Німецька компанія розробила унікальну “голокамеру”, що зробить з будь-якої скляної поверхні екран для комунікації
Німецька оптична компанія Zeiss розробила голографічну відеокамеру, яку можна розміщувати, наприклад, посеред скляного вікна.
Нову технологію Multifunctional Smart Glass, яка включає й інші можливості, окрім функції відеокамери, компанія покаже на міжнародній виставці CES, яка відкриється у Лас-Вегасі 9 січня, повідомляє New Atlas.
Технологія побудована на тонкій полімерній плівці, яка “може перетворити будь-яку скляну поверхню на екран для комунікацій” (вікна будівель, прозорі екрани, бічні стекла автомобілів). Компанія стверджує, що плівка забезпечує прозорість понад 92%, має “надточну оптику” та поєднує в собі функції проєктування, виявлення, освітлення та фільтрації.
Так звана голографічна камера використовує сполучні, розділові та світлонаправляючі елементи для перенаправлення падаючого світла на прихований датчик.
Це дозволяє не робити отвори в поверхні для розміщення там камери і сенсора, а також розміщувати відеокамери у центрі дисплея з “мінімальним впливом на яскравість відтворюваного зображення”.
Система також може бути розширена для збору даних про навколишнє середовище, таких як забруднення повітря та вплив ультрафіолету.
Інші можливості нової технології включають плаваючі перемикачі, які жестами або голосовими командами активують голографічні елементи управління на плоскій поверхні в автомобілі або розумному будинку. Віконні стекла можуть служити як регульоване навколишнє освітлення, а мікрооптичний шар у скляних поверхнях може збирати сонячне світло і направляти його в прихований сонячний елемент для виробництва енергії.
Zeiss не збирається самостійно виводити на ринок готову продукцію, а виступає як постачальник систем для OEM-виробників, “які хочуть покращити свої продукти та наділити їх новими функціями”.