Нацбанк змінив правила продажу доларів
Національний банк з 1 липня для того, щоб покращити ситуацію з обміном доларів, змінив низку правил для обмінників. Тепер вони матимуть змогу без обмежень знімати гроші в касах банків для того, щоб поповнювати свої власні каси.
Про це йдеться у повідомленні НБУ. “Це сприятиме розширенню пропозиції іноземної валюти, яка не має ознак значного зносу або пошкодження, на готівковому валютному ринку, де може купувати та продавати іноземну валюту населення”, – зазначають у НБУ.
Щоб наданий дозвіл використовувався виключно з метою забезпечення стабільної ситуації на валютному ринку, НБУ визначив умови, які мають дотримуватися небанківськими фінансовими установами.
Обсяг знятої готівки у гривні чи іноземній валюті небанківською фінансовою установою не повинен перевищувати обсяг коштів у гривні чи іноземній валюті, раніше зарахованої на їх рахунок у банку, зокрема:
- на рахунок у гривні небанківська фінансова установа може відносити кошти, отримані завдяки здійсненню валютно-обмінних операцій та від продажу безготівкової іноземної валюти;
- на рахунок в іноземній валюті – кошти, отримані від здійснення валютно-обмінних операцій та як відшкодування за прийняті на інкасо банкноти іноземної валюти.
Які купюри можуть не приймати?
Ті банки та обмінники, які не приймають валюту на інкасо (тобто за комісію не відправляють її на обмін в іноземний банк-кореспондент), можуть значно зношені купюри не приймати. Інакше вони повинні приймати сильно зношені банкноти і відправляти їх інкасо. Розмір комісії необхідно вказувати так, щоб інформацію помітили всі клієнти.
Значно зношеною вважається валюта:
- яка розірвана чи розрізана на кілька частин;
- видалено окремі цифри, позначення номіналу текстом, пошкоджено зображення портрета, оптичні елементи не видно;
- колір паперу змінився; плями та забруднення займають більше половини купюри;
- обпалені, пропалені, старі;
- мають очевидні друкарські недоліки.