IceWind: унікальна вітрова турбіна родом з Ісландії
Ісландія є однією з перших країн у світі (до неї вже наближаються Коста-Ріка і Австрія ), яка забезпечується енергією практично на 100% за рахунок відновлюваних джерел. Про це свідчить звіт Національної енергетичної адміністрації, в якому зазначається, що близько 75% енергії країна одержує від гідроелектростанцій і приблизно 25% припадає на геотермальні установки.
Хоча Ісландія і є найбільшим у світі виробником «зеленої» енергії на душу населення, активно розвивати вітроенергетику тут почали тільки з 2013 року. І в числі перших за це взялася молода компанія IceWind на чолі з Саетором Аусгейрссоном (Saethor Asgeirson). А оскільки Ісландія славиться своїми сильними вітрами, з-за чого застосування традиційних вітрогенераторів в цій країні досить важко, винахідник запропонував використовувати інноваційну конструкцію турбіни.
Новий вітряк з вертикальною віссю обертання оснащений лопатями незвичайної форми з вуглеволокна і нержавіючої сталі, які дозволяють витримувати штормові вітри. Разом з тим, конструкція турбіни вийшла досить простий. Сам автор проекту говорить: «Турбіна працює просто. І взагалі, чим простіше система, тим вона надійніше».
В даний час компанія випускає дві модифікації своїх вітрових турбін. Перша отримала назву IceWind CW-1000 і призначена для використання в приватних домогосподарствах. Її технічні характеристики дозволяють генерувати 1000 Вт при швидкості вітру 10 м/с. Вітряк поставляється в комплекті з невеликим тепловим насосом. Таким чином, система здатна забезпечити теплом і електрикою невеликий будинок. За словами виробника, пристрій не виробляє багато шуму, є безпечним для птахів, а його дизайн вписується в будь-яке оточення.
Друга версія — IceWind RW – розроблена з метою забезпечення енергією телекомунікаційних веж. Її відмінною особливістю є більш міцна конструкція, яка забезпечує стабільну роботу при ураганних вітрах і обмерзання. Передбачені моделі потужністю 300, 600 і 1000 Вт, які розраховані на вітру зі швидкістю від 2 до 60 м/с.
В числі інших переваг своїх вітроустановок, розробники відзначають довготривалий (до 30 років) термін служби, відсутність необхідності в частому технічному обслуговуванні, безшумна робота (до 35 дБ) і здатність генерації при будь-якому напрямку вітру.
На даному етапі вітрогенератори IceWind продаються тільки на території Ісландії, однак компанія розраховує вийти на міжнародний ринок в 2016 році, а зараз займається пошуком інвесторів для організації виробництва своїх турбін на материковій Європі і в Північній Америці.
Довідка: Близько 85% будинків «Крижаного Острова» опалюються за рахунок геотермальної енергії. Від джерел тепло передається будівлям через великі системи централізованого теплопостачання. Крім вироблення енергії, геотермальні джерела використовуються для залучення туристів, нагрівання води для приватних і виробничих потреб, систем для танення льоду і снігу, опалення теплиць і розведення риб. Ісландія є країною з найбільшим у світі споживанням електроенергії на душу населення.
Ісландська стартап розробив інноваційний вітрогенератор IceWind з вертикальними лопатями оригінальної форми і здатністю працювати при штормових вітрах
Короткий опис статті: вітряк Ісландська стартап розробив інноваційний вітрогенератор IceWind з вертикальними лопатями оригінальної форми і здатністю працювати при штормових вітрах енергія вітру, вітрогенератор, вітряк, вітрова турбіна, ВЕС, вітроенергетика