Amazon укладає угоду з SpaceX на запуск трьох місій для супутникового проекту Kuiper через тиск акціонерів

Amazon врешті-решт уклала угоду про три запуски ракети Falcon 9 від компанії SpaceX для розгортання свого амбітного проєкту Kuiper, який передбачає створення масивної мережі супутникового інтернету. Ця угода стала несподіванкою, адже раніше Amazon не розглядала SpaceX як потенційного партнера для перших контрактів на запуск, що викликало невдоволення акціонерів які подали позов до суду.

Запуски ракет Falcon 9 заплановані на середину 2025 року. Проєкт Kuiper включає в себе запуск 3,236 супутника на низьку орбіту Землі, з яких половина повинна бути виведена до 2026 року відповідно до вимог американської Федеральної комісії зв’язку (FCC).

Амбітні плани Amazon включають укладення угод на до 83 запусків з Arianespace, Blue Origin та United Launch Alliance, вартість яких може скласти кілька мільярдів доларів.

Однак, акціонери Amazon, зокрема Cleveland Bakers та Teamsters Pension Fund, висловили своє невдоволення цим рішенням, вважаючи, що рада директорів занадто поспішно схвалила ці угоди, не врахувавши SpaceX як потенційного партнера.

У позові зазначається, що менеджмент Amazon не розглядав SpaceX як можливого партнера для запусків Kuiper, попри їхню відомість і надійність у цій сфері. Це викликало здивування та запитання щодо вибору компаній для реалізації проєкт.

Після цього, очевидно, рада директорів таки почала перемовини зі SpaceX.

Нагадаємо, що SpaceX є найбільшим, найнадійнішим та одночасно недорогим оператором запусків в космос для цілого світу.

Джерело techcrunch

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше