Вчені розвінчали п’ять міфів про воду
Існує думка, нібито необхідно випивати за день мінімум 2, а то і 5 літрів води. Однак, згідно з новим дослідженням, це не більше ніж міф.
У Journal of the American Society of Nephrology опублікована стаття, в якій розповідається про 5 найпоширеніших помилках, пов’язаних з водою.
Корисно випивати 2 літри води щодня
Експерти не знайшли наукового обґрунтування цієї поради. До того ж, як можна рекомендувати один об’єм води для всіх? Адже люди мають, як мінімум, різну вагу. Краще вживайте стільки рідини, скільки вимагає ваш організм.
Пий воду – їж менше
Деякі п’ють воду до і під час прийому їжі, щоб менше з’їсти. На думку дослідників, в цьому немає сенсу, тому що вода не знижує апетит. Вона просто проходить через шлунок і не дає відчуття насичення. Тому що необхідні гормони, які сигналізують про те, що ви наїлися. А при споживанні води, таких гормонів не виробляються.
Від головного болю рятує вода
Подібний міф не підтверджений ні практикою, ні теорією. Вода здатна допомогти при мігрені, але не завжди, тому що у цієї хвороби безліч причин. Також зневоднення може стати причиною болів, але питво не рятує від них.
Вода очищає організм від токсинів
Якщо вживати більше води, то кількість виведених токсинів від цього не збільшиться. Просто буде більше об’єм сечі, а концентрація токсинів в ній знизиться.
А що стосовно «рясного пиття» під час хвороби? У даній ситуації відбувається підміна причини і слідства. Більше води потрібно приймати через втрату її організмом. Інакше у хворого може початися зневоднення. Але вода не є «прибиральником» продуктів розпаду, цю роботу виконує організм незалежно від того, скільки в ньому рідини.
Стан шкіри пов’язано зі споживанням води
Вода не затримується в шарах шкіри і не зволожує її зсередини. На шкіру впливає випаровування з неї вологи, яке залежить від стану організму, температури навколишнього середовища і чи застосовуються зволожуючі креми.