Які українські дрони можуть бити на сотні кілометрів у глибину росії
Захисники України все частіше спрямовують атаки на стратегічно важливі об’єкти в глибині тилу окупантів із використанням ударних БПЛА односторонньої дії, також відомих як “дрони-камікадзе”. У публікації OSINT-аналітика Хая Саттона перераховано деякі варіанти таких літальних апаратів.
За словами експерта, Україна застосовує для ударів по тилах агресора такі види літальних апаратів:
- Mugin-5: китайський БПЛА, використаний у серпні 2022 року для атаки на штаб Чорноморського флоту в Севастополі та інші стратегічні цілі.
- Ukrjet UJ-22 Airborne: одномоторний безпілотник із вантажопідйомністю до 20 кіло. Використовувався під час атак на мМоскву в лютому-2023.
- Morok: OWA-UAV на базі дрона-мішені RZ-60. Має дальність 300 км і масу боєголовки 3 кг.
- UJ-25 Skyline: дрон із реактивним двигуном і характерними стрілоподібними крилами. Подробиці про нього обмежені.
- UJ-26 Beaver (“Бобер”): представлений 2023 року, має дальність польоту 1000 км і корисне навантаження 20 кг. Використовувався для атак на москву.
- Lyutyi (“Лютий”): досить великий дрон із дизайном у стилістиці Antonov АН-БК-1 “Горлиця”. Розбився на території Нижнього Новгорода минулого місяця.
- AQ-400 Scythe (“Коса”): проєкт, запущений у серійне виробництво, з дальністю польоту 750 км і корисним навантаженням 32 кіло.
- Unnamed Types: низка впавших БПЛА, включно з невпізнаним типом, який може виявитися новітнім дроном-камікадзе української збірки.
Перераховані вище безпілотники застосовуються ЗСУ для атак на стратегічно важливі об’єкти в глибині Росії, що допомагає збільшити обізнаність громадян РФ про війну, створити додаткове навантаження на ППО і підвищити загальну складність протиповітряної оборони.