Фарингіт: що це таке, які види і як правильно лікувати
Фарингіт — це запалення задньої стінки горла, яке може бути спричинене різними факторами, такими як інфекції, алергія чи подразливі фактори. Однією з ключових ознак фарингіту є біль, дискомфорт або подразнення у горлі. Сьогодні докладніше розповімо про види цього захворювання та способи лікування і профілактики.
Яким буває фарингіт
Фарингіт може бути гострим або хронічним. Гострий фарингіт зазвичай виникає швидко і супроводжується болем у горлі, частіше — при ковтанні, подразненням та сухістю. Хронічний фарингіт триває довше та може виявлятися як постійний дискомфорт у горлі, почервоніння та подразнення. На щастя, обидва види захворювання піддаються лікуванню.
Як лікують
Лікування фарингіту залежить від його типу та причини. У більшості випадків гострого фарингіту у дорослих може бути достатньо полоскати горло антисептичними розчинами, вживати протизапальні препарати та відпочивати. Лікар може призначити ліки для позбавлення від симптомів, болю та лихоманки, це можуть бути льодяники, спреї в горло та жарознижувальні засоби. Зазвичай, хворобу лікують в домашніх умовах, а не кладу хворих до стаціонару.
Для хронічного фарингіту важливо встановити причину, що його викликає. Якщо це пов’язано з алергією, можуть бути призначені антигістамінні препарати. Якщо ж це інфекція, лікар може призначити антибіотики чи інші ліки, які відповідають за певний вид інфекції. У цьому випадку буде доцільним використання засобів для підвищення імунітету на рослинній основі, наприклад таких як Імупрет®. Рослинні складові ефективно знімають запалення, зменшують набряк та допомагають уникнути ускладнень.
Профілактика та попередження
Для запобігання фарингіту важливо дотримуватися гігієнічних норм, уникаючи контакту з інфекційними агентами. Важливо також підтримувати імунітет за допомогою збалансованого харчування, фізичної активності та відпочинку. При появі болю, лихоманки, ознобу — слід звертатися до лікаря, що призначить ефективне лікування та допоможе уникнути переходу гострої форми фарингіту у хронічну.
Фарингіт — це поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя. Розуміння різних типів фарингіту та правильних методів лікування є важливим для швидкого відновлення здоров’я. Важливо також дотримуватися профілактичних заходів для попередження цього неприємного захворювання, та своєчасно лікувати симптоми, навіть, якщо здається, що перенести біль у горлі можна і без лікування. На жаль, якщо не лікувати фарингіт, ускладнення можуть бути дуже серйозними: починаючи від розвитку синуситу й отиту, до гломерулонефриту (запалення нирок) та розвитку ревматичних уражень серця та суглобів.
- Довідник MSD Версія фахівця. Стаття “Ларингіт”
- Спеціалізований медичний портал Health-ua.com Стаття “Гострий ларингіт”
- Спеціалізований медичний портал Health-ua.com Стаття “Эффективная профилактика ОРВИ с использованием фитопрепаратов: миф или реальность?”
****
Увага! Реклама лікарського засобу
Перед застосуванням обов’язково проконсультуйтесь з лікарем та ознайомтесь з інструкцією.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!