Дрон-камікадзе вразив рідкісний комплекс ЗС рф «Аистенок» під Запоріжжям (відео)
Станція допомагала окупантам шукати та знищувати позиції, звідки ЗСУ вели вогонь з мінометів, гранатометів та артилерійських гармат.
Українські військові за допомогою дрона-камікадзе знищили російський радар “Аистенок” у Запорізькій області. Про це у Telegram повідомив народний депутат від “Слуги народу” Юрій Мисягін, заступник голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
У ролику, опублікованому в Twitter українським волонтером на ім’я Костянтин, видно, як FPV-дрон підлетів до п’ятиповерхового житлового будинку і врізався в антену. За інформацією нардепа, успішну атаку ЗСУ провели у селі Нестерянка, розташованому приблизно за 42 км від Запоріжжя.
Friends destroyed a russian antenna using an FPV drone. Can you help me identify which equipment they destroyed? pic.twitter.com/9tjgJxhlGB
— ✙🍉 Constantine 🍉✙ (@Teoyaomiquu) April 5, 2023
Метою дрона-камікадзе став російський контрбатарейний радар 1L271 “Аистенок” виробництва НВО “Стрела”, що входить до концерну “Алмаз-Антей”. Як повідомляє компанія “Рособоронекспорт” на своєму сайті — це радіолокаційна станція з електронним скануванням, призначена для розвідки вогневих позицій, пошуку наземних цілей (танків або РСЗВ), контролю стрільби артилерійських знарядь калібру 122-155 мм, а також виявлення мінометів 12 мм та автоматичних гранатометів по траєкторії польоту.
Згідно з російськими ЗМІ, “Аистенок” автоматично розраховує тип боєприпасів, їх траєкторію, місце запуску та попадання з точністю до 30-40 м. Дані передаються найближчому підрозділу російських військ, який може відкрити вогонь у відповідь вже протягом 10 хвилин після виявлення позицій ЗСУ. Росіяни запевняють, що система працює за будь-якої погоди, попри дощ, туман, хуртовину або задимлення.
Комплекс “Аистенок” складається з приймача з антеною, пульта управління, опорно-поворотного пристрою на тринозі, блоку первинної обробки інформації, радіостанції та електричного агрегату, з’єднаних кабелями. Обладнання легко переноситься і збирається за 5 хвилин, для обслуговування потрібно три особи. Вся інформація виводиться на кольоровий дисплей пульта керування.
- Характеристики РЛС “Лелека”
- Сектор спостереження антени: 60 градусів;
- Дальність розвідки вогневих позицій та контролю стрільби: від 200 м до 20 км;
- Дальність коригування вогню артилерії: 10 км;
- Час автономної роботи: 6 год;
- Маса: 135 кг.
Раніше ЗСУ помітили в Україні новітню російську РЛС “Репейник”. Таке обладнання може виявляти українські БПЛА та придушувати їх спрямованим випромінюванням.
Писали також, що на початку березня станцію радіолокації розвідки “Прима” розгорнули в москві. Вона має посилити протиповітряну оборону російської столиці.