NASA визначилося, де буритиме Місяць у перших експериментах з пошуку води

Приблизно через рік до Місяця вирушить перша комерційна місія NASA, яка також стане першим досвідом пошуку води під поверхнею природного супутника Землі. Посадковий зонд проведе буріння поверхні, а два невеликі місяцеходи дослідять околиці та проведуть інші досліди. Днями в NASA визначилися із місцем посадки для цієї місії, що було досить складно.

Проблема з експериментом щодо пошуку ознак води під поверхнею Місяця в тому, що бур PRIME-1 на посадковому модулі Nova-C компанії Intuitive Machines може заглибитися не більше ніж на три фути (90 см). Це означає, що пошуки льоду необхідно вести на поверхні, що найменше піддається нагріванню сонячними променями. В ідеалі це потрібно робити на дні кратерів, але там сонячні панелі зондів марні, а іншої енергії для живлення немає. Тому вчені створили карти передбачуваних покладів водяного льоду на Місяці й спробували визначити місце з достатньою освітленістю і потенційно неглибоким заляганням льоду.

Таке місце визначено на Південному полюсі Місяця поруч із кратером Шеклтона (Shackleton). Освітленості на місцевості достатньо, щоб сонячні батареї посадкового модуля могли забезпечувати десять днів живлення апаратури. Водночас нагрівання поверхні в цьому місці відносно невелике, щоб можна було сподіватися відшукати присутність води на глибині до 90 см. Бур витягуватиме грунт зі свердловини, а націлений на місце проведення робіт спектрометр спробує вловити присутність частинок води в відвалі.

Два інші наукові прилади місії — це невеликі місяцеходи. Один з них розробляє та ж компанія Intuitive Machines, яка створює посадковий модуль – це ровер Micro-Nova, а другий створює компанія Lunar Outpost. Місяць Micro-Nova проведе розвідку околиць і спробує опуститися на дно кратера Шеклтона для пошуку льоду в тіні (це буде щось типу роботизованого коника), а місяцехід Lunar Outpost випробує роботу стільникового обладнання Nokia для розгортання на Місяці зв’язку 4G/LTE. Він кружлятиме навколо посадкового майданчика та перевірятиме зв’язок з модулем та Землею на основі протоколів стільникового зв’язку.

Джерело scitechdaily

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше