Українська бойова система DELTA успішно пройшла тести на сумісність з системами НАТО

Команда Центру інновацій та розвитку оборонних технологій Міністерства оборони України довела можливість обміну повною оперативною картиною між різними країнами-членами Альянсу і системами, розробленими НАТО.

Про DELTA

Це платформа із ситуаційної обізнаності, яку створили Центр інновацій і розвитку оборонних технологій Міністерства оборони України та громадська організація «Аеророзвідка». Вона збирає дані з різних джерел: розвідка безпілотників, знімки супутників, радіоперехоплення, дані НАТО.

Система дає змогу бачити поле бою в режимі реального часу, обмінюватися інформацією в межах підрозділу, бригади, угруповання, а за потреби — і з союзниками. У ній міститься інформація про противника від аеророзвідки, супутників, безпілотників, стаціонарних камер, радарів, чат-ботів тощо.

Троє представників Міністерства оборони України нещодавно взяли участь у навчаннях Коаліційного командування ОЗС НАТО. Вони показали українську систему управління бойовим простором під назвою DELTa на предмет її оперативної сумісності в середовищі НАТО, йдеться в повідомленні Альянсу.

Система отримала високу оцінку від Верховного головнокомандувача НАТО з питань трансформації генерала Філіпа Лавіна та заступника начальника штабу з розвитку спроможностей НАТО віцеадмірала Джеффрі В. Г’юза під час її презентації, відзначили в ГО «Аеророзвідка».

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну кількість послуг, які DELTA надавала українським бійцям на передовій, значно зросла. Новий функціонал базується на зворотному зв’язку з місць. Завдяки цьому розробники DELTA мають змогу часто випускати нові функції.

Нині можливості комплексу дозволяють українським військовим отримувати:

  • ситуаційну обізнаність;
  • потокове відео з безпілотних літальних апаратів та стаціонарних камер;
  • захищений чат;
  • інструменти планування та матрицю синхронізації для засобів розвідки та захоплення цілей;
  • інтеграція роботизованих систем.

На навчаннях НАТО CWIX24 команда розробників DELTA хотіла протестувати сумісність основних стандартів інтеграції, щоб мати можливість розв’язати будь-які технічні питання до того, як Україні буде надано додаткове озброєння із Заходу. Протягом перших трьох років участі України у CWIX вони тестували лише один стандарт взаємосумісності в одному з фокусних напрямків. Наступного року вони випробували чотири стандарти, а у 2024 році — 5 різних стандартів, що використовуються в 13 пріоритетних сферах.

Вони також брали участь у деяких нових пріоритетних напрямках і оперативних сценаріях, щоб довести ті самі можливості, які вони випробували з перших рук в Україні. Мета полягає в тому, щоб DELTA стала найефективнішою інтеграційною платформою в різних сферах безпеки.

«Команда Центру інновацій та розвитку оборонних технологій Міністерства оборони України довела можливість обміну повною оперативною картиною між різними країнами-членами Альянсу і системами, розробленими НАТО. Це включає обмін даними з повітряного, морського, наземного, кібернетичного і космічного просторів, а також медичними й логістичними даними у відповідних протоколах оперативної сумісності, щоб ними також можна було обмінюватися між країнами», — зазначають в НАТО.

В «Аеророзвідці» нагадали, що нещодавно система DELTA також успішно інтегрувалася з польською системою управління артилерійським вогнем TOPAZ. «DELTA — це екосистема різних військових продуктів. Ми називаємо її Google для військових, тому що після одного входу ви отримуєте доступ до різних інструментів системи», — сказала розробниця системи Єлизавета Бойко.

Джерело dev.ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше