В Україні створили комплекс радіоелектронної розвідки, що може знайти всі дрони ворога навіть у тилу
Українська компанія Kvertus презентувала комплекс радіоелектронної розвідки MS Azimuth. Засіб РЕР здатне знайти всі дрони на всіх частотах навіть у ближньому тилу супротивника. Через пасивний спосіб роботи він непомітний для ворожих радарів.
У компанії повідомили, що протестували ці комплекси поблизу лінії фронту. Система спромоглася впевнено пеленгувати всі дрони на боці російських окупантів на 20 км. Завдяки потужності комплексу під час випробувань їх учасники спостерігали ППРЧ (псевдовипадкове перевлаштування робочої частоти) ворожих дронів без затримок у реальному часі.
«День видався сонячним, тому в повітрі постійно щось літало. Іноді було до 7 бортів одночасно. Згідно з виявленими сигналами ми спостерігали за такими БПЛА, як Zala, Supercam, Orlan та ETC. … За результатами роботи було виявлено ворожу РЛС, а за годину на тій стороні пролунало кілька вибухів і піднявся чорний стовп диму» , – розповіли в компанії про результати тестів.
Ми бачимо на цьому засобі все що в повітрі на цих частотах, а також бачитимемо все на землі, включаючи пульти, що керують цими дронами. Це дозволить нашим бійцям вміло потрапляти не тільки в дрони, що літають, а й у тих, хто їх запускає. Частоту 5800 МГц ми побачимо на 15 км, 2400 МГц – на відстані 21,5 км, все, що нижче за 1500 МГц – 30 км. Тобто будь-який комерційний дрон або Mavic — будь-що, що випромінює, ми бачитимемо на відстані від 15 до 30 км», – зазначає представник компанії.
Система має автоматизоване робоче місце оператора, автоматично виявляє цілі та напівавтоматично виявляє несправності (до рівня модуля). Його потрібно лише добре замаскувати та захистити за місцем розташування.
Характеристики Kvertus MS Azimuth:
- діапазон пеленгування – 30-6000 МГц;
- миттєва ширина смуги – 200 МГц;
- швидкість сканування – 549 ГГц/сек;
- похибка пеленгування – до 5 ° (ВКВ);
- час розгортання – 15-18 хвилин;
- мережа – Ethernet;
- живлення – акумулятор 12 В;
- маса – 25 кг.