Вчені вперше зробили неймовірні кадри арок і печер найбільшоого айсберга світу (фото)
Дослідницькому судну компанії EYOS Expeditions вдалося наблизитися до найбільшого айсберга у світі, що знаходиться у вільному плаванні, та зробити захоплюючі кадри. Про це повідомляє CNN.
На світлинах можна побачити арки, що утворилися, і печеристі западини. Кадри також демонструють величезні розміри крижаної брили.
Айсберг поступово руйнується по мірі просування на північ від Антарктиди, де його зустрічають тепліші води та м’яке повітря. Команда експедиції навіть стала свідком того, як величезні шматки льоду відкололися і впали в море.
A23a від’єднався від шельфового льодовика Фільхнер-Ронне у Західній Антарктиді у 1986 році. Однак він майже одразу застряг на мілині в морі Ведделла. Лише майже через три десятиліття він зміг вирватися з полону і продовжити свою морську подорож.
Він важить майже трильйон тонн, товщина становить близько 400 м, а площа — майже 4 000 км2. І зараз ця величезна структура швидко дрейфує на північ від Антарктиди.
Цікаво, що він кілька разів втрачав звання найбільшого айсберга у світі. Так, його перевершували A68 у 2017 році та A76 у 2021 році. Але завдяки своїй довговічності A23a щоразу повертав собі лідерство. Втім, він теж не вічний і зрештою повністю зникне, зазначають вчені. Тому цілком можливо, що це його останні фотографії у такій величній формі.