Позаземне життя існує: на супутнику Сатурна виявили органічні сполуки
Вчені NASA знайшли свідчення того, що на супутнику Сатурна, Енцеладі, існує життя. Про це йдеться у прес-релізі американського космічного агентства. На крижаному космічному тілі виявили такі ж органічні сполуки, як і на нашій планеті. Це – речовини з вмістом азоту і кисню. На Землі вони утворюють амінокислоти, що є структурними блоками білків. Із них, фактично, збудоване все живе.
Дослідники припускають, що життя на Енцеладі зароджується на у великому океані під крижаною поверхнею супутника. На думку вчених, органічні сполуки можуть перетворюватися на амінокислоти у гідротермальних отворах на дні цього океану. Саме там зараз, ймовірно, відбуваються такі ж процеси, як і на Землі кілька мільярдів років тому.
Органічні сполуки на Енцеладі вчені знайшли завдяки міжпланетному зонду Cassini. Він протягом двох десятиліть летів до Сатурна і завершив свою місію у 2017 році, згорівши в атмосфері цієї планети. Під час польоту Cassini вдалося наблизитися до супутника Сатурна і пройти крізь водяний шлейф Енцелада, який вивергається у космос із крижаних гейзерів. Отримані дані апарат надіслав на Землю. Вчені ідентифікували молекули органічних сполук на часточках криги у шлейфі.