Демарш Ілона Маска щодо криптовалют обвалив курс біткоїна
З початку року глава Tesla Ілон Маск (Elon Musk) не раз позитивно висловлювався щодо різних криптовалюта, а біткоїни компанія навіть стала приймати при оплаті покупки електромобілів. Tesla також закупила цієї криптовалюти на суму $1,5 млрд в якості високоліквідного активу, але кілька годин тому Маск відмовився приймати біткоїн для оплати.
Несподіване рішення обумовлене зростаючою часткою електроенергії з викопних видів палива, що використовується при видобутку криптовалют. Про це Ілон Маск заявив зі сторінок Twitter пізно ввечері, що моментально вплинуло на курс біткоїна та обвалило її на 17%, з $54 819 до $45 700, а деякі криптовалютні біржі через наплив охочих продати біткоїн навіть зіткнулися з технічними проблемами. Ethereum теж встиг втратити до 14%, впавши до $3550, але з початком ранкових торгів в Азії обидві криптовалюти частково відновили втрачені позиції. Біткоїн зараз коштує близько $49 000, а Ethereum — близько $3700.
Маск вважав за потрібне додати, що компанія Tesla лише тимчасово призупиняє приймання біткоїна як засіб оплати. Свій запас біткоїна компанія продавати не буде. Повернутися до приймання платежів в цій криптовалюті Tesla планує після того, як для її видобутку буде активніше використовуватися електроенергія, що отримується з поновлюваних джерел.
«Tesla призупинила продажі автомобілів з використанням біткоїна. Ми стурбовані зростаючим використанням викопного палива для забезпечення видобутку та транзакцій біткоїна, особливо вугілля, який має найгірші показники шкідливих викидів серед усіх видів палива» — йдеться у твіті Маска.
Одночасно Tesla готова розглянути операції з криптовалютами, видобуток яких не такий енергозатратний. Питома витрата електроенергії на транзакцію повинна бути менше одного відсотка в порівнянні з видобутком біткоїна, як пояснив Ілон Маск. Він назвав «криптовалюти вдалою ідеєю в багатьох сенсах, у яких багатообіцяюче майбутнє», але пояснив, що при цьому не повинно наноситися істотної шкоди навколишньому середовищу. За оцінками аналітиків, видобуток біткоїна зараз вимагає в 66 разів більших енерговитрат, ніж у 2015 році.