Виробництво Байрактарів в Україні скоро може стати реальністю – Уряд

Уряд направить до Верховної Ради законопроєкт про ратифікацію Угоди між Україною та Туреччиною щодо співробітництва у сфері високих технологій, авіаційній та космічній галузях. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів України 19 липня.

«Серед іншого, це дозволить побудувати в Україні завод із виробництва та обслуговування славнозвісних безпілотників «Байрактар», — зауважив очільник Уряду.

Прем’єр-міністр підкреслив, що Уряд постійно посилює співпрацю з міжнародними партнерами в питаннях безпеки. Зокрема, він подякував Європейському Союзу за рішення про виділення п’ятого траншу на 500 млн євро для забезпечення України необхідною зброєю.

«Це чергове важливе рішення, яке дозволяє нам змінити паритет у всіх видах озброєння на користь нашої армії на полі бою», — відзначив Денис Шмигаль.

Крім того, Уряд під час засідання затвердив залучення чергового гранту від Сполучених Штатів у розмірі 4,5 млрд доларів. Кошти, за його словами, надійдуть через Цільовий фонд, створений Світовим банком.

«Це наочна демонстрація того, що наші союзники продовжують міцно стояти поруч з Україною і допомагають нам наблизити перемогу», — наголосив Денис Шмигаль.

Джерело itc

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Росіяни вдарили по Трипільській ТЕС п’ятьма ракетами Х-69 — ЗМІ

За інформацією джерел у правоохоронних органах, російські військові використали п’ять ракет типу Х-69 для атаки на Трипільську теплоелектростанцію в Київській області. Про це повідомило Суспільне.

Defense-Express раніше повідомляло, що Х-69 — це дозвукова крилата ракета, призначена для тактичної авіації, яку можна запускати з літаків Су-34 та Су-35. Ця ракета також планується як основна для новітнього винищувача Су-57.

Журналісти вказали, що попри те, що Х-69 є дозвуковою та має меншу бойову частину, ніж ракета “Кинджал”, її використання у цьому випадку можна розглядати як більш серйозну загрозу.

Що відомо про наслідки атаки:

  • 11 квітня рано вранці Росія здійснила повітряну атаку на Київщину, в результаті якої постраждала Трипільська ТЕС, як повідомили в обласній військовій адміністрації. На щастя, люди не постраждали.
  • Внаслідок удару компанія ДТЕК оголосила про серйозні пошкодження обладнання на двох ТЕС в Україні. Енергетики працюють над ліквідацією наслідків та відновленням роботи обладнання.
  • “Центренерго” уточнило, що Трипільська ТЕС була повністю знищена, на місці виникла масштабна пожежа, що призвело до втрати 100% генерації енергії.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба висловив думку, що якби Україна мала достатньо систем ППО, зокрема зенітних ракетних комплексів Patriot, то росіянам не вдалося б знищити Трипільську ТЕС.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Нові правила автострахування, що потрібно знати водіям

В Україні змінять систему автострахування

Страхове законодавство в Україні приведуть у відповідність до норм ЄС. Очікується збільшення сум страхових виплат, але й поліси можуть подорожчати внаслідок впровадження вільного ціноутворення.

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики схвалив до другого читання законопроєкт №8300, який має дати старт реформі автострахування. Про це написав у Telegram його голова Данило Гетманцев.

За його словами, законопроєкт покликаний вирішити такі проблеми в системі ОСЦПВ:

  • недосконалі процедури розрахунку та здійснення страхових виплат;
  • низький ліміт відповідальності страховиків;
  • державне регулювання ціноутворення;
  • недостатня ефективність системи управління Моторного (транспортного) страхового бюро та обмежена роль держави в його контролі.

Основні новації законопроєкту №8300 про автострахування:

  • вільне ціноутворення полісів ОСЦПВ;
  • поступове підвищення сум страхових виплат до рівня країн Євросоюзу;
  • гарантійні виплати потерпілим замість страховиків-банкрутів здійснюються за 60 днів (зараз цей процес розтягується на роки);
  • більш активне використання “європротоколу” при оформленні ДТП;
  • впровадження прямого врегулювання всіх ДТП без потерпілих — це дасть можливість потерпілому звертатися по виплату до свого страховика, навіть якщо винуватець ДТП не оформив поліса ОСЦПВ;
  • змінюється порядок розрахунку страхової виплати — без урахування зносу авто;
  • страхове покриття за полісом ОСЦПВ пошириться і на пасажирів транспортного засобу, що став винуватцем ДТП;
  • термін розгляду заяв про здійснення страхових виплат скорочується з 90 до 60 днів з дня подання.
Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Viber запускає бізнес-дзвінки в Україні

Компанія Rakuten Viber повідомила про запуск бізнес-дзвінків в Україні. Це новий інструмент для спілкування між компаніями та їхніми клієнтами в застосунку. Завдяки йому бренди отримують новий канал для контакту з клієнтами. Водночас користувачі зможуть безкоштовно телефонувати на стаціонарні та короткі номери компаній у застосунку Viber звідки завгодно, де є інтернет.

У Viber зазначають, що бізнес-дзвінки в застосунку стають логічним доповненням до давно наявних бізнес-повідомлень. Завдяки новому інструменту клієнти самі зможуть обирати канал, через який вони хочуть зв’язатися з брендом. Компанії своєю чергою отримують новий інструмент для ефективної обробки запитів клієнтів, що зрештою покращує взаємодію з клієнтами. Головне, щоб нова функція не перетворилась на новий канал надокучливої реклами, як сталось з текстовими розсилками.

Функція дзвінку в чаті дозволяє клієнтам телефонувати компаніям прямо в застосунку Viber, де вони отримують спеціальну пропозицію від бренду, нове повідомлення про час доставки або про наявність товару. При цьому підвищується конверсія, клієнтські запити розглядаються швидше, бренди отримують можливість запропонувати додаткові послуги та товари відповідно до потреб клієнта відразу час розмови. Нова функція буде корисною для обслуговування клієнтів, які телефонують з-за кордону, наприклад, для спілкування з власним банком з-за кордону або готелем в іншій країні.

Деякі компанії в Україні вже підключили бізнес-дзвінки за допомогою офіційних партнерів Rakuten Viber. Серед них – «Ощадбанк», мережа аптек «Бажаємо Здоров’я» та інші.

Усі бізнес-дзвінки будуть безкоштовними для користувачів Viber, незалежно від їхнього місцезнаходження. Компанії зможуть підключити для дзвінків у Viber свій звичайний номер кол-центру або призначити новий.

Джерело itc

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

“Київстар” з лютого піднімає ціну на одну з найпопулярніших послуг

Йдеться про послугу для корпоративних клієнтів.
Мобільний оператор Київстар оголосив про зміну умов використання сервісів Viber розсилок для корпоративних клієнтів. Про це йдеться у повідомленні “Київстару”.

Зазначається, що з огляду на економічні та ринкові умови, а також розширення можливостей сервісів Київстар переглянув вартість деяких тарифних пропозицій для бізнес-клієнтів.

“З 1 лютого 2024 року збільшується вартість розсилки Viber-повідомлень для корпоративних клієнтів, які здійснюють комерційні розсилки”, – зазначають у Київстарі.

Детальнішу інформацію про зміни клієнти можуть дізнатися, звернувшись до персонального менеджера Київстар або за номером 0800 303 466 (дзвінки безкоштовні з номерів мереж фіксованого та мобільного зв’язку України).

Нагадаємо, що зараз у компанії ціни на тарифи з передоплати на 2024 рік коливаються від 125 до 500 грн. Для бізнес-клієнтів є 5 пакетів послуг, вартість яких стартує від 200 і досягає 1 000 грн на місяць.

Повідомлялось, що відповідальність за кібератаку 12 грудня проти мобільного оператора “Київстар” взяла на себе російська організація хакерів “Сонцепек” . Свої дії вона пояснила тим, що компанія нібито забезпечує зв’язок ЗСУ, держоргани та силові структури України. У “Київстарі” згодом підтвердили, що атаку було здійснено через скомпрометований обліковий запис одного зі співробітників.

Джерело zn.ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Китай отримує інформацію з камер спостереження в Україні

Пекін може заволодіти записами з українських міст, прифронтових регіонів і стратегічних підприємств, йдеться в матеріалі.
Тисячі камер спостереження в Україні передають інформацію на сервери, які контролюються китайським виробником. Такого висновку дійшли журналісти проекту “Схеми”.

Йдеться про камери китайських компаній Hikvision і Dahua, які активно використовуються по всій країні. Журналісти провели експеримент і разом з фахівцями встановили, що більш старі їх моделі більш уразливі до атак хакерів. На злом пристрою 2015 року пішло близько 15 хвилин.

Відзначається, що і Hikvision, і Dahua, що виробляють ці камери, частково належать державним компаніям Китаю. Вони можуть бути пов’язані з Комуністичною партією.
Примітно, що китайська влада зобов’язала компанії надавати країні всю інформацію, яку вони вважають необхідною для контррозвідувальної діяльності. Отже, Пекін може заволодіти записами з українських міст, прифронтових регіонів і стратегічних підприємств, йдеться в матеріалі.

Варто відзначити, що в 2022 році в США обидві компанії – Dahua і Hikvision, а також їх державних співвласників China Mobile і CETC визнали китайськими військовими компаніями.

Крім того, і Dahua, і Hikvision продовжують працювати в росії. Тільки в 2022 році перша сплатила понад 70 млн рублів податків. Обидві компанії у 2023 році були внесені Національним агентством із запобігання корупції (НАЗК) до переліку міжнародних спонсорів війни.

З урахуванням тісної співпраці Китаю і росії, є ризик передачі інформації з цих пристроїв безпосередньо москві. У правоохоронних органах “Схемам” уточнили, що саме камера Hikvision виробництва 2016 року була зламана росіянами під час атаки по Києву 2 січня.

Як рф шпигує за Україною через камери
2 січня 2024 року під час масованого удару по Україні росія могла бачити роботу ППО в Києві через камери спостереження. Ці дані використовувалися для коригування ударів, заявили в Службі безпеки України.

Йдеться про дві роботизовані онлайн-камери зовнішнього спостереження, які вдалося зламати російським спецслужбам. Одна з них була встановлена на балконі багатоквартирного будинку – її використовували для спостереження за прибудинковою територією. Примітно, що, зламавши камери, росіяни могли змінювати кут огляду.

Джерело unian

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

ЄС починає “скринінг України” перед стартом переговорів про вступ

Українська делегація взяла участь в Брюсселі в установчій зустрічі щодо започаткування скринінгу – важливого процесу оцінки українського законодавства на відповідність праву ЄС, що передує офіційному початку переговорів про вступ.

Про це повідомили “Європейській правді” у пресслужбі віцепрем’єрки з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, яка очолила українську делегацію.

У рамках підготовки до початку безпосередніх передвступних переговорів Україна сформує дорожні карти у сферах верховенства права, свободи руху осіб (юстиція, свобода, безпека) та реформи державного управління.

Під час засідання європейська сторона презентувала особливості та етапи проведення офіційного скринінгу.

У рамках цього процесу ЄС сформував графік зустрічей представників українських міністерств та Єврокомісії.

Віцепрем‘єрка наголосила, що українські інституції мобілізовані та готові до активної спільної роботи.

“Скринінг є першим фундаментальним кроком на початку переговорного процесу. Розпочинаючи цей процес, ми усвідомлюємо відповідальність, яка з ним пов’язана. Йдеться не просто про список реформ, але про колективні зусилля, спрямовані на те, щоб Україна відповідала високим стандартам, встановленим Європейським Союзом.

У цьому контексті я рада вітати початок роботи з проведення Європейською комісією аналітичної перевірки українського законодавства на відповідність acquis ЄС”, – підкреслила Стефанішина.

Вона нагадала, що Україна ще до отримання офіційного рішення Євроради здійснила процес селф-скринінгу, який дозволив визначити стан адаптації українського законодавства до європейського.

“Експертиза, рекомендації та конструктивний зворотний зв’язок з боку Генерального директорату (який опікується переговорами про розширення. – Ред.) будуть неоціненними в межах процесу скринінгу. Сподіваюся на плідну співпрацю”, – додала Стефанішина.

Українська сторона також презентувала бачення національної переговорної архітектури. Учасники зустрічі обговорили підходи до формування переговорних команд, підготовку переговорної рамки ЄС та переговорної позиції України, проведення першої міжурядової конференції та календар взаємодії на найближчі місяці.

Перед засіданням Стефанішина зустрілася з комісаром ЄС з політики сусідства та переговорів щодо розширення Олівером Варгеї. Під час зустрічі обговорили виконання Україною чотирьох рекомендацій Європейської комісії, підготовку переговорної рамки та започаткування процесу скринінгу.

Джерело pravda

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Нацвідбір на Євробачення-2024: українці обрали свого фаворита

З великим відривом переміг відомий дует.
3 лютого відбудеться Нацвідбір на Євробачення-2024, під час якого 11 учасників виступлять зі своїми конкурсними піснями, з якими потім представлятимуть Україну на наймасштабнішому пісенному конкурсі в Мальме.

Напередодні фіналу Нацвідбору на сайті Eurovision World з’явилося опитування для українців, де вони могли вибрати свого фаворита. Варто відзначити, що в цьому році думки українців і букмекерів зійшлися.

На першому місці опинився дует Jerry Heil і alyona alyona з піснею Teresa & Maria (58%). Незважаючи на те, що ця пісня зіткнулася з хейтом через сумнівну біографію матері Терези, українці все одно переконані, що саме цей дует гідний представляти нашу країну на Євробаченні.

На другому місці MELOVIN з піснею Dreamer (16%), третю позицію зайняла YAGODY з треком Tsunamia (6%).

А ось аутсайдером в голосуванні серед глядачів виявився DREVO з піснею Endless Chain. На його перемогу на Нацвідборі українці поставили всього 1%. Такий самий результат у Nazva, Skylerr і Ziferblat.

Всього на даний момент проголосували майже 11 тисяч осіб.

Ставки букмекерів

Джерело unian

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Українські підприємці вражені тиском на бізнес після арешту власника інвестиційної компанії Concorde Capital Ігоря Мазепи

Українські підприємці вражені ситуацією, що склалася із власником інвестиційної компанії Concorde Capital Ігорем Мазепою. В мережі вони бурхливо обговорюють потенційну політику ведення бізнесу в Україні та задаються питанням: «Хто наступий?» – пише DEV.ua.

Що сталось?

18 січня працівники ДБР спільно з ДСР Нацполіції під час спроби виїзду за кордон на економічний форум в Давосі затримали бізнесмена Ігоря Мазепу. Він мав поїхати ще 16 січня, але по справах затримався в Києві. Мазепу підозрюють в організації схеми протиправного заволодіння землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди критичної інфраструктури — Київської ГЕС. Ця справа тягнеться ще з 2013 року, і Мазепа неодноразово виїздив за кордон, повертався і питань не було. В компанії заявляють, що затримання було здійснено із численними порушеннями. Того ж дня затримали також Юрія Мазепу – брата Ігоря.

Ігор Мазепа розповів, що провадження проти нього зареєстровано ще у 2014 році, за 10 років руху по ньому не було і лише за останні 1,5 місяця справа почала рухатись, «після того, як сусіди по моїх активах пішли в тюрму».

Як пише джерело, сторона обвинувачення вимагала арешту і застави для бізнесмена у 700 млн грн. Врешті суд призначив бізнесмену запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 27 лютого 2024 року із можливістю внесення застави у 349 734 000 грн.

Хто такий Ігор Мазепа

Як повідомляє Еспресо, Ігор Мазепа народився 2 липня 1976 року у Києві. Здобув дві вищі освіти в Київському національному економічному університеті за спеціальностями “Міжнародна економіка” та “Право”. Кар’єру розпочав 1997 року в російсько-американській інвестиційній компанії Prospect Investments.

У 2000-му, у 24 роки, він вже став виконавчим директором у компанії, що торгувала цінними паперами. А у вересні 2004 року вирішив заснувати власну компанію – Concorde Capital (інвесткомпанія, що надає брокерські та інвестиційно-банківські послуги), де й донині є її генеральним директором.

У 2014 році балотувався до Верховної Ради від партії Сергія Тігіпка “Сильна Україна”. З 2016-го по 2018 рік  входив до складу наглядової ради Укрсоцбанку.

Його компанія Concorde Capital потрапляла в топові міжнародні й вітчизняні рейтинги. Так, ще у 2007-му, за три роки після створення, зайняла перше місце в номінації “Найкраща українська угода M&A” за версією Міжнародної конференції Adam Smith. Ще через рік стає найкращим брокером в Україні за версією рейтингу The Thomson Reuters Extel Survey. У 2016 році – перше місце в номінації Cbonds Awards CIS “Кращий sales-трейдер на ринку України”.

Наразі компанія Concorde Capital є одною з найбільших, хто інвестує в нерухомість та інші сфери в Україні.

Реакція українського бізнесу на затримання братів Мазеп

Засновник і голова наглядової ради Ajax Systems Олександр Конотопський написав:

Виглядає як організована диверсія проти економіки країни. Закрити інвест-банкіра Ігоря Мазепу за звинуваченнями в земельному кейсі 2013-го року, без санкції суду, без адвокатів (там безліч абсурдних деталей). Який їхав у Давос. Ідеально, щоб повністю закрити двері великим інвесторам в Україну. Це рішення силових структур може бути найдорожчим рішенням для української економіки й Української держави. Втратити інвестиційне майбутнє, бо хтось дуже хотів землю під Києвом? Блумберг вже ху…ть. Невдовзі, думаю, буде і FT і WSJ.“, – написав Конотопський.

Відгукнувся на затримання Мазепи й нардеп Ярослав Железняк.

Це історія не про Ігоря. Ще раз: він не той бізнесмен, шляхом якого я захоплююсь. Але він все ж таки бізнесмен і черговий приклад, як правоохоронці, зібрані в одному телефоні ОП, продовжують давити бізнес. І таких прикладів усе більше.

Останнім часом я багато спілкувався на тему силовиків з різними дуже крутими бізнесменами (якими більшість із нас захоплюється). Так ось, вони майже всі планують виїжджати з країни. Не через війну, обстріли чи навіть податки… А через те, що у кожного є ризик, що одного дня правоохоронці будуть ломитися у двері житла, де сплять їхні діти“, – написав Железняк.

Гендиректор ОККО Василь Даниляк написав, що затримання Мазепи співробітниками ДБР в межах “розслідування справи  2013 року” є дуже поганим сигналом усьому бізнесу в Україні.

Ігоря як інвестбанкіра, бізнесмена і товариша знаю з 2004 року, і він ніколи не заробляв гроші на “державі” чи на “державному”. Всі гроші заробляв завдяки розуму,  працездатності і креативності. Завдяки інвестиціям у різні, не завжди прості бізнес-проєкти в Україні, де сьогодні працюють тисячі людей. Таке відношення держави до нормальних бізнесменів, які сплачують великі податкові надходження до бюджету України, яка воює, є неприпустимим і підриває національну економіку, а значить, і безпеку нашої держави“, – визначив Даниляк.

Володимир Многолєтний, співзасновник та СЕО Genesis, зауважив, що компанія Concorde Capital привела цілу низку міжнародних інвесторів до України.

Ось уже 2 роки війни. Я не бачив узагалі жодного таємничого “зарубіжного інвестора”, готового вкладатися в Україну. Основні інвестори й творці нових робочих місць у країні – це український бізнес. Абсолютно переконаний, що той самий український бізнес й інвестуватиме (або не інвестуватиме) в країну наступні 10 років і саме від загальної позиції українського бізнесу залежить те, в якій країні ми будемо жити за 10 років“.

«Хто наступний? Це „питання дня“, яке обговорюють між собою підприємці. Не олігархи, які забрали собі радянські промислові гіганти, а справжні підприємці, яки починали будувати „посеред поля“ — greenfield, з нуля. За власний кошт, на власний ризик. Саме ті люди, які побудували сервіси та продукти, якими ви користуєтесь щодня. За які в тому числі любите Україну», — пише креативник Андрій Федорів.

Він зазначає, що складається враження, що підприємців вирішили придавити як клас. Хто наступний? Арешт Мазепи. Показовий. Сума задатку, який запросили, в 100 разів більше ніж оцінка збитків. Через 10 років після виділення землі. Злочинне угрупування на чолі з відомим інвестбанкіром. Купа порушень при затриманні. Мандрівка від кордону до Київ в наручниках. Навіщо??? Черняк з підозрою. Косован з землею. «Київгума». «Оптіма». «IFest». Хто наступний?», — пише він.

Всі підприємці, зазначає Федорів, за справедливість, але точно проти свавілля, бєспрєдєлу та віджиму. «Я не уявляю, як й що тепер буде робити держава, щоб залучати інвестиції та стимулювати підприємництво», — пише у своєму дописі Федорів. Він нагадав, що підприємців за статистикою в Україні приблизно в 4-5 разів менше, ніж має бути за статистикою світовою.

«Яка різниця який логотип країни, якщо його нанесли на скляні стіни й всьому світу видно як всередині бʼють людей». Сказав мені один іноземний експерт з брендингу країн ще у 2011 році. Нажаль знову актуально», — зазначає він.

Засновний Netpeak Group Артем Бородарюк також задається питанням: «Чому настільки жорстокі дії? Навіщо такий тиск?». Він зазначає, що на бізнес тиснуть давно. І з Ігорем Мазепою все відбулося за один день. «На такі операції у органів ресурси є. Але щось я не бачу, щоб затримували овнерів проросійських Telegram-каналів з десятками тисяч підписників, на яких я вже втомився писати репорти у відповідні органи, наприклад», — пише Бородатюк.

Він зазначає, що знає персонально багатьох підприємців, які не просто відчувають, що до них можуть прийти органи за будь-яким приводом, а впевнені, що це станеться у найближчому майбутньому.

«Силові структури ніби відчули вседозволеність, безкарність і керуються логікою „воєнного комунізму“. Це якийсь спосіб погуляти на максимум, або як? Впевнений, цього не бачать органи влади — є багато інших викликів», — пише Бородатюк. Він закликає владу звернути увагу на це свавілля та ініціювати зустріч з підприємцями за участі президента і генерального прокурора, на якій влада зможе почути реальну ситуацію з тиском на підприємства, які й так в складному становищі.

А ось, що думає про ситуацію з Мазепою співзасновник «Нової пошти» Володимир Поперешнюк. «Серія арештів, обшуків та силового тиску на українських підприємців, включно із вчорашнім затриманням Ігоря Мазепи, демонструє справжнє ставлення влади до українського бізнесу. Маски зірвані і влада визначилася зі своїм головним ворогом — це український підприємець. Їм не потрібно приховувати безглуздість звинувачень та неадекватність власних дій, арешти чи суми застав стають звичними інструментами демонстрації сили», — пише він.

Чому вони так себе ведуть, заєається питанням підприємець. «Можливо вважають, що українська економіка тримається на іноземних кредитах чи на чиновниках? Ні, вона тримається на плечах українського бізнесу, тож залиште їх у спокої! Воювати з підприємцями, нехтувати їхньою думкою та впливом на суспільство — це самовбивча політична стратегія. Чомусь кожна влада завжди наступає на ці граблі… Адже це ж так нескладно побачити, що в конфлікті між чиновниками та підприємцями, українці завжди стануть на бік останніх. Бо ми зовсім не рашка і не совок, якби не намагалися його відновити наші чиновники!», — зазначає Поперешнюк.

На думку співзасновника monobank Олега Гороховського, виникає безліч питань, чому Ігоря Мазепу, який веде відкритий спосіб життя, постійно знаходиться на виду, просто затримують, замість виклику в правоохоронні органи для здійснення всіх необхідних процесуальних дій? «Ми розбудовуємо правову державу, розумію, що йдуть розслідування, але ж при здійсненні розслідування мають дотримуватись норми доцільності та спів мірного втручання як в господарську діяльність, так і в права людини», — пише підприємець. Такі методи, на думку Гороховського, знищують бізнес. «Бізнес не може і не повинен працювати в страху, інакше в країні не буде бізнесу. Про бізнес-клімат та прихід інвестицій, за таких умов і мови бути не може, на жаль», — резюмує він.

Сергій Бойко, екс-президент компанії Воля, засновник компанії Big Data Ua у коментарі dev.ua зазначив, що нині баланс порушений. «Я не впевнений існував якійсь чіткий Договір, скоріш певний modus operandi), і це як лакмусовий папірець сигналізує про зміни поведінки «силових структур», — каже він.

Така ситуація, на думку Бойка, означатиме дві речі. По-перше, державна влада вирішила зняти табу на певні  методи роботи силових відомств в обмін на обіцянки отримання більших надходжень в держбюджет та отримання  прямого «керма» управління бізнесом. По-друге — недоброчесні співробітники силових структур (звісно, такі є), отримавши генеральний «карт бланш», будуть використовувати це для власної наживи.

«І перше і друге – дуже погано для бізнес-клімату всередині країни, та не менш шкідливо для зовнішнього іміджу України. Тож якщо зараз не буле публічної реакції та засудження таких методів з боку вищого керівництва держави — маємо всі шанси  зростання ВВП мати лише  за рахунок ВПК, а це погано», — каже Бойко.

Умови для підписання нового договору, на його думку, є, але тільки після  публічного засудження методів тиску з боку вищих посадовців держави.

«Умовами договору можуть  бути  встановлені певних крітерів  доброчесності бізнесу, при відповідності яким влада бере обвязок сприяти його діяльності», — пояснює засновник компанії Big Data Ua.

У той же час IT-підприємець, екс-CEO Prozorro Василь Задворний вважає, що нині проблема не в справі проти Мазепи і не в ньому особисто, а в тотальній недовірі органам правопорядку.

«Відповідно і вихід тут один — перезавантаження органів, відкриті конкурси. При цьому я, на жаль, доволі скептичний, щодо таких реформ і щодо спроможності бізнесу об’єднатися для їх просування. Бізнес небагато має саме активних публічних представників, а контактів з активістами та ГО — й поготів», — каже він в розмові з dev.ua.

Задворний вважає, що варто очікувати певне посилення тиску, «обєлечіваніє» кількох великих і купки малих бізнесів, реакцій з боку спільнот і міжнародних партнерів допоки не встановиться нова рівновага.

Михайло Чобанян, засновник криптобіржі Kuna.ua зазначає, що  загальна картина здається очевидною. «Було знайдено або вигадано справу, датовану десятирічною давністю, яка стала підставою для арешту й обшуків. Обшуки є ключовим вектором атаки в суто економічних злочинах, але тут ще й арешт, а це вже політика. Імовірно, надійде пропозиція перевести частину коштів у USDT або готівкою, а також пропозиція „розкрити інформацію про інвестиційний портфель і фонд“. Не виключено, звісно, і політичного підґрунтя. Можливо, є фінансування незговірливих ЗМІ або певної політичної сили», — каже він.

На його думку, це дві основні причини, через які Національна поліція, Державне бюро розслідувань і Генеральна прокуратура виявили підвищений інтерес. «Такі значущі справи не можуть бути ініційовані без рішення Офісу Президента. Занадто високий рівень публічної відповідальності — міжнародного рівня. Пани Костін (Генеральний прокурор), Виговський (Національна поліція), Клименко (Міністерство внутрішніх справ), Сухачов (Державне бюро розслідувань) і задіяні судді — не дурні люди і точно уникають як колективної, так і персональної відповідальності за підвищений суспільний резонанс. А він трапився, до того ж, судячи з реакцій під цією новиною в соцмережах, — украй негативний. Вектор агресії тих, хто коментує, спрямований або особисто на Зеленського, колективне „ОП“ або Єрмак. Руки Кремля, на подив, не помітив», — аналізує Чобанян.

Як події розгортатимуться далі? «Варіантів багато, тим більше що ситуацією незадоволені всі верстви суспільства. Мазепа — це лише верхівка. А скільки людей їздить на маршрутках, яких виловлюють і відправляють на фронт як гарматне м’ясо? Статус і гроші вирішують, чи буде це арешт, чи одразу відправка на фронт. Я завжди за діалог і пошук компромісів. Радикальні способи вирішення цього конфлікту — це ситуація, де програють усі», — каже бізнесмен.

На думку підприємця Романа Хміля, коли суспільний договір перестає працювати, відбувається Майдан. «В якій формі це буде під час війни, складно спрогнозувати. Наприклад, еліти можуть обʼєднатись і вимагати проведення виборів, адже термін повноважень спливає навесні. В такому випадку Захід може доєднатись до вимог наших еліт і конфлікт буде розвʼязано мирно і в законний спосіб», — каже він.

Найпозитивніший сценарій, на думку Хміля, — влада береться за голову і знову залучає технократів до управління державою. «Ми ніяк не можемо впровадити принципи меритократії у системі держуправління, і в результаті вже в черговий раз закінчується все кризою. Сценарії подальшого загострення цього конфлікту,як на мене призведуть, до катастрофічних наслідків для країни, адже саме від економіки залежить сьогодні і здатність країни воювати, і життя людей», — каже він.

Роман зазначає, що державний сектор — це 10% економіки, решта — приватний бізнес. «Якщо бізнес загнати в глухий кут, станеться економічний колапс і дуже складно прогнозувати що саме буде тоді відбуватись. Дуже дивно, що ми обговорюємо цей сценарій для України, а не нашого ворога. Дожились, як то кажуть», — резюмує Хміль.

****

В Україні, на фоні і під прикриттям війни, влада Зеленського все більше і більше вдається до відверто недемократичних методів впливів на суспільство, яке ще залишилось в Україні. На початку повномасштабного вторгнення росіян в Україну, першими хто піднявся і став на захист держави, це був простий народ, волонтери та величезна підтримка бізнесу. Поки владні структури оговтувались від перших годин війни, українці самоорганізувались та мали неабияку мотивацію захищастись. Але, влада України, яка, начебто, стала на бік народу на початках, швидко переорієнтувалась на тотальну цензуру, корупцію та репресії. Зараз в українців все менше і менше мотивації, і такі новини з репресіями проти великих бізнесів, цієї мотивації не додають.

Джерело dev.ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

В українську Верховну Раду внесли скандальний законопроект 10378 про зміну правил мобілізації

На офіційній веб-сторінці українського парламенту з’явився останній варіант законопроєкту № 10378, який стосується мобілізації. Цим проєктом Закону українські парламентарі пропонують розширити права ТЦК майже до “необмеженого”, при цьому, не прибираючи корупційну складову і не пропонуючи ніяких реформ цієї максимально неефективної та корупційної організації.

Основні аспекти законопроєкту включають:

  1. Зменшення мінімального віку для призову з 27 до 25 років.
  2. Вдосконалення процесів реєстрації призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
  3. Передбачення додаткової 90-денної відпустки для військовослужбовців, звільнених з полону, зі збереженням їхньої зарплати.
  4. Виключення обов’язкової строкової служби, з переведенням всіх військовослужбовців строкової служби у запас.
  5. Заборона призову на військову службу протягом двох років після звільнення тих, хто служив під час воєнного стану, крім випадків з їхньої згоди.
  6. Скасування категорії обмеженої придатності в висновках військово-лікарських комісій.
  7. Введення тримісячної базової військової підготовки для громадян віком від 18 до 25 років у навчальних закладах.
  8. Можливість проходження базової військової служби до 25 років для тих, хто не пройшов військової підготовки.
  9. Обмеження прав громадян, що ухиляються від військового обліку і служби.
  10. Залучення до рекрутингу на військову службу різних державних установ.
  11. Надання поліції повноважень участі в мобілізації.
  12. Відправка повісток через електронний кабінет або електронну пошту, обов’язок реєстрації у військовому онлайн-кабінеті.

Зазначено, що, нібито, цей законопроєкт спрямований на покращення комплектування Збройних сил України та інших військових формувань під час мобілізації. Пропозиції можуть бути змінені під час обговорення в парламенті.

Відповідно до законопроєкту, вводиться суттєва корупційна складова, де ТЦК буде приймати рішення про те, що якщо особи, які ігнорують призов, можуть зіткнутися з такими обмеженнями, як заборона на виїзд за кордон (вже діє для всіх чоловіків в Україні), проведення операцій з майном, керування транспортними засобами, управління фінансами, отримання кредитів та державних пільг. Ці заходи будуть скасовані за розпорядженням відповідного органу (ТЦК за хабар).

Чоловіки призовного віку, що перебувають за кордоном, повинні пред’явити військово-облікові документи для отримання паспортів.

Також передбачено залучення місцевих органів самоврядування до забезпечення призову. Сільради, селищні та міськради будуть відповідальні за забезпечення призову.

Щодо відстрочок, нові норми включають скорочення відстрочки за інвалідністю (з III групою інвалідності, тепер повністю придатні для військової служби).

Також закон запроваджує відстрочку для вагітних жінок-військових та матерів у декреті, студентів, які здобувають освіту вищу за попередню та викладачів, а також заборону мобілізації народних депутатів, і що особливо скандально, поліцейський.

Цим новим законом пропонується значно розширити повноваження поліції на яку покладуть тотальний контроль над цивільними та обмеження їх прав і свобод так, як забажає поліцейський. Що, знову ж таки, створює необмежену корупційну складову.

За повідомленнями українських ЗМІ, починаючи з 25 грудня, не чекаючи прийняття цього законопроєкту парламентом, у великих містах, особливо в Києві, створюються “тимчасові” блокпости під приводом “безпекових навчань”.

Українське суспільство дуже різко реагує на чергові обмеження та надання необмежених прав силовим структурам. Також, обурливо те, що тепер українська економіка перебуватиме фактично в руках керівників ТЦК, які зможуть фактично керувати фінансами всіх підприємств України, блокувати їх, розблоковувати, очевидно за хабар, і так далі.

Фактично, під соусом “удосконалення процедури мобілізації” водиться режим поліцейської держави де окремі особи будуть визначати “на око”, хто має йти до війська, а хто ні.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Велика Британія оголосить гарантії морської безпеки для України у межах 10-річної програми

Така 10-річна програма передбачає посилення морської оборони України включно з повітряними та наземними можливостями

Велика Британія найближчими днями має оголосити свої зобов’язання з підтримки безпеки України на морі, які є частиною ініціативи у межах 10-річної програми посилення обороноздатності.

Мова йде про так званий меморандум, який буде стосуватися “військової підтримки, орієнтованій на військово-морські активи, фінансової підтримки та обміну розвідувальними даними”, пише британський Telegraph на основі інформації отриманої від власних джерел.

Зазначається, що довгострокова підтримка означає надання гарантій з надання допомоги у випадку повторного нападу з боку рфФ. Вона є частиною загальних зобов’язань країн G7 з довгострокової підтримки обороноздатності України, яка була прийнята під час саміту НАТО у Вільнюсі на початку 2023 року.

Джерела видання відмовились надавати будь-яку конкретику щодо зразків озброєння, але повідомили, що мова йде про комплексне постачання озброєння з наземними та повітряними засобами. Такі постачання мають дозволити ЗСУ стати “оперативно сумісними” з НАТО. Окрім того, буде продовжена програма Interflex з навчання українських військових.


Водночас Telegraph зазначає, що британська програма, а також загалом зобов’язання країн G7 є рішенням на заміну прийняття України до НАТО. А джерело близьке до цих перемовин зазначило, що Україна має отримати озброєння на загальну суму у 20 млрд євро протягом найближчих чотирьох років від цих семи країн.

Одним із напрямів зусиль є “зміцнити співробітництво між західним та українським оборонно-промисловими комплексами”, що дозволить Україні виробляти більше озброєння за стандартами НАТО. А також торкається постійним обміном розвідувальними даними й фінансування щодо розмінування після завершення війни.

Зазначимо, що Велика Британія вже надає пряму підтримку Україні у питанні військово-морських сил. Зокрема ще у серпні 2021 року Лондон оголосив про передачу Україні двох тральників класу Sandown, які були виведенні зі складу британського флоту, а після відновлення у вересні 2022 року увійшли до складу ВМС ЗСУ під назвами “Черкаси” та “Чернігів”.

Але справа в тому, що передача цих кораблів є частиною виконання меморандуму про реалізацію проєктів морського партнерства між Великою Британією та Україною, яка була підписана у червні 2022 року. За нею, окрім тральників на умовах британського кредитування мало бути замовлено шість ракетних картерів.

Також торік ЗСУ посилились трьома британськими вертольотами Sea King, які були зняті з озброєння Королівського флоту Великої Британії у 2016 році та призначені для пошуково-рятувальних операцій.

Таким чином, якщо мова йде про значно більшу та довшу 10-річну програму, кількість озброєння, яке має бути передано до України має бути більшим.

Джерело defence-ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

“Заклятий гомофоб”: Ердоган переплутав кольори глобальної програми ООН з ЛГБТ веселкою (фото)

Президент Туреччини Таїп Ердоган висловив своє незадоволення відносно “кольорів ЛГБТ”, які використовуються в оформленні Організації Об’єднаних Націй. Зала ООН цього тижня прикрашена яскравими кольорами, які символізують Цілі сталого розвитку.

«Одна з проблем, яка мене найбільше турбує… це те, що, заходячи до Генеральної Асамблеї ООН, ви бачите кольори ЛГБТ на сходах та в інших місцях», — цитують Ердогана турецькі ЗМІ.

Ердоган, чия ісламістська Партія справедливості та розвитку критикує права і свободи ЛГБТК, який неодноразово називав представників спільноти «девіантами», додав, що хотів би обговорити це з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем.

«Скільки ЛГБТ є зараз у світі? Скільки б прав вони не мали на ці кроки, ті, хто виступають проти ЛГБТ, мають таке саме право», — наголосив президент Туреччини.

Однак деякі дипломати ООН припустили, що Ердоган, ймовірно, переплутав 17 різних кольорів, пов’язаних із Цілями сталого розвитку, якими оздоблені зали та сходи штаб-квартири ООН,  з кольорами веселки Прайду, пов’язаного з правами ЛГБТК.

Хоча Гутерріш є активним прихильником прав ЛГБТК і відкрито говорить про дискримінацію, у штаб-квартирі ООН немає веселкових кольорів прайду.

У Туреччині одностатеві стосунки не є злочином, однак вороже ставлення до них значно поширене, а поліцейські репресії на парадах останніми роками стали жорсткішими.

  • 17 цілей сталого розвитку, ухвалених світовими лідерами у 2015 році з кінцевим терміном виконання до 2030 року, є глобальним переліком завдань, який включає знищення голоду, крайньої бідності, боротьбу зі зміною клімату та нерівністю, а також просування гендерної рівності.
Джерело Reuters

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Міністр Оборони України Резніков запропонував парі та пообіцяв піти у відставку через корупційні скандали – якщо доведуть його вину

Міністр оборони Олексій Резніков на тлі звинувачень у закупівлі та постачанні літніх курток замість зимових запропонував парі депутатці та журналісту. Вони відреагували

Про це пише “Бабель”.

Як зазначає видання, якщо виявиться, що були поставлені 180 тисяч зимових курток, а не літніх, то народна депутатка Анастасія Радіна має скласти мандат, а журналіст “Української Правди” Михайло Ткач — піти з видання і на 3 роки припинити займатися журналістикою.

Однак, якщо буде навпаки, то Резніков подає у відставку.

Міністр заявив, що під час розбору ситуації Міноборони надасть всі документи, докази, факти й матеріали, які стосуються справи, “щоб переможець спору був очевидний для всього українського суспільства”.

У цьому парі Олексій Резніков просить Комітет з етики депутатів Верховної Ради України та Комісію з журналістської етики бути арбітрами, а редакції українських видань — спостерігачами.

Реакція журналіста Михайла Ткача на пропозицію міністра

Я піду лише тоді, коли останній внутрішній кат українського суспільства, який думає, що може безкарно використовувати владу суспільства у своїх приватних інтересах, заб’ється в кут. А наразі ідеї тих, хто перебуває на шляху до цього кута, мене не турбують. Бо це моя робота“, – написав журналіст “Української правди”.

Натомість Ткач заявив, що Резніков мав піти з посади ще після розслідування про закупівлю міністерством оборони яєць по 17 гривень.

Але ви втягнули суспільство в шоу з кілограмами, штуками, та іншими маніпуляціями, місця яким не має бути в міністерстві оборони під час повномасштабної війни“, – сказав Ткач.

Також, за словами журналіста, він не розуміє, чому міністр хоче, щоб Ткач не займався журналістикою саме 3 роки.

Саме стільки часу ще потрібно для того, щоб розпиляти бюджет цієї країни по кишенях нетурецьких курток?” – йдеться у повідомленні.

За його словами, через три роки Резнікова вже може не бути на посаді міністра оборони, а Ткач продовжуватиме свою роботу.

Реакція депутатки Анастасії Радіни

Народна депутатка Анастасія Радіна запропонувала міністру оборони Олексію Резнікову до 9 ранку 28 серпня спростувати інформацію щодо:

  •  Міноборони без тендеру купило куртки у “турецької” фірми-посередника, одним із власників якої на момент договору з Міноборони був цілком український племінник народного депутата з оборонного комітету Касая;
  • Міноборони сплатило за куртки утричі дорожче, ніж це вказано в документі з турецької сторони, з яким вантаж виїхав із Туреччини та проїхав інші митниці аж до кордону України. Достовірність документа підтвердив голова ТСК з розслідування економічних злочинів Ярослав Железняк.

Якщо він не спростує цю інформацію, то має піти у відставку.

Спростуєте — я складу мандат одразу після ухвалення закону про відновлення публічного декларування статків чиновників, у тому числі воєнкомів та горе-закупівельників для армії“, – додала Радіна.

За її словами, міністр воюючої країни мав би зараз розбиратися зі своїми підлеглими, мав би забезпечувати військових БПЛА та запускати агенцію тилових закупівель. Однак, як стверджує Радіна, Резніков не повинен витрачати свій час на “боротьбу із журналістами“.

Що передувало скандалу

10 серпня стало відомо, що Міністерство оборони України восени 2022 року нібито уклало контракт із турецькою фірмою на постачання зимового одягу для військових. Насправді до України попрямували “камуфляжні куртки”, які дорогою переоформили як “зимові повітрозахисні” – майже втричі дорожчі.

Вже 25 серпня повідомлялося, що одним із власників турецької фірми, що отримала $30 млн за скандальну закупівлю для українських військових легких курток під виглядом зимових, виявився племінник народного депутата фракції “Слуга народу”. Слуги не спростували цю інформацію, а натомість нацькували цілого Міністра Оборони на журналістів.

Джерело espreso.tv

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

В Україні на початку вересня планують запустити портал, який дозволить громадянам повідомляти про виявлені факти корупції

Національне агентство з питань запобігання корупції має намір на початку вересня запустити роботу спеціального порталу, куди викривачі зможуть анонімно повідомляти про факти корупції.

Про це розповів голова НАЗК Олександр Новіков в ефірі телемарафону «Єдині новини», передає Укрінформ.

«У вересні, сподіваємось, у перших числах Національне агентство запустить портал викривачів. Це — спеціальний ресурс, який забезпечить анонімне надіслання повідомлень працівниками організацій про корупцію в їхніх організаціях, які будуть потрапляти керівникам організації або уповноваженим із запобігання корупції, а також спеціальним суб’єктам – НАБУ, ДБР, Національному агентству, Національній поліції», – зазначив він.

Голова НАЗК додав, що це забезпечить можливість анонімним викривачам отримати після рішення суду 10% від предмета корупційного правопорушення.

Новіков запевняє, що портал буде найсучаснішим у світі, оскільки враховує рекомендації ЄС і досвід інших країн щодо побудови взаємодії з викривачами.

«Дуже важливою є культура викривання, тому що без відповідальних громадян, якими є викривачі, ми не побудуємо нульову толерантність до корупції», – підкреслив він.

Водночас Новіков зауважив, що зараз у Вищому антикорупційному суді перебуває провадження, за результатами якого НАЗК очікує отримати вирок, після чого виплатить першу в історії України винагороду викривачу.

Він нагадав, що винагорода обмежена законом у 10% від предмета провадження, але не може бути більш як 14 млн грн.

Очільник НАЗК додав, що у справі, які нині розглядається у ВАКС, сума винагорода має бути максимальною.

Чи призведе це до реальної боротьби з корупцією в Україні, питання звісно риторичне.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Кожен четвертий міст в Україні – у критичному стані – результати перевірки

Комісія з перевірки мостів провела аналіз стану більшості мостів в Україні та прийшла до висновку, що 24% з них перебувають у критичному стані, а саме, є повністю чи частково не придатними для використання.

Комісія з оцінки стану мостів в Україні виявила, що більше четверті мостів перебувають у критичному стані. Ця ситуація викликає серйозне занепокоєння, і віцепрем’єр з відновлення Олександр Кубраков підкреслив, що потрібно негайно приймати заходи для запобігання можливим ризикам.

На основі результатів роботи комісії були сформульовані конкретні пропозиції, включаючи законодавче закріплення пріоритетного фінансування реконструкції та капітального ремонту аварійних мостів.

Комісія також запропонувала балансоутримувачам мостів провести огляд аварійних споруд та розробити плани протиаварійних заходів, які потрібно буде реалізувати і про які потрібно буде звітувати.

Мости державного значення, які знаходяться на території територіальних громад, будуть передані Агентству відновлення, а до нього вже надійшли пропозиції від балансоутримувачів щодо 28 мостів.

Додатково буде використана Аналітична експертна система управління мостами (АЕСУМ), яка допоможе планувати будівництво та утримання мостів на основі постійно оновлюваної інформації про їх стан.

Інформація про стан мостів та пропозиції щодо розв’язання проблем будуть передані на розгляд Ради національної безпеки й оборони (РНБО) та Кабінету Міністрів України.

Джерело Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Проросійські “активісти” збирають дані українських волонтерів із залученням місцевих органів влади та обласних військових організацій

Відомо що росіяни активно цікавляться українськими волонтерами та їх особистими данними. В Україні діють багато волонтерських організацій, відомих і не дуже, але всі вони дуже допомагають нашим захисникам. На початку російського вторгнення волонтери відіграли ключову роль в, тому що росія не досягла своїх першочергових планів, а саме, швидкого захоплення Києва та України.

До вторгнення в Україні діяло безліч людей, організацій, та цілих партій (ОПЗЖ) які відкрито виступали на боці загарбників, і на жаль, після початку війни, вони нікуди не ділись, а просто причаїлись.

І от, як повідомляє телеграм-канал Цензор.НЕТ, громадська організація “МІЖНАРОДНА АСОЦІАЦІЯ ВОЛОНТЕРІВ, ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ ТА БІЖЕНЦІВ УКРАЇНИ” ініціювала створення “власного” “Національного реєстру волонтерів”. Що цікаво, головою правління ГО є Володимир Пісоцький — відвертий сепаратист, який до війни був директором та співвласником ТОВ «Редакція газети “Зоря”, яка розповсюджувала рекламу ліквідованої “ОПЗЖ”. Також Володимир Пісоцький був помічником екснардепа Олега Царьова, а також є депутатом Дніпровської обласної ради від “ОПЗЖ”, який проігнорував створення тероборони в області у лютому 2022 року.

На сполох забив полковник ЗСУ Анатолій Штефан. Він оприлюднив скріни, що підтверджують масштаб охоплення “громадської ініціативи”. Штефан дивується, що в обласних військових державних адміністраціях дали доручення департаментам соцзахисту розглядати лист “ГО”, департаменти вирішили зробити розсилку цієї інформації, а територіальні громади поширили це на своїх офіційних сторінках.

Також, Анатолій Штефан припускає, що така “ініціатива” “ГО” може мати за мету збір особистих данних волонтерів для подальшої передачі цих відомостей ворогу. Адже, на таку ймовірність вказує те, з яким ентузіазмом розповсюджується “заклик ГО”, запускається реклама в соціальних мережах, очевидно підключаються зв’язки в колах колишньої ОПЗЖ.

Отже, полковник закликає звернути на це увагу правоохоронні органи — СБУ, Кіберполіцію та ВКР. Адже ймовірність того що ця ГО працює не в інтересах України, дуже навіть висока.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

У суботу 5 серпня був найбільший максимум споживання електроенергії за всі вихідні літа – Укренерго

У суботу, 5 серпня був найбільший максимум споживання за всі вихідні літа. Про це повідомило «Укренерго».

Споживання було на 10,7% більшим, ніж у попередні вихідні. Для енергосистеми це потужність понад 5 теплових енергоблоків, які мали додатково включитися.

Крім цього, максимум споживання був на 1,5% вищий, ніж у робочий день п’ятниці, що нетипово для вихідних. Причина – аномальна спека та активне використання кондиціонерів. Таке високе споживання — суттєве навантаження на енергосистему, оскільки через масштабні ремонти на багатьох електростанціях можливість залучати додаткові потужності суттєво обмежена, зазначає «Укренерго».

ВИРОБНИЦТВО ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

У п’ятницю вдень, 4 серпня, вийшов з планового ремонту один атомний енергоблок. Водночас вже у суботу в ремонт пішов аналогічний за потужністю інший атомний енергоблок. У серпні – найбільша кількість енергоблоків у ремонтах, тому можливості виробництва електроенергії обмежені, особливо у вечірні години.

ЕКСПОРТ/ІМПОРТ

Сьогодні здійснюється імпорт електроенергії зі Словаччини упродовж всієї доби з максимальною потужністю до 350 МВт, а також з Молдови з 9:00 до 9:00 та 17:00 до 23:00 до 40 МВт. Експорт відсутній, зазначає «Укренерго»

РЕМОНТИ

Відновлено частину обладнання на одній з підстанцій у північно-східному регіоні. У підстанцію ворог випустив дві ракети під час масованих обстрілів восени минулого року, суттєво пошкодивши ключове обладнання. Часткове відновлення обладнання підвищило надійність передачі електроенергії магістральними мережами для споживачів. Для повного відновлення функціонала підстанції необхідно більше часу. Роботи тривають.

МЕРЕЖІ ОБЛЕНЕРГО

Через бойові дії загалом знеструмленими залишаються 451 населений пункт. Внаслідок обстрілів росіянами є нові пошкодження у мережах на Сумщині, Харківщині та Херсонщині. Відновлення живлення відбувається за безпекової ситуації та з дозволу військових.

Також, через негоду є знеструмлення у 276 населених пунктах у Волинській, Житомирській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Івано-Франківській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій та Чернігівській областях. Відновлення живлення триває.

Джерело kosatka.media

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Повоєнне відновлення: Україні потрібно залучити 4,5 мільйона працівників протягом десятиліття, стверджує Мінекономіки

Для здійснення успішного повоєнного відновлення Україна має протягом наступних десяти років додатково залучити 4,5 мільйона працівників на ринок праці. Такий прогноз висловлено під час семінару Міністерства економіки України, який було організовано спільно з Міжнародною організацією з міграції (МОМ) та Міжнародною організацією праці (МОП).

Україна вже була у важкому положенні стикаючись з нестачею робочої сили перед початком повномасштабного вторгнення. Втім, у зв’язку з тим, що понад 6 мільйонів українців змушені були виїхати за кордон, ситуація з робочою силою в країні стала критичною. Про це заявили представники Міністерства економіки України під час обговорення викликів, які виникли в умовах нових реалій.

“Відновлення ринку праці — це не наслідок перемоги, це шлях до перемоги”, – сказала заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна, акцентуючи на потребі докласти всіх зусиль для відновлення економіки країни.

Семінар відбувся як продовження Ukraine Recovery Conference, що пройшла в Лондоні минулого місяця, організована урядами України та Великої Британії. Співробітники Міністерства економіки, Міністерства інфраструктури, Міністерства закордонних справ, Міністерства освіти, Державної служби зайнятості та Державної міграційної служби, Офісу Президента, Міністерства цифрової трансформації, Міністерства культури та Державної прикордонної служби взяли участь в обговоренні.

МОМ та МОП висловили свою готовність підтримувати Україну в процесі відновлення ринку праці, щоб досягти ключових пріоритетів країни. “Попереду нас очікує тісна співпраця задля допомоги державі на її шляху до відновлення і формування перспективнішого майбутнього України та її народу,” – зазначив Голова Представництва МОМ Ан Нгуєн у своєму вступному слові.

“На часі закласти підвалини для оновленого ринку праці, який знайде найкраще застосування знанням, навичкам та здібностям наших людей і запропонує їм нові економічні можливості, гідну працю та соціальний захист”, – підкреслив Національний координатор МОП Сергій Савчук.

Джерело Бізнес Цензор

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

В Україні почали будівництво заводу з виробництва БПЛА Bayraktar

В Україні почалось будівництво заводу з виробництва безпілотних летальних апаратів Bayraktar, повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін в ефірі телемарафону, пише Бабель.

«Завод почав будуватися на ділі, а не тільки в меморандумі. Це саме той великий завод Bayraktar, про який ще кілька років тому домовлялися, потім були зупинки, скандали. Сьогодні цей завод починає будуватися, ми перейшли до реальних кроків», — сказав він.

Напередодні Камишін в рамках візиту президента України в Туреччину підписав із Міністерством промисловості та технологій Турецької Республіки новий меморандум про розвиток потужностей і можливостей виробництва різних типів БпЛА.

23 червня турецька компанія Baykar отримала ліцензійні дозволи на виробництво Bayraktar TB2 та Akıncı в Україні. У 2025 році цей завод має запрацювати, обсяг інвестицій у нього становить $95,5 мільйона.

Нагадаємо, що розмови про будівництво заводу по виробництву Байрактарів на території України ведуться ще з початку війни. Але, навіть такий відомий проєкт зіткнувся з реаліями української корупції, адже не секрет, що в Україні, щоб щось побудувати, потрібно “проспонсорувати” потрібних людей, інакше просто не дадуть дозвіл. І ця “схема” не обійшла стороною і Байрактар. Скандал владнався тільки під прямою протекцією Офісу Президента. Але на жаль українські чиновники “хоронять” багато цікавих і головне, прибуткових для економіки країни, проєктів. Адже у західних інвесторів відпадає будь-яке бажання інвестувати будь-що, коли стикаються з Українською незрозумілою бюрократією і схемами чиновників. А влада України удає що проблеми просто не існує і відповідно взагалі нічого не робить з корупцією та часто навіть навпаки, робить все щоб корупції ставало більше. Це і закриття справ проти топ корупціонерів в судах, прийняття законів, які “ховають” схеми та ще більше заплутують систему дозволів та ліцензій. Особливо у сфері будівництва.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

З 1 серпня 2% податок для ФОП скасовується: парламент ухвалив остаточне рішення

Парламент підтримав в цілому податковий законопроєкт № 8401. Таким чином з 1 серпня 2023 року скасовується 2% єдиний податок. Про це заявив перший заступник податкового комітету Верховної Ради України Ярослав Железняк.

Законопроєкт врегульовує перехід з 2% єдиного податку:

  • платник 2% Єдиного податку для фізичних осіб-підприємців (ЄП) матиме право подати заяву про відмову від застосування 2% ЄП та вказати, на яку систему оподаткування він бажає перейти. Без подання такої заяви, а також якщо в заяві платник не вкаже бажану систему, платник 2% ЄП автоматично переводитиметься на систему, на якій перебував до обрання 2% ЄП;
  • новостворені суб’єкти господарювання, які з дня державної реєстрації обрали 2% ЄП, автоматично вважатимуться платниками ЄП третьої групи зі ставкою 5%;
  • автоматичне відновлення прав і обов’язків платника ПДВ для тих суб’єктів, у кого реєстрація платником ПДВ була призупинена;
  • надати платникам, які у 2023 році перейшли з 2% ЄП на загальну систему, право перейти повторно у 2023 році на спрощену систему за своїм вибором шляхом подання заяви. При цьому, в разі подання заяви до 1 вересня 2023 року, такий платник вважатиметься платником ЄП з 1 серпня 2023 року.

Законопроєктом з 1 серпня також частково скасовується чинний мораторій на проведення перевірок для підакцизних товарів (алкоголь, тютюн, паливо), грального бізнесу та фінансових послуг.

Повертається з 1 жовтня відповідальність за порушення у сфері застосування РРО.

Але звільнення від фінансової відповідальності за порушення з РРО (окрім як під час торгівлі підакцизними товарами), якщо вони були вчиненні на прифронтових територіях (у тому числі територіях можливих бойових дій).

Крім того, законопроєктом також передбачено:

  • «технічний борг» (який виник із 1 квітня 2022 року по 31 липня 2023 року в електронному кабінеті) не враховувати під час визначення можливості платника продовжувати перебування на спрощеній системі;
  • зберегти право добровільної сплати ЄП та ЄСВ для прифронтових територій (у тому числі територій можливих бойових дій);
  • надати можливість ФОП-платникам ЄП без ПДВ вказувати в розрахункових документах назви товарів (послуг) за спрощеною формою.

«Норма, що для передачі юридичними особами товарів для сил оборони не потрібно затвердженого переліку КМУ», — зазначив Железняк.

Він також додав, що прийняття цього законопроєкту є важливою умовою, передбаченою угодою з МВФ.

Джерело minfin.com.ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

До Верховної Ради України внесли законопроєкт про надання англійській статусу “мови міжнародного спілкування”

Президент України вніс до Верховної ради законопроєкт, згідно з яким передбачається закріпити статус англійської як “мови міжнародного спілкування”

Відповідний законопроєкт опубліковано на сайті Верховної ради.

Законопроєкт №9432 “Про застосування англійської мови в України” визначає норми використання англійської у наступних сферах:

    • В органах державної та місцевої влади;
    • В органах місцевого самоврядування;
  • У підрозділах екстреної допомоги населенню, під час перетину державного кордону;
  • У сферах освіти, культури, транспорту, охорони здоров’я тощо.

Згідно з проєктом, обов’язковим знання англійської буде для:

  • Працівників державної служби категорії “А”;
  • Працівників державної служби категорій “Б” і “В”, перелік яких встановлюється Кабінетом міністрів України;
  • Голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників;
  • Військовослужбовців офіцерського складу, які проходять військову службу за контрактом, перелік яких встановлюється Кабінетом міністрів України;
  • Поліцейських середнього та вищого складу Національної поліції України, посад начальницького складу інших правоохоронних органів, посад начальницького складу служби цивільного захисту, перелік яких встановлюється Кабінетом міністрів України;
  • Прокурорів;
  • У податкових та митних органах, перелік яких встановлюється Кабінетом міністрів України;
  • Керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки, перелік яких встановлюється Кабінетом міністрів України.

Вимога щодо володіння англійською мовою може встановлюватися суб’єктом призначення до кандидатів на посади в органах місцевого самоврядування (крім виборних посад), основні посадові обов’язки яких передбачають виконання функцій з міжнародного співробітництва.

У обґрунтуванні проєкту зазначається, що англійська є офіційною де-юре у 58 з 196 країн світу, а де-факто й у низці інших країн і територій (Бангладеш, Кіпр, Ізраїль, Йорданія, Малайзія, Мальдіви, Шри-Ланка, ОАЕ). Також вона є однією з шести мов Організації Об’єднаних Націй та офіційною мовою Європейського Союзу, Ради Європи, Європейської комісії, Європейської асоціації вільної торгівлі та НАТО.

Наголошується, що англійська є домінуючою на міжнародних конференціях, у спортивних змаганнях, науковому товаристві та в інтернет-спільноті.

“Наразі понад 1,5 млрд людей вивчають англійську мову у світі”, – йдеться в документі.

Також наголошується, що це необхідність для євроінтеграції України.

Зараз Україна має статус кандидата у члени Європейського Союзу, але все ще залишається відокремленою від ЄС мовним бар’єром. Порівняно з іншими країнами Європи Україна відстає в готовності громадян спілкуватися іноземною мовою, у тому числі англійською. Згідно з даними за 2021 рік щорічного дослідження EF English Proficiency Index щодо визначення рівня володіння англійською мовою в різних країнах світу, Україна належить до країн із середнім рівнем володіння англійською мовою та займає 40-ву позицію в рейтингу із 112 країн світу“, – зазначено у записці.

Проєкт наголошує, що це необхідний крок для членства України в ЄС.

Джерело espreso

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше