Intel навчить комп’ютери запозичувати продуктивність у метавсесвіті

Корпорація Intel спочатку не належала до тих учасників ринку, хто з явним захопленням сприйняв ідею створення метавсесвіту, але тепер її представники дають зрозуміти, що користувачі зможуть отримати вигоду з появи глобального віртуального простору. Метавсесвіт, на думку керівництва Intel, дозволить більш рівномірно розподіляти апаратні ресурси.

Своїми коментарями щодо цього, як повідомляє Reuters, поділився старший віце-президент Intel Раджа Кодурі (Raja Koduri) з трибуни заходу RealTime Conference, присвяченого технологіям для метавсесвіту. Першою ініціативою Intel із закріплення в даному сегменті ринку, за його словами, стане створення програмного забезпечення для доступу до апаратних ресурсі з пристроїв, що володіють обмеженою швидкодією.

Наприклад, якщо любитель ігор з інтенсивним використанням графічних ресурсів обмежений лише ноутбуком, але в сусідньому приміщенні при цьому знаходиться незатребуваний в конкретний момент ігровий настільний комп’ютер, система дозволить використовувати частину ресурсів останнього для прискорення графіки в грі для користувача ноутбука. Програмне рішення працюватиме навіть із компонентами конкуруючих компаній, як пояснив представник Intel. Істотної матеріальної вигоди самої Intel воно не забезпечить, а конкуренти зможуть отримати доступ до відповідної платформи. Все це робитиметься для зручності кінцевого користувача. Розробка профільного ПЗ будуватиметься з активним використанням принципу відкритого коду.

Джерело reuters

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Intel вивела на ринок найпотужніший на планеті процесор для ПК

Чипмейкер Intel, що працює на північноамериканському ринку, вивів на ринок комп’ютерний мікропроцесор Core i9-13900KS. Напівпровідниковий виріб позиціонується виробником як найшвидший на планеті процесор для ПК. Його тактова частота може досягати 6 ГГц.

Варто відзначити, що Core i9-13900KS практично нічим не відрізняється від базової модифікації Core i9-13900K. Інженери Intel збільшили його тактову частоту до 3,2 ГГц, тобто всього на 0,2 ГГц. При активації Turbo Boost вона зростає до 6 ГГц.

Розгін комп’ютерного процесора до 6 ГГц став можливий завдяки збільшенню енергоспоживання. Під час роботи у звичайному режимі комп’ютерний процесор споживає 150 Вт. Після активації режиму Max Turbo споживання процесором електроенергії зростає до 253 Вт.

Архітектура найпродуктивнішого на планеті процесора включає 24 ядра. Йдеться про 16 енергоефективних ядер Gracemount і 8 продуктивних ядер Raptor Core. 32-потокова модель напівпровідникового виробу підтримує 20 PCIe. Вартість Core i9-13900K у США дорівнює 699 USD, що еквівалентно 25 600 грн.

Джерело prostomob

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Intel представила процесор Core i9-13900KS

Із частотою до 6 ГГц, споживанням від 150 Вт до 320 Вт у режимі Extreme Config та ціною $699

Як і очікувалося, Core i9-13900KS був представлений сьогодні. Компанія підтверджує, що найшвидший процесор Raptor Lake-S буде коштувати $699 – на $110 більше, ніж Core i9-13900K. Попередньо відомі характеристики чіпа повністю підтвердилися.

Чіп включає 24 ядра (8 продуктивних ядер і 16 ефективних ядер), 32 потоки, 36 МБ Intel Smart Cache і 20 ліній PCIe (16 ліній PCIe 5.0 та чотири лінії PCIe 4.0). Він підтримує пам’ять до DDR5 5600 МТ/с або DDR4 3200 МТ/с.

Core i9-13900KS розвиває частоту до 6,0 ГГц із технологією Intel Thermal Velocity Boost. Базова частота також була збільшена з 3,0 до 3,2 ГГц (частоти відносяться лише до ядра Performance). У процесор вбудовано графіку UHD 770, варіант без графічного ядра відсутній.

Максимальна потужність процесора, порівняно з Core i9-13900K, не змінилася і залишилася на рівні 253 Вт. Проте слід зазначити, що i9-13900KS підтримує новий режим живлення під назвою Extreme Config, який збільшує як PL1 (PBP), і PL2 (MTB) до 320 Вт.

Intel Core i9-13900K доступний відсьогодні в обмеженій кількості. Intel встановила ціну $699, що робить його найдорожчим процесором Raptor Lake для настільних ПК. Процесор також буде доступний у торгових партнерів та OEM-партнерів Intel у готових системах.

Джерело videocardz

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Intel відкладає запуск заводу в Німеччині, хоче більше субсидій, повідомляє німецька газета Volksstimme

Як повідомила регіональна газета Volksstimme, корпорація Intel відмовилася від своєї початкової мети відкрити фабрику з виробництва мікросхем у східному німецькому місті Магдебург у першій половині 2023 року. 

Завод займає центральне місце в планах Німеччини та Європейського Союзу щодо посилення стійкості континенту шляхом розширення виробництва на місцевому рівні після того, як пандемія COVID-19 і вторгнення Росії в Україну підкреслили ризики довгих ланцюгів постачання, що охопили весь світ.

За даними джерела, ще в листопаді під час свого візиту до Магдебурга, глава компанії Патрік Гелсінгер (Patrick Gelsinger) запевняв місцевих чиновників у незмінності планів. Тепер риторика змінилася. Процесорний гігант більше не може гарантувати, що будівництво двох підприємств буде розпочато наступного півріччя, одночасно заявляючи про зростання витрат з 17 до 20 млрд євро через зазначені вище причини. Як повідомляється, керівництво Intel намагається домовитися з місцевою владою про компенсацію цієї різниці у витратах.

Першоджерело також повідомляє, що представники Intel висловили стурбованість зниженням попиту на напівпровідникові компоненти та заявили, що не можуть уточнити, коли саме буде розпочато будівництво. Наразі, за їхніми словами, ведуться переговори щодо збільшення субсидій з боку європейської влади. Нагадаємо, що наприкінці листопада Intel придбала у власність ділянки землі, на яких будуть зведені підприємства у Магдебурзі. Іншими словами, перший крок до початку будівництва зроблено, тепер належить узгодити зміни у термінах реалізації проєкту та його бюджеті.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Intel підтвердила процесор Raptor Lake із частотою 6 ГГц

На заході Intel Tech Tour в Ізраїлі компанія поділилася своїми планами щодо покоління процесорів Raptor Lake. Підтверджено, що у сімействі Raptor Lake буде процесор із тактовою частотою до 6 ГГц.

Коли такий процесор буде випущений та з якою назвою – невідомо. Очевидним кандидатом на досягнення максимальної частоти стане топова модель KS – подібні процесори зазвичай випускають за кілька місяців після виходу представників серії K.

У компанії також вказують, що Raptor Lake збільшить продуктивність порівняно з минулим поколінням на 15% в однопотокових задачах та на 41% з застосуванням паралельних обчислень.

«Серія Intel Raptor Lake існує лише тому, що Meteor Lake не буде готовий у потрібний час», – заявив на заході віце-президент Intel Isic Silas, коментуючи вихід 13-го покоління.

Intel також заявила, що Raptor Lake – перша архітектура, що буде здатна підкорити планку 8 ГГц. Це підтверджується даними, що просочилися у мережу, про розгін швидких ядер нового процесора до аналогічної частоти.

Тринадцяте покоління процесорів Intel буде представлено на заході Innovation 27 вересня – того ж дня, коли AMD розпочне продаж Ryzen 7000.

Джерело itc

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Intel та Broadcom показали можливості Wi-Fi 7 – стабільна швидкість передачі даних досягала 5 Гбіт/с

Компанія Intel разом зі своїм партнером Broadcom провела успішну демонстрацію технології Wi-Fi 7, після чого заявила, що «майбутнє Wi-Fi вже тут».

Під час демонстрації бездротове з’єднання Wi-Fi 7 між ноутбуком на базі процесора Intel Core та точкою доступу Broadcom забезпечувало стабільну швидкість передачі 5 Гбіт/с. Це суттєвий стрибок швидкості порівняно з технологією Wi-Fi 6, максимальна швидкість якої становить 1 Гбіт/с.

Broadcom заявляє, що «екосистема готова». Також зазначається, що цінність Wi-Fi 7 виходить за межі простого збільшення швидкості. Нова технологія також забезпечить більшу пропускну здатність мережі та нижчі затримки. Скорочення затримок буде мати важливе значення для імерсивного досвіду через Wi-Fi, причому найбільш очевидними сферами застосування є онлайн-ігри та бездротові гарнітури віртуальної реальності.

У сфері медіастримінгу завдяки Wi-Fi 7 відкривається можливість потокової передачі контенту в роздільній здатності UHD 16K (або в роздільній здатності 4K або 8K для більшої кількості людей одночасно). Крім того, найновіший стандарт Wi-Fi може допомогти зменшити завантаженість у домашніх та офісних бездротових мережах. Intel окремо підкреслює важливість багатоканальної роботи та підвищення ефективності використання каналів у новому стандарті.

Попри успішну демонстрацію можливостей Wi-Fi 7, не варто очікувати швидкої появи на ринку пристроїв на основі цього стандарту. Річ у тім, що його сертифікація очікується лише наступного року. У такому випадку перші пристрої з підтримкою Wi-Fi 7 (протокол Wi-Fi 802.11be) з’являться не раніше другої половини 2023 року. Нещодавно Intel прогнозувала, що ноутбуки з Wi-Fi 7 з’являться у 2024 році. І за час, який ще знадобиться на впровадження нової технології, швидкість стандарту може ще зрости.

Джерело itc

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Intel очікує перші ПК з підтримкою Wi-Fi 7 вже у 2024 році

Компанія Intel повідомила, що у 2024 або 2025 роках повинні з’явитися комп’ютери й ноутбуки з підтримкою бездротового стандарту зв’язку Wi-Fi 7 (802.11be). Він зможе забезпечувати 2-кратний приріст швидкості передачі даних у порівнянні з Wi-Fi 6 та 6E. Організація IEEE розраховує завершити розробку специфікацій Wi-Fi 7 у 2024 році, а деякі виробники вже працюють над чорновими специфікаціями.

Віцепрезидент Intel з бездротових рішень Ерік Маклафлін розповів про плани компанії:

«[Wi-Fi 7] з’явиться в комп’ютерних пристроях, таких як ноутбуки, до 2024 року … ми очікуємо, що він з’явиться на основних ринках у 2025 році».

Швидкість передачі даних Wi-Fi 7 може досягати 5,8 Гбіт/с. Стандарт зможе використовувати частотні діапазони 2,4 ГГц, 5 ГГц та 6 ГГц. На додаток до смуг пропускання каналів 20, 40, 80 і 160 МГц Wi-Fi 7 може використовувати смугу 320 МГц. Сумісні пристрої повинні забезпечувати інтелектуальне перемикання між діапазонами для кращого керування трафіком.

«З каналами 320 МГц ми, ймовірно, побачимо нові способи використання Wi-Fi, де ви зможете робити такі речі, як з’ясовувати, чи є хтось у кімнаті, скільки там людей, рухаються вони чи ні», – заявляє Маклафлін.

Джерело techspot

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Intel підвищить ціни на свої процесори до 20% – ЗМІ

За даними Nikkei Asia, цієї осені Intel планує підняти ціни на свої флагманські продукти, такі як споживчі та серверні процесори, чіпи Wi-Fi та контролери. Очікується, що підвищення варіюватиметься залежно від конкретної моделі, починаючи від однозначних чисел і закінчуючи 20%.

Рішення Intel пов’язане зі зростанням вартості компонентів, матеріалів, доставлення та робочої сили. Існує також проблема інфляції що зростає. Вона змушує споживачів двічі подумати, перш ніж витрачатися на дорогі покупки. Це вже проявилося у різкому падінні постачання ПК, телевізорів та смартфонів цього року у міру зниження попиту.

Intel раніше попереджала про майбутнє підвищення цін у рамках оголошення останнього фінансового звіту. Тоді генеральний директор Пет Гелсінгер говорив про більш високі ціни на продукцію компанії. Інше попередження виходило від фінансового директора Дейва Циммера, який сказав, що Intel «шукає цільового підвищення цін у певних сегментах».

Очікується, що наступне покоління процесорів Intel, Raptor Lake, з’явиться в четвертому кварталі, і підвищення цін, ймовірно, торкнеться майбутніх процесорів. Таким чином, тим, хто планує купити новий процесор Intel або цілий ПК із таким чіпом, краще не затягувати із покупкою.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Epic Games і LEGO створюють метаверс для дітей

Після гучного оголошення компанії Meta у жовтні 2021 року власні метаверси кинулися створювати такі компанії як Microsoft, Epic Games, Activision Blizzard та навіть Tinder. Тепер у гру вступає LEGO.

Кінцева мета компаній передбачає створення безпечного метавсесвіту для дітей різного віку, в якому вони зможуть спілкуватися, грати та займатися творчістю. Для цього уклали договір про довгострокове партнерство.

Фактично компанії планують реалізувати власний аналог Roblox. Це online-платформа для створення ігор, користувачі якої можуть створювати ігри за допомогою Roblox Studio, грати в ігри, створені іншими користувачами, а також створювати, одягати свого Roblox-персонажа за ігрову валюту.

Розробники, за їх словами, готують зручні інструменти в “безпечному і позитивному світі можливостей”. Компанії представили три принципи, на яких будуватиметься черговий метавсесвіт.

  • По-перше, це захист права дітей грати в безпечному і благополучному середовищі.
  • По-друге, конфіденційність і захист приватного життя дітей.
  • По-третє, надання дітям і дорослим інструментів для управління своїм досвідом у віртуальному світі.

Ми вважаємо, що у дітей є величезний потенціал для розвитку творчості, вміння співпрацювати й комунікувати через цифровий досвід. Однак ми несемо відповідальність за те, щоб зробити їхні ігри безпечними, надихаючими та корисними для всіх. Так само як ми захищали права дітей на безпечні фізичні ігри протягом багатьох поколінь, ми прагнемо зробити те ж саме й для цифрових ігор. Ми з нетерпінням чекаємо співпраці з Epic Games, щоб сформувати це захопливе майбутнє, – говорить генеральний директор LEGO Group Нільс Крістіансен.

У 2020 році Epic придбала стартап SuperAwesome – компанію, яка розробила технологію для забезпечення безпечного цифрового спілкування з дітьми віком до 16 років. Ймовірно, саме її напрацювання збираються використати в проєкті.

Джерело epicgames

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Epic та Lego об’єдналися для створення безпечного дитячого метавсесвіту

LEGO Group і Epic Games оголосили про плани на створення метавсесвіту, який буде безпечним для дітей та сімей.

Користувачі отримають доступ до інструментів для творчості дітей, а сімейні налаштування дозволять грати в безпечному та позитивному просторі.

Дітям подобається грати у цифровому та фізичному світах, і вони легко переміщаються між ними. Ми вважаємо, що вони мають величезний потенціал для розвитку життєво важливих навичок, таких як творчість, співпраця та спілкування за допомогою цифрового досвіду. Але ми повинні зробити їх безпечними та корисними для всіх.

Нільс Б. Крістіансен Гендиректор LEGO Group

Компанії домовилися про три принципи, що гарантують, що цифрові простори забезпечать безпечні можливості для ігор:

  • Захищати право дітей на ігри, роблячи безпеку та добробут пріоритетом.
  • Захищати приватне життя дітей та ставити їх інтереси на перше місце.
  • Надавати дорослим та дітям інструменти для керування цифровим досвідом.
Джерело ITC

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Intel повністю зупиняє ділову активність у росії

Американська компанія Intel 5 квітня заявила про повну зупинку бізнесу в росії, ставши останньою західною технологічною фірмою, що залишила країну-агресора. Intel Corp ще в березні призупинила постачання до росії та білорусі, але продовжила вести бізнес, пояснивши це спробою «звести до мінімуму збої у своїх глобальних операціях».

Intel продовжує разом зі світовою спільнотою засуджувати війну росії проти України та закликати до якнайшвидшого відновлення миру.

Intel

Після заклику України до всіх компаній, пов’язаних із програмним забезпеченням та хмарними обчисленнями припинити бізнес у росії, IBM також призупинила постачання.

За даними Reuters, у країні-агресорі державні компанії та установи здебільшого використовують сервери IBM, Dell та Hewlett Packard.

Джерело ITC

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Intel представила біткоїн-майнер з 300 крихітних ASIC – 40 терахеш/с при споживанні 3600 Вт

Компанія Intel поділилася подробицями про свій ASIC під назвою Bonanza, який призначений для видобутку біткоїнів. Крім того, компанія представила систему на основі 300 даних енергоефективних чіпів, яка здатна потягатися з найкращими аналогами від Bitmain та MicroBT.

Чіп Bonanza виконаний по 7-нм техпроцесу (швидше за все TSMC, але це не точно), і має розміри всього 4,14×3,42 мм, що дає площу 14,16 мм2. Мала площа чіпа дозволяє максимально використовувати площу кремнієвої пластини – з однієї 300-мм підкладки виходить отримати до 4000 кристалів. ASIC виконаний у BGA-упаковці розміром всього 7 × 7,5 мм — це менше за багато мікросхем оперативної пам’яті DDR4 в упаковці того ж типу.

Кожна мікросхема Bonanza має 258 майнінгових блоків, кожен з яких паралельно обробляє дві функції SHA256. Дані блоки займають 90% площі кристала. Чіпи працюють із частотою 1,35–1,6 ГГц, а номінальна напруга становить лише 355 мВ, при якому продуктивність одного чіпа становить 137 гігахеш/с. Це дає енергоефективність лише на рівні 55 джоулів на терахеш, а пікова енергоефективність становить 20 джоулів на терахеш при напрузі 290 мВ.

Що стосується показаної системи з 300 чіпами Bonanza, то в штатному режимі роботи вона забезпечує продуктивність на рівні 40 терахеш/с та споживає 3600 Вт. Пікова продуктивність даної системи становить 47,7 терахеша/с, а режимі зниженого енергоспоживання — 34 терахеш/с. При цьому, за словами Intel, дана система значно перевершує енергоефективність конкурентів: компанія порівнює її з Bitfury Clarke й Avalon A9, які володіють більшим питомим споживанням і меншою продуктивністю в цілому.

Представлена ​​Intel система складається з чотирьох друкованих плат, на кожній із яких розташовано по 75 чіпів Bonanza. За їхню злагоджену роботу відповідає управляючий блок на базі ПЛІС розробки самої Intel з ядром Arm Cortex. Це ядро ​​відповідає за роботу майнінгового софту, а також за розподіл навантажень між ASIC’ами та перевірку значень, що видаються ними. За зв’язок модуля, що управляє, з платами з ASIC відповідає шина UART зі швидкістю 10 Мбайт/с. За мережне підключення відповідає контролер Ethernet. Також відзначимо наявність програмованого блоку живлення.

Тобто Intel пропонує повністю готову до використання систему: достатньо встановити софт і підключити до Мережі й гроші потечуть рікою. Але це не точно. Однак спочатку Intel буде продавати дані рішення лише декільком клієнтам, з якими вже укладені контракти на кілька років вперед. Заплановані обсяги виробництва поки що не уточнюються, як і вартість.

Джерело tomshardware

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Intel показала компактний ігровий робочий стіл Beast Canyon NUC 11 Extreme з відеокартою Arc Alchemist

Глава графічного підрозділу Intel Раджа Кодурі показав компактний ігровий настільний комп’ютер Beast Canyon NUC 11 Extreme, оснащений дискретним графічним прискорювачем Arc Alchemist. Демонстрація проводилась у рамках конференції Investor Meeting 2022.

Кодурі опублікував у Twitter фотографію, на якій він стоїть поруч із компактним ігровим комп’ютером Beast Canyon NUC 11 Extreme, на якому запущено одну з ігор серії Tomb Rider. Підпис до фотографії свідчить, що гра використовує фірмову технологію інтелектуального масштабування Intel XeSS.

Компактні ігрові ПК Beast Canyon NUC 11 Extreme засновані на процесорах серії Tiger Lake. Система готова запропонувати Core i9-11900KB із частотою до 4,9 ГГц чи Core i7-11700B із частотою до 4,8 ГГц. Обидва процесори восьмиядерні та підтримують роботу 16 віртуальних потоків. Система повністю сумісна з інтерфейсом PCIe 4.0 x16. Всередині Beast Canyon NUC 11 Extreme є місце для встановлення повнорозмірних відеокарт. Єдине обмеження — їх товщина не повинна бути більшою за два стандартні слоти розширення. Іншими словами, всередину цієї компактної системи може розміститися, наприклад, потужний графічний прискорювач GeForce RTX 3080 в еталонному виконанні Founders Edition.

Слід зазначити, що NUC 11 Extreme є останньою розробкою Intel у сфері компактних ПК. На виставці CES 2022 на початку минулого місяця компанія представила систему NUC 12 Extreme з кодовою назвою Dragon Canyon. Вона пропонує настільні варіанти новітніх процесорів Alder Lake і, ймовірно, також оснащуватиметься графічними прискорювачами Intel Arc Alchemist. Проте офіційних заяв із цього приводу від компанії поки що не надходило.

Intel також підтвердила, що десктопні відеокарти Arc вийдуть на ринок у другому кварталі цього року.

Джерело 3dnews

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше