«Проривна» геотермальна технологія Fervo Energy виробила 3,5 МВт «чистої» енергії
Геотермальна компанія Fervo Energy щойно завершила 30-денні випробування своєї свердловини у Неваді та відзвітувала про успішне виробництво 3,5 МВт електроенергії.
Геотермальна енергетика – це видобуток електроенергії з гарячих джерел, зокрема термальних підземних вод. Однак для того, щоб природна геотермальна технологія спрацювала – необхідна комбінація тепла, рідини та проникності породи, і з останнім компонентом подекуди виникають проблеми.
Fervo Energy пішла трохи іншим шляхом, досягаючи проникності шляхом буріння штучних свердловин у землі. Далі туди закачують воду, яка нагрівається від землі, а потім спеціальна турбіна переробляє отримане тепло на електрику.
Під час останнього випробування технологія компанія досягла швидкості потоку води 62 літри на секунду, що забезпечує виробництво 3,5 МВт електроенергії (1 МВт може одночасно забезпечити електроенергією близько 750 будинків). Дані про потік і вихідну потужність будуть використані для вдосконаленої геотермальної системи.
Очікується, що Fervo під’єднає свердловину Project Red до мережі цього року, і вона використовуватиметься для живлення центрів обробки даних Google і деяких інших компонентів інфраструктури відповідно до угоди, укладеної компаніями у 2021-му році.
За даними Bloomberg, це вперше енергетична компанія показала, що геотермальна технологія може працювати в комерційних масштабах – мета, якої вчені намагалися досягти з 1970-х років.
Fervo стверджує, що успішно пробурила пару горизонтальних свердловин для комерційного геотермального виробництва, досягнувши майже кілометрової поперечної довжини й температури 191°C. Ретельні випробування та індикатори підтвердили контрольований потік.
Одна з переваг геотермальних електростанцій – те, що вони не продукують викиди вуглецю (Google прагне запустити всі свої офіси та центри обробки даних на безвуглецеву енергію до 2030 року), а також можуть працювати в будь-який час доби (на відміну від сонячної та вітрової енергетики). Однак, за словами генерального директора Fervo Тіма Латімера, скорочення витрат і регулятивні ускладнення перешкоджають тому, щоб зробити технологію доступнішою.
Компанія сподівається повторити свій успіх на заводі в Юті. Якщо Fervo отримає схожі результати й успішно оновить дизайн для максимізації продуктивності, очікується, що свердловина вироблятиме достатньо електроенергії для одночасного живлення 300 000 будинків (це приблизно чверть усіх будинків у Юті).
Нині у штатах геотермальна енергетика забезпечує виробництво 0,4% електроенергії. Міністерство енергетики США також спрямовує зусилля на зниження вартості геотермальної енергії на 90% до $45 за мегават-годину до 2035 року, та заявляє про плани забезпечити чистою енергією 65 мільйонів американських будинків.