Українські пілоти прибули в США для оцінки навичок пілотування бойових літаків – NBC

Двоє українських пілотів наразі перебувають у Сполучених Штатах, де проходять оцінку, щоб визначити, скільки часу може знадобитися для їхньої підготовки до керування штурмовими літаками, зокрема винищувачами F-16, повідомили два конгресмени та високопоставлений американський чиновник, пише NBCNEWS.

За словами чиновників, навички українців оцінюються на тренажерах на американській військовій базі в Тусоні, штат Арізона, і незабаром до них може приєднатися більше їхніх колег-пілотів.

Американська влада схвалила приїзд ще до 10 українських пілотів до США для подальшої оцінки вже цього місяця, повідомили посадовці. Прибуття двох українських пілотів знаменує собою початок оцінки та навчання українських пілотів на території США. Ще одна ціль, це визначення термінів навчання українських пілотів на основі їхнього попереднього досвіду пілотування радянських винищувачів.

Програма полягає в оцінці їхніх здібностей як пілотів, щоб ми могли краще порадити їм, як використовувати можливості, які вони мають і які ми їм надали“, – сказав представник адміністрації.

Двоє представників адміністрації підкреслили, що це не навчальна програма, і сказали, що українці не будуть керувати жодним літаком під час перебування в США.

Ці посадовці заявили, що пілоти використовуватимуть симулятор, який може імітувати керування різними типами літаків, і підкреслили, що немає жодних оновлень щодо рішення США про надання Україні винищувачів F-16, окрім того, що високопосадовець Пентагону заявив у Конгресі минулого тижня.

Колін Кал заявив Комітету з питань збройних сил Палати представників Конгресу, що США не приймали рішення про надання Україні винищувачів F-16, так само як і американські союзники та партнери не приймали такого рішення.

Він також сказав, що США “не розпочали навчання на F-16” і що терміни поставки F-16 “по суті такі ж”, як і терміни навчання — близько 18 місяців.

Отже, ви насправді не економите собі час, розпочинаючи навчання на початку нашої оцінки“, – сказав Кал, який є заступником міністра оборони США з питань політики. “А оскільки ми ще не прийняли рішення про надання F-16, як і наші союзники та партнери, немає сенсу починати тренувати їх на системі, яку вони, можливо, ніколи не отримають“.

Інші представники американського оборонного відомства заявили, що навчання може бути скорочено до шести-дев’яти місяців, залежно від попередньої підготовки пілотів і їхніх знань про винищувачі.

Українські офіційні особи повідомили США та іншим союзникам, що у них є не менше 20 пілотів, готових поїхати до США для навчання на F-16, і ще близько 30 пілотів, які, за словами американських і західних офіційних осіб, можуть пройти навчання в найближчому майбутньому.

Відповідаючи на запитання про оцінку двох українських пілотів, представник оборонного відомства назвав це “ознайомчим заходом”.

Це рутинна діяльність в рамках нашого військово-військового діалогу з Україною“, – сказав чиновник. “Ознайомчий захід” – це, по суті, дискусія між військовослужбовцями ВПС та спостереження за тим, як діють ВПС США. Цей захід дозволяє нам краще допомагати українським пілотам ставати більш ефективними пілотами та краще консультувати їх щодо того, як розвивати власні можливості”.

Представник оборонного відомства додав, що наразі не планується збільшувати кількість пілотів, окрім тих двох, які зараз перебувають у Тусоні, але сказав, що “ми не закриваємо двері для майбутніх можливостей”.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше