В Стамбулі на воду спущено другий український корвет “Гетьман Іван Виговський” (F-212)

У Туреччині спустили на воду другий український корвет класу Ada «Гетьман Іван Виговський» (F-212).

Відповідні фото оприлюднив новинний ресурс Clash Report.

Церемонія спуску на воду відбулася на корабельні RMK Marine у Стамбулі. На ній були присутні міністр оборони України Рустем Умєров, командувач Військово-морських сил Олексій Неїжпапа, власник компанії Baykar Халюк Байрактар та Герой України Мустафа Джемілєв та Олена Зеленська.

Нагадаємо, що своє ім’я корвет отримав у березні 2024 року. Урочисте закладання «Гетьмана Івана Виговського» відбулося в серпні торік на суднобудівному підприємстві в Стамбулі.

Церемонія спуску «Гетьмана Івана Виговського» (F-212). Джерело: Clash Report

За турецькими традиціями, урочисте закладання відбувалося лише після побудови частини секцій та корпусу.

За словами представників ВМСУ, всі роботи з будівництва судна здійснюються за укладеним в угоді графіком.

Через початок російського вторгнення у лютому 2022 року весь корабель буде побудований в Туреччині.

Нещодавно, 29 травня, головний корабель українського контракту, флагман Військово-морських сил України «Гетьман Іван Мазепа» (F-211) вийшов на перші ходові випробування.

Українські корвети класу Ada озброєні 76-міліметровою корабельною артилерійською установкою Super Rapid виробництва італійської компанії OTO Melara.

Корвет «Гетьман Іван Мазепа» (F-211). Джерело: en_balci

Над гелікоптерним ангаром встановлена морська версія турецької 35-мм зенітної установки Korkut від компанії Aselsan.

Іншою продукцією компанії на бортах українських корветів є 12,7-міліметрові дистанційно керовані установки STAMP, які встановлені з лівого й правого бортів корабля.

F-211 та F-212 оснащені типовими для кораблів проєкту Ada радарами системи управління вогнем Thales Sting EO MK2, системами супутникового зв’язку від Aselsan, системами радіоелектронної боротьби ARES-2N та системами постановки дипольних перешкод Mk 36 SRBOC.

Крім того, корвети мають тактичний навігаційний радар ALPER, а для виявлення повітряних цілей встановлений 3D-радар SMART-S MK2.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше