Як вибрати небулайзер
Найефективнішою на сьогодні при захворюваннях дихальних шляхів яку дорослих, так і у дітей, є небулайзерна терапія. Все частіше батьки, які турбуються про здоров’я своєї родини, звертаються до аптек за інгаляторами. У великому асортименті, що пропонує аптека онлайн, легко розгубитися, тому варто трішки розібратися у цій темі.
Коли стає потрібен небулайзер
Процедура інгаляцій вже перестала бути суто лікувальною, що проводилася тільки в медичних закладах під наглядом медсестри. Сьогодні дихальні машини – це вже портативні пристрої для домашнього використання і для різних цілей: для лікування дихальних органів, для профілактики застудних захворювань, для косметичних процедур.
Небулайзер — це тип інгалятора, який розпилює ліки в наддрібні краплі (в пару з часточок меншими за 5 мкм) без нагріву, для подальшого вдихання носом або ротом. Зазвичай терапевти рекомендують його пацієнтам, яким незручно користуватись інгаляторами: дітям від народження і до 6 років, важкохворим тощо. Інгаляції небулайзером рекомендують при лікуванні:
- ГРВІ та вірусних інфекцій;
- бронхіальної астми;
- бронхітів різного типу;
- профілактики застудних захворювань.
Різновиди небулайзерів
Перед придбанням варто отримати від терапевта рекомендацію щодо типу небулайзера, що краще застосовувати до того чи іншого захворювання. Також консультацію можуть надати спеціалісти інтернет-аптеки «Здравица». Цей тип інгаляторів поділяється за принципом дії на:
- ультразвуковий;
- компресорний;
- мesh-небулайзер.
В ультразвукових пристроях аерозоль утворюється від вібрації п’єзоелементу. Такі інгалятори невеликі і безшумні. Їх можна застосовувати навіть малим сплячим дітям. Підходять для використання мінеральної води, фізрозчину, або ліків на основі рослинних екстрактів, але в них не застосовуються антибіотики.
В компресорних небулайзерах аерозоль утворюється дією повітря на ліки під тиском. Це універсальний пристрій, застосовується при усіх видах захворювань дихальних шляхів і має широкий спектр дозволених для роботи препаратів. Недоліком можна вважати хіба що шум при використанні. Також невеличку камеру з ліками треба підтримувати у вертикальному положенні, тому може бути не зручно застосовувати немовлятам і лежачим хворим.
Мesh-небулайзер – відмінний варіант, підходить для малюків і дорослих. Ліки розпилюються завдяки вібрації сітчастої мембрани. Цей пристрій компактний, безшумний, здатний нахилятися до 45°C, що дає змогу лікувати лежачих хворих та немовлят. Єдиним його недоліком є висока ціна.
Небулайзер — сучасна альтернатива дорогим лікам, адже за його допомогою можна і вилікувати хворобу, і запобігти її появі. Тож це корисне вкладення у майбутнє здоров’я всієї родини.