Обираємо матрац правильно: 5 простих кроків
Щоб добре почуватися зранку, як мінімум, треба добре виспатися вночі. Для цього рекомендується купити матрац високої якості, а краще ортопедичний. У каталозі «Світ Матраців» ви знайдете великий асортимент якісних виробів за приємною ціною. Але спершу дізнайтеся 5 простих кроків, які допоможуть зробити правильний вибір.
Крок 1
Вибір жорстокості. Найважливіший критерій, оскільки від нього залежить якість сну. Вибір цього показника залишається індивідуальним, хоча зазначається, що найкращий вибір – вироби середньої жорсткості.
На сьогодні ринок наповнений такими варіантами:
- Тверді. Жорсткі матраци рекомендуються тим, хто має проблеми зі спиною. Також лікарі їх можуть порадити та маленьким діткам, чий хребет формується.
- Середня жорсткість. Найоптимальніший варіант для здорової людини середньої комплекції.
- М’які. Такий виріб обирають людям похилого віку та дітям 8-12 років.
Крок 2
Враховуйте вагу сплячого. Від цього фактора залежить термін служби матраца та відчуття його жорсткості. Наприклад, людині з вагою 110 кг матрац середньої жорсткості видасться м’яким, а людині вагою 55 кг — надто жорстким.
Загалом дотримуйтесь наступних рекомендацій:
- людям із зайвою вагою підійде високий матрац;
- при нормальній комплекції – виріб середньої жорсткості та товщини;
- худорлявим підійде тонкий матрац.
Крок 3
Висота матраца. Цей показник відіграє не останню роль при виборі матраца, оскільки безпосередньо впливає на комфорт сну. Що простому споживачеві потрібно запам’ятати?
- дорослим купують матраци заввишки 14-30 см;
- безпружинний монолітний виріб може бути товщиною 14-16 см;
- матраци з незалежними пружинними блоками – 18-19 см;
- елітні варіанти можуть мати товщину 24-40 см;
- стандартна висота ортопедичного матраца для дорослого 19-23 см.
Кажучи про розміри виробу, він повинен повністю відповідати параметрам ліжка. У магазині «Світ Матраців» ви зможете знайти варіанти ліжка з матрацом у комплекті. У такий спосіб виробник спростив вибір покупцю.
Крок 4
Пружинний чи безпружинний? Перший варіант може бути із залежними та незалежними блоками. Найкраще обрати незалежні, де кожна пружина працює точково. Такий матрац забезпечує хребту хорошу підтримку.
Кажучи про безпружинні матраци, то вони доступні і їх можна легко транспортувати (можна згорнути в рулон). Такі матраци купують підліткам та людям похилого віку.
Крок 5
Матеріал. Якщо ви хочете матрац з ортопедичними властивостями, то пух і вата не підходять. Віддайте перевагу одному з наведених нижче матеріалів:
- Латекс. Дорогий матеріал, що виготовляється з соку гевеї. Матраци з латексу повторюють контур сплячого та гарантують йому комфортний відпочинок. Не викликає алергії та здатний витримувати високі навантаження.
- Пінополіуретан. З нього виготовляють недорогі, але якісні матраци ортопедичні. Що до мінусів: складність видалення вологи та плям. Термін експлуатації – до 9 років.
- Кокосова койра. Пружний матеріал, що відрізняється підвищеною твердістю. Часто кокосову койру поєднують з латексом або поліуретановими прошарками. Матеріал не викликає алергію, пропускає повітря та не затримує вологу. Крім того, такі матраци правильно підтримують спину під час нічного відпочинку. На сайті «Світ Матраців» ви знайдете вироби з кокосової койри на будь-яке ліжко. За потреби можна скористатися фільтром пошуку. Всі товари мають сертифікат якості та відповідають санітарно-гігієнічним нормам.
Якщо хочете купити справжній виріб вивчіть каталог магазину «Світ Матраців».