У Китаї пройшли перші в історії випробування дрона, обладнаного ротаційним детонаційним двигуном
Силова установка відкриє шлях до створення гіперзвукових літаків і ракет
Приватна китайська компанія Thrust-to-Weight Ratio Engine змогла випробувати ротаційний детонаційний двигун на безпілотному літальному апараті. Це перший подібний тест. Раніше проводилися тільки стендові випробування.
Ротаційний детонаційний двигун відкриє шлях до створення гіперзвукових транспортних систем, включно з літаками та ракетами. Ще однією особливість силової установки є знижене споживання палива.
Двигун компанії Thrust-to-Weight Ratio Engine був розроблений спільно з Науково-дослідним інститутом промислових технологій Чунцинського університету. Він отримав назву FB-1 Rotating Detonation Engine.
Для тестування силової установки використовувався безпілотний літальний апарат літакового типу, довжина якого становила 5 метрів. Випробування відбулися в провінції Ганьсу, проте місце проведення не уточнюється. Одна з фотографій демонструє рулювання дрона злітно-посадковою смугою. Інформації про льотні випробування наразі у нас немає.
Детонаційні двигуни, як FB-1 Rotating Detonation Engine, здатні розвивати гіперзвукові швидкості, економлячи до третини палива. Сильною стороною є можливість управління тягою від нуля до максимального значення, чим не можуть похвалитися реактивні двигуни.
Thrust-to-Weight Ratio Engine раніше повідомляла про досягнення тяги в 1000 Н (~100 кг), чого буде достатньо для використання в безпілотниках. Очікується, що FB-1 Rotating Detonation Engine буде запущено у виробництво протягом кількох років.