Навіщо сучасному світу потрібна криптовалюта?
Сучасний високотехнологічний світ уже неможливо уявити без криптовалюти. Гроші поступово змінюються, як і решта навколишнього середовища: з паперової версії переходять у цифрову. Це нововведення знадобилося, щоби максимально спростити життя людини. Принаймні, такою була первісна шляхетна мета криптовалюти. Призначення віртуальних грошей спочатку було таким же, як і основне завдання звичайних купюр та монет. Електронні ресурси мали стати ще одним способом обміну товарами та послугами у віртуальному просторі.
Але так сталося, що нині цифрові гроші, переважно, купують і продають, щоб заробити на різниці на стрибках курсу. Один із надійних сервісів – Changeit, де можна швидко й вигідно обміняти гривню на Tether (USDT), так званий цифровий долар. За твердженням розробників, курс цього криптовалютного токена прив’язаний до курсу американського долара.
В чому сутність електронних грошей?
Криптовалюта – цифровий різновид грошей, що являє собою зашифрований цифробуквенний код, який знає тільки власник. Сутність криптовалют полягає в тому, що вони не мають фізичної форми. А для їх створення не обійтися без потужного комп’ютерного забезпечення та відеокарт. Саме так з’явився біткоїн – найвідоміша та найпоширеніша версія віртуальних грошей.
На сьогодні застосування криптовалюти доволі широке: її можна без проблем обміняти на долари, євро та інші грошові одиниці. Є можливість подарувати родичам чи друзям, зробивши переказ на їхній рахунок. І, звісно ж, віртуальними грошима розплачуються за інтернет-покупки.
Чим забезпечується криптовалюта?
Віртуальні гроші мають своє забезпечення, хоча фізичний еквівалент і відсутній. Для створення криптовалюти не потрібні тонни паперу, дизайнери, друкарські верстати та запаси золота у підвалах банку. «Монети» з’являються внаслідок високоточних математичних обчислень.
Дані про криптовалюту зберігаються на багатьох комп’ютерах відразу – як торрент-файли. Для майнінгу, в більшості випадків, використовують технологію блокчейн, запропоновану у 2008 році програмістом і веброзробником Сатоші Накамото. В основі методики лежить концепція ланцюжків блоків – розподілених записів із застосуванням шифрування. Кожен власник має власні закриті ключі, без яких доступ до програми та шифрування неможливий.
Таким чином, жодна криптовалюта не забезпечена іншими валютами чи матеріальними цінностями. Її функціонування ґрунтується винятково на взаємній довірі людей, які вирішили стати учасниками створеної системи.
Яка роль криптовалюти в економічних процесах?
Криптовалюта, як і всі інші види грошей, не може не підкорятися світовим економічним законам. Цифрові гроші залежать від впливу попиту та пропозиції, коливань офіційного курсу, державних урядових рішень тощо.
Наразі більшість активів перебуває на зберіганні. Власники створюють заощадження, вірячи в майбутній зліт і зростання популярності цієї платіжної системи. Для звичайного обміну товарами та послугами криптовалюту використовують не так часто, як планували спочатку.