Китайці створили перший у світі гнучкий iPhone
Китайці зробили те, що не змогла Apple: вони випустили перший у світі гнучкий iPhone. На його розробку знадобилося понад 200 днів та 37 зламаних екранів. Сегмент гнучких смартфонів бурхливо розвивається, але про гнучкий iPhone від Apple багато років ходять лише чутки.
Інженер зміг створити складаний iPhone, використовуючи нестандартні деталі та петлю від Motorola Razr. Це творіння надійшло від китайського ютубера під назвою «Наукова та технологічна естетика».
У цьому iPhone Fold інженер намагався зберегти якомога більше деталей від оригінального смартфона. Відповідно до критеріїв дизайну, він мав бути достатньо м’яким, щоб згинатись, зберігаючи сенсорні функції.
Відео показує покроковий процес створення, щоб демонтувати те, що виявилося десятками екранів iPhone, розрізати корпус донорського пристрою та переробити його як складаний. Вони протестували різні типи петель на таких телефонах, як Galaxy Z Flip, але вони вибрали петлю Motorola Razr через її «маленьку» складку на дисплеї.
Відео китайською мовою, але є англійські субтитри. Процес неймовірно складний і трудомісткий.
Поєднання інженерної винахідливості, методу проб і помилок під час розшарування екрана iPhone від Apple і деяких деталей, надрукованих на 3D, оживили складаний iPhone. Довелося прийняти багато рішень щодо економії місця, щоб забезпечити працездатність пристрою.
Ємність маленької спеціальної батареї становить лише 1000 мА*год, що становить чверть від більшості акумуляторів iPhone. Було видалено один динамік, а також усі компоненти бездротової зарядки та MagSafe.
Сенсорні функції продовжували нормально працювати, а iOS працювала нормально. Однак інженерам потрібен був зручний для згортання інтерфейс, тому вони встановили спеціальне програмне забезпечення через джейлбрейк для підтримки складаного «заліза».
Цю модель дизайнери вважають прототипом. Інженер хоче продовжувати вдосконалювати процес і дизайн з часом і називає цю версію 0.1.
Це не вперше, коли ентузіасти роблять те, що Apple не в змозі випустити протягом багатьох років. Наприклад, іще у 2017 році з’явилися чутки про заміну порту Lightning на USB-C в iPhone. Очікувалося, що перехід з одного порту Apple зробить у 2019 році. Однак компанія встановлювала USB-C в усіх своїх продуктах, окрім iPhone. Тому ентузіаст сам модифікував айфон, створивши перший iPhone з USB-C у 2021 році й цей мобільник купили за $86 000. Лише восени 2022 року Apple офіційно повідомила, що iPhone перейдуть на USB-C, але не назвала дату, коли це станеться і найближчі покоління iPhone можуть все ще не мати USB-C.
Сегмент гнучких смартфонів бурхливо розвивається навіть у часи, коли загальний ринок смартфонів падає. У 2022 році сегмент гнучких смартфонів зросте на 73% до 16 млн штук, кажуть аналітики Counterpoint. При цьому безумовним лідером на ньому є Samsung, частка якої склала 62% за підсумками першого півріччя і може сягнути 80% до кінця року.
Гнучкі смартфони поки складають 1,1% загального ринку смартфонів у 1,352 млрд гаджетів у 2022 році. Глобальний ринок смартфонів цього року зменшився на 6,5%, за даними IDC.