться до лікаря.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше