До Києва пішки йдуть рідні військовополонених захисників Маріуполя (фото, відео)
У Кременчуці розпочалася піша хода на Київ: у ньому беруть участь родичі військових, які потрапили в полон під час оборони Маріуполя у 2022 році. Близько трьох десятків людей 12 вересня вийшли із Кременчука. 13 вересня мітинг відбувся у Черкасах.
Таким чином, учасники хочуть нагадати про тих, хто більше року перебуває у полоні.
Ходу розпочали з Кременчука, адже деяких воїнів призвали на службу із цього міста.
Під час ходи учасники скандували фразу: «За звільнення азовців, нацгвардійців та всіх військовослужбовців, які зараз перебувають у полоні».
Після Черкас йтимуть на Золотоношу, Переяслав та на завершальну частину — Київ, розповіла учасниця громадської організації «Свободу захисникам Маріуполя» Ганна Бажара. Понад півтора року в полоні перебуває її друг.
«Ми приїхали до Черкас, щоб підтримати військовополонених та їхніх рідних. Понад півтора роки у полоні перебуває мій друг. Він пройшов Маріуполь та Азовсталь. На зв’язок не виходив довго. Ми хочемо нагадати, що досі є ця проблема, що наші рідні досі досі перебувають у полоні», — сказала дівчина.
Також учасники прагнуть привернути увагу іноземних журналістів, Організації Об’єднаних Націй, міжнародних організацій, Червоного Хреста тощо.
Мати військовополоненого Надія Шевченко розповіла, що хоче повернути з полону сина, якому у полоні виповнився 21 рік:
«Мій син — терміновик Нацгвардії України. Він перебував у Маріуполі, де захищав місто 86 днів. Разом з усіма опинився в полоні, де перебуває понад півтора року. Ми нагадуємо, що треба звернути увагу на наших рідних, яких досі не обміняли. Багато людей вважають, що вже обміняли весь Маріупольський гарнізон, але це не так», – каже жінка.
Лариса Салаєва — одна із співорганізаторів акції. Вона із Маріуполя. У полоні перебуває її чоловік: «Ми влаштували маніфест містами України, щоб міжнародні організації допомогли повернути наших рідних із полону. Ми наполягаємо, щоб знайшли третю країну-покровительку, в яку наших хлопців репатріювали».
Такі акції — актуальні, вважає черкасець Георгій Цвілодуб: «Ще дуже багато наших захисників перебувають у полоні. І як їм там — ми про це нічого не знаємо. Я побачив цю ходу і зупинився, бо «мурахи побігли тілом». влаштовувати та нагадувати про наших полонених захисників».