Microsoft представила Windows 11: новий інтерфейс, підвищена продуктивність, віджети і багато іншого

Компанія Microsoft провела онлайн-захід, присвячений операційній системі Windows. Як і очікувалося, софтверний гігант офіційно представив Windows 11 – нову версію своєї програми платформи. Розповідь про нововведення в рамках презентації почав директор з продуктів Microsoft Панос Панай (Panos Panay). Він зазначив, що розробники приділили велику увагу спрощенню призначеного для користувача інтерфейсу, підвищення продуктивності й іншим важливим елементам.

Перш за все, у Windows 11 з’явилося нове меню «Пуск», яке є однією з найпомітніших змін інтерфейсу. Дизайн меню «Пуск» і панелі завдань сильно нагадує те, як вони виглядали в Windows 10X, модульної ОС, розробка якої була зупинена раніше в цьому році. Значна частина дизайнерських рішень, які використовуються в інтерфейсі Windows 10X перекочувала в Windows 11, щоб зробити вигляд ОС простішим і сучасним.

Нове меню «Пуск» позбулося живих плиток, які присутні в ОС з часів Windows 8. Замість них використовується простіший варіант, який робить меню схожим на те, що можна побачити, наприклад, в Chrome OS або Android. Меню «Пуск» дозволяє отримати швидкий доступ до недавно переглянутих документів, встановлених додатків і ін. Як і багато інших елементів, меню «Пуск» отримало закруглені кути.


В ході виступу Панос Панай зазначив, що «команда розробників приділяла увагу кожній деталі». У Windows 11 з’являться оновлені світлий і темний режими оформлення, які виглядають значно краще в порівнянні з тим, що є в Windows зараз.

Ще одна істотна зміна стосується функції прикріплення додатків. Користувачі зможуть використовувати різні макети угруповання вікон додатків, щоб розміщувати їх до Ваших потреб на екрані. Завдяки функції Snap Group система може запам’ятовувати, де саме користувач має ті чи інші вікна додатків, щоб завжди відкривати їх в правильному порядку. Це особливо корисно, при використанні декількох моніторів.

Важливим аспектом Windows 11 є продуктивність. Оновлення Windows стануть більш ефективними, а їх розмір скоротиться на 40%. Вони будуть завантажуватися у фоновому режимі, але поки важко сказати, чи буде це заважати роботі користувачів.

Microsoft також інтегрувала інструмент Teams безпосередньо в Windows 11 як для звичайних, так і для комерційних користувачів. Сервіс для спільної роботи з’явився прямо на панелі завдань, завдяки чому його буде зручно використовувати, щоб швидко зв’язатися з колегами або родичами.

Варто згадати про появу віджетів і підтримки сенсорних жестів. Віджети є персоналізованим каналом інформації, що використовує спеціальні алгоритми для підбору контенту відповідно до власних уподобань. Віджети розташовуються в лівій частині робочого простору, але при необхідності їх можна легко розгорнути на весь екран.

Покращена підтримка управління за допомогою жестів. Тепер при використанні планшета або дисплея з підтримкою сенсорного управління користувачам не потрібно перемикатися в відповідний режим, оскільки ОС зробить це автоматично. Функції рукописного введення і голосового набору також отримали поліпшення.

Також було оголошено, що Windows 11 отримає підтримку функції Auto HDR, яка додасть можливість активації режиму HDR для багатьох ігор з DirectX 11 і Direct 12 при наявності сумісного монітора. Розробники обіцяють підвищення швидкості роботи й збільшення продуктивності Windows 11.

Анонсована підтримка функції DirectStorage, що дозволяє прискорити завантаження ігор, але для роботи якої буде потрібно накопичувач NVMe SSD. Xbox Game Pass також інтегрується в Windows 11 у вигляді нового додатку, який тестувався із залученням обмеженої кількості користувачів останні кілька місяців.

Для установки Windows 11 буде потрібно комп’ютер з 64-розрядним процесором, 4 Гбайт оперативної пам’яті й накопичувачем на 64 Гбайт, а також вбудованим апаратним модулем шифрування TPM 2.0. На сумісні пристрої Windows 11 буде доставлятися через «Центр оновлень Windows», подібно до того, як це відбувається з іншими оновленнями. Терміни запуску Windows 11 в ході презентації оголошені не були.

Джерело microsoft

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше