Як очистити організм від накопичених токсинів?
Різкий біль у шлунку, нав’язлива нудота, блювання, втрата апетиту, загальна слабкість і жахлива лихоманка… Знайомі симптоми нездужання? Харчове отруєння – малоприємна ситуація, в яку потрапляла майже кожна людина. Неприємність може статися раптово й непередбачувано. Досить лише з’їсти несвіжий чи недоброякісний продукт або забути помити руки. Інтоксикація може також бути прогнозованим наслідком безконтрольного приймання медикаментів, порушення обміну речовин або зловживання алкогольними напоями та фастфудом.
Рятівна дієта для втомленої печінки
Внаслідок дисбалансу, спровокованого інтоксикацією організму, в крові критично підвищується вміст ацетону, токсинів та інших шкідливих продуктів обміну. Ці небезпечні сполуки за нормальних обставин нейтралізуються печінкою, розпадається та повністю виводяться. Але якщо внутрішній орган уже самостійно не справляється, потрібно йому допомогти. Один із дієвих способів підтримати печінку – приймати Бетаргін https://apteka.net.ua/ru/brand/betargin.
Проте основна запорука міцного здоров’я та довголіття – правильне й збалансоване харчування. Тим більше печінка – єдиний орган людського організму, здатний до регенерації. Щоб запустити процеси відновлення, апологети здорового способу життя радять вживати в їжу такі продукти:
- Дуже корисні свіжі овочі. Для очищення організму включіть у щоденний раціон моркву, огірки, томати, цвітну капусту, броколі, буряк.
- Фрукти також потрібні: клітковина чудово вимиває токсини, а вітаміни корисні для здоров’я. Частіше вживайте яскраві плоди з червоною та помаранчевою м’якоттю: лимони, вишні, яблука, авокадо та грейпфрути.
- Додавайте в салати оливкове, соняшникове, лляне або кукурудзяне масло холодного віджиму. Масла стимулюють детоксикацію, виводячи з організму як шлаки, так і вільні радикали.
- Каші зі злаків, наприклад вівсяна або з коричневого рису, покращують метаболізм і нормалізують роботу печінки.
- Волоські горіхи містять аргінін – компонент, що нейтралізує токсини. В горішках також багато жирних кислот, які підтримують нормальне функціонування печінки.
- Свіжа зелень – петрушка, кріп, щавель, кінза, цикорій, шпинат, рукола – нейтралізує сполуки металів, схильні накопичуватися в клітинах печінки та ушкоджувати її структуру.
Як відновити печінку в домашніх умовах?
Існують прості та ефективні народні способи, що допоможуть відновити печінку вдома:
- Регулярно готувати моновідвари з насіння льону, плодів шипшини, трави полину, квіток цмину, ромашки, кропиви.
- Зробити тюбаж — процедуру очищення печінки, що базується на жовчогінному процесі. Обрати вільний день і ближче до вечора прикласти до правого боку грілку, наповнену гарячою водою. Коли з’явиться відчуття, що бік достатньо розігрітий, потрібно випити 100 грамів теплої оливкової олії.
Найкраще очищати печінку на початку весни та в кінці літа. Але не варто очікувати певної пори року чи зручних обставин, щоб почати піклуватися про своє здоров’я. Робіть це вже зараз!