Росія погрожує збивати супутники Starlink Ілона Маска, які допомагають Україні
Також своїми «законними цілями» рф називає пристрої Maxar і Planet Labs
Комерційні супутники США, які використовуються під час війни для допомоги Україні, можуть стати «законними цілями» для російського удару, заявив заступник директора департаменту з нерозповсюдження та контролю над озброєннями МЗС рф Константін Воронцов. Про це пише The Insider.
«Йдеться про залучення США та їхніми союзниками компонентів цивільної інфраструктури в космосі, зокрема комерційної, у збройних конфліктах. Така інфраструктура може виявитися законною метою для удару у відповідь», – сказав представник російського МЗС.
За його словами, «дані держави, очевидно, не зовсім усвідомлюють, що подібна діяльність по суті є опосередкованою участю у збройних конфліктах».
Дані з комерційних американських супутників допомагають ознайомитися з переміщенням російських військ. Журналісти використовують знімки, щоб розслідувати військові злочини, які скоюють російські солдати. Супутникові знімки Maxar регулярно з’являються в ЗМІ.
Після початку війни супутникові інтернет-термінали Starlink Ілона Маска почали працювати в Україні та стали життєво важливим джерелом зв’язку для українських військових, дозволяючи їм боротися й залишатися на зв’язку, навіть коли стільниковий зв’язок та інтернет-мережі були знищені.
Україні було передано близько 20 000 супутників Starlink. За словами Ілона Маска, усе це обійшлося його компанії SpaceX у $80 млн.
У жовтні SpaceX повідомила Пентагону, що більше не може безкоштовно постачати та обслуговувати термінали Starlink в Україні та попросила уряд США взяти ці витрати на себе. Однак після публічного обговорення питання Маск заявив, що компанія таки продовжить надавати зв’язок для ЗСУ.
У листопаді 2021 року російське Міноборони повідомило про випробування протисупутникової зброї. Внаслідок цього було знищено недіючий російський космічний апарат «Целіна-Д», який був на орбіті з 1980-х років.
У США після цього звинуватили росію у створенні небезпеки для МКС. Офіційний представник Держдепартаменту Нед Прайс тоді заявив, що через випробування утворилося 1500 фрагментів космічного сміття.