Українські вертольоти отримають сучасну технологію самозахисту HENSOLDT
Українські вертольоти скоро будуть оснащені модульним і гнучким сенсорним рішенням "AMPS"
Виробник сенсорних рішень HENSOLDT оголосив про поставку 16 наборів своєї технології детектування та самозахисту “AMPS” (Airborne Missile Protection System) від ракетних загроз для вертольотів Збройних Сил України.
Вартість угоди та деталі не повідомляються, але схоже що наші військові отримають сучасне обладнання, яке актуальне у світлі нинішніх подій. Планується, що встановлення обладнання буде здійснена чеською компанією LOM PRAHA.
“Поставляючи систему AMPS, ми підвищуємо обороноздатність українських вертольотів,” – каже Таня Альтманн, керівник відділу оптроніки та наземних систем в HENSOLDT. “Ця система захистить екіпажі від широкого спектра загроз, особливо від ракет повітря-земля та повітря-повітря.”
Система AMPS – це гнучка, автономна система самозахисту, яка може бути легко налаштована під конкретні оперативні вимоги та місійні завдання. Серед ключових компонентів системи — датчик виявлення запуску ракет, передова контрольна та дисплейна одиниця, та активна система підтвердження, яка визначає дальність і швидкість виявлених ракет та усуває помилкові тривоги. Ця система буде працювати разом із вже існуючими на вертольотах системами розподілу контрзаходів.
Не можна забувати, що значна частина втрат повітряних суден у недавніх зонах бойових дій була спричинена інфрачервоними повітряно-наземними ракетами. Також стає все більш поширеною загроза від лазерів та радарів. Система AMPS, налаштована на виявлення ракет, лазерів та радарних систем, надасть надійний захист шляхом швидкого виявлення загроз.
Також варто зазначити, що обладнання HENSOLDT вже захистила понад 2 000 різних літаків за допомогою системи AMPS. Тому ця система дуже потрібна також і нашим повітряним силам. Це убезпечить наші екіпажі та посприяє якнайшвидшій перемозі над загарбником.
***
Hensoldt AG — транснаціональна корпорація зі штаб-квартирою в Німеччині, яка спеціалізується на сенсорних технологіях для захисту та спостереження в оборонному, безпековому та аерокосмічному секторах. Основними напрямками продукції є радари, оптоелектроніка та авіоніка.