Схвалено пристрій, який лікує храп і апное електростимуляцією
В аптеках не так багато засобів, які допомагають людям, що страждають від хропіння, і їх близьким. І більшість з них вимагає застосування незручних пристосувань. Американський регулятор дав добро на використання в медичних цілях нового пристрою, здатного запобігти апное уві сні та хропінню. Привабливість цього девайсу в тому, що його не потрібно використовувати вночі – він застосовується днем, коли людина, яка хропе ночами не спить.
Прилад eXciteOSA, який днями сертифікувало Управління з санітарного нагляду, перший у своєму роді апарат для лікування апное уві сні й хропіння шляхом поліпшення функції м’язів язика через електричну стимуляцію тканин. Вистачає одного сеансу в день тривалістю 20 хвилин. У підсумку язик повинен перестати відсуватися назад і блокувати дихальні шляхи під час сну.
Мундштук eXciteOSA оснащений чотирма електродами: два розташовані над язиком, два – під ним. Вони забезпечують електричну стимуляцію м’язів серіями імпульсів. Прилад потрібно використовувати в бадьорому стані протягом шести тижнів, а після закінчення курсу – раз в тиждень для профілактики, повідомляє CNBC.
За результатами випробувань пристрій зміг знизити хропіння на більш ніж 20% у 87 зі 115 пацієнтів. З них 48 страждали від ранньої форми апное. Серед побічних ефектів найчастіше були відзначені рясне слиновиділення, дискомфорт в області язика, зубів, поколювання язика, “металевий” присмак у роті.
Обструктивне апное уві сні – різновид зупинки дихання, при якому верхні дихальні шляхи виявляються частково або повністю заблоковані під час сну. Без лікування це захворювання може призвести до розвитку глаукоми, серцевої недостатності, діабету, раку і когнітивних розладів.