Пересадка волосся: для кого ефективна, якими методами здійснюється та чи має протипоказання
Алопеція — це захворювання, що характеризується випаданням волосся на деяких ділянках голови або по всьому тілу. Алопеція виникає з різних причини, такі як генетична схильність, аутоімунні захворювання, дефіцит живлення, стрес, певні медичні стани, гормональні зміни, застосування деяких лікарських засобів, радіаційне опромінення тощо.
Якщо ви помітили в себе ознаки алопеції, краще звернутися до лікаря на перших етапах її розвитку. Записатись на прийом до трихолога можна в клініку GoldLaser в Києві за посиланням goldlaser.com.ua/ua/nashi-poslugi/likuvannja-oblisinnja/peresadka-volossja-metodami-fue-i-hfe/ . Лише спеціаліст може діагностувати захворювання та визначити оптимальний курс лікування.
В більшості випадків алопеція може бути вилікувана, але іноді це вже стійка стадія, яка потребує різних методів маскування або відновлення волосся, одним з яких є пересадка волосся.
З якого віку можна робити операцію з пересадки волосся?
Вік пацієнта є важливим фактором в питанні щодо операції з пересадки волосся. Зазвичай, ця процедура рекомендована дорослим, оскільки вони мають стабільний та завершений ріст волосся. Втім, за згодою батьків, пересадку волосся можна виконати для підлітків з віком після 16–18 років, коли завершується формування волосяного покриву.
Перед процедурою важливо провести глибинний медичний огляд, щоб визначити причину випадіння волосся та відповідність методики запиту конкретного пацієнта.
Існує декілька видів операцій з трансплантації волосся, але найбільш популярними є два методи: метод FUE (Follicular Unit Extraction) та метод FUT (Follicular Unit Transplantation):
- Метод FUE передбачає забір окремих фолікулів волосся з донорської зони (зазвичай з тильної зони голови), а потім пересадження їх на потрібну ділянку. Цей метод є менш інвазивним і болісним, його частіше використовують.
- Метод FUT (також відомий як “смуга”) передбачає видалення тонкої смуги шкіри з донорської зони, розрізання її на окремі фолікули волосся та пересадження їх на потрібну ділянку. Цей метод більш інвазивний та може залишити невеличкі шрами на шкірі. Використовується, коли треба пересадити більшу кількість волосся.
Крім цих методів, також існують інші технології з пересадки волосся, які можуть бути використані в певних випадках, наприклад, метод DHI (Direct Hair Implantation), при якому волосся пересаджують без попереднього поділу на фолікули. Вибір методу залежить від багатьох факторів, включаючи кількість волосся, яку треба пересадити, стан шкіри та волосся, ступінь алопеції тощо.
Протипоказання для пересадки волосся
Пересадка волосся — це процедура, яка несе певні ризики та має протипоказання.
Ось основні серед них:
- Хронічні серцево-судинні захворювання або цукровий діабет.
- Інфекційні захворювання шкіри, наприклад грибок або герпес.
- Гострі захворювання шкіри, такі як екзема або псоріаз.
- Загострення алергічних реакцій.
- Вагітність та період лактації.
- Онкологічні захворювання.
- Нездоровий спосіб життя, наявність шкідливих звичок, як паління або вживання наркотиків.
Якщо у вас є які-небудь з перелічених вище протипоказань, важливо обговорити це з лікарем, який може порадити, чи можна провести пересадку волосся у вашому конкретному випадку.
***
Увага! Всі матеріали, котрі розміщені в рубриці здоров’я, носять виключно інформативний характер та призначаються для освітніх цілей.
Для визначення діагнозу та методитики лікування зверніться до лікаря. Будь ласка, не використовуйте інформацію викладену на цьому сайті для самолікування. Ви можете зашкодити собі!