Молочні продукти можуть допомогти запобігти діабету другого типу
Згідно з новим дослідженням, вживання помірної кількості молочних продуктів, таких як молоко та сир, може захистити від діабету другого типу. А ось червоне та перероблене м’ясо підвищують ризик.
Дослідження італійських дослідників показало, що молочні продукти – особливо знежирені варіанти та йогурт – сприяють зниженню ризику розвитку діабету 2 типу.
Діабет 2 типу — це найпоширеніша форма діабету, яка розвивається, коли підшлункова залоза не може виробляти достатньо інсуліну або інсулін не працює належним чином, тобто у пацієнта низька чутливість до інсуліну. Ожиріння є основним фактором ризику діабету, і за оцінками прогнозів, кількість випадків продовжить зростати в найближчі роки. Поширені ускладнення для діабетиків включають захворювання серця, нирок, втрату зору та проблеми з кровообігом, що може призвести до ампутації кінцівок.
Автори нової роботи вивчили інші дослідження у тому, як здоров’я впливають продукти тваринного походження: всі види м’яса, молочні продукти, яйця тощо. До червоного м’яса належать яловичина, баранина та свинина, а до білого – курка та індичка. Перероблене м’ясо включає такі продукти, як бекон, ковбаси та м’ясні делікатеси.
«Цьому є кілька потенційних причин. Наприклад, червоне та оброблене м’ясо є важливими джерелами таких компонентів, як насичені жирні кислоти, холестерин і гемове залізо, які, як відомо, сприяють хронічному запаленню низького рівня та окислювальному стресу, що, своєю чергою, може знизити чутливість клітин до інсуліну, », – говорить доктор Giosuè у прес-релізі.
Навпаки, молочні продукти захищали від діабету або мали нейтральний зв’язок з його розвитком. Молоко (200 г/день) показало зв’язок із 10-відсотковим зниженням ризику діабету. Загальна кількість молочних продуктів (200 г/день) знижує ризик на п’ять відсотків, а нежирні молочні продукти (200 г/день) — на три відсотки. Йогурт (100 г/день) знижує ризик діабету на шість відсотків. Сир (30 г/день) і знежирені молочні продукти (200 г/день), здається, не впливають на ризик діабету.
«Молочні продукти багаті на поживні речовини, вітаміни та інші біологічно активні сполуки, які можуть сприятливо впливати на метаболізм глюкози – переробку цукру організмом», – продовжує доктор Джозуе.
«Наприклад, відомо, що сироваткові білки в молоці модулюють підвищення рівня цукру в крові після їжі. Також відомо, що пробіотики сприятливо впливають на метаболізм глюкози, що може пояснити, чому ми виявили, що регулярне вживання йогурту пов’язане зі зниженим ризиком діабету 2 типу».
Аналіз показав «значне» збільшення ризику розвитку діабету другого типу серед людей, які споживають 100 грамів м’яса на день (+20%), 100 грамів червоного м’яса на день (+22%) та 50 грамів обробленого м’яса на день (+30%). А ось вживання 200 г молока на день було пов’язане з 10-відсотковим зниженням ризику діабету. 100 г йогурту на день призвели до зниження ризику на 6%. Сир не впливають на ризик розвитку діабету другого типу.