Американська батарея з бактеріями здатна тримати заряд понад 100 років
У Нью-Йорку представили прототип акумуляторної батареї, здатної тримати заряд понад 100 років. Його розробили фахівці Бінгемтонського університету. У прототипі АКБ використовуються спороутворюючі бактерії.
Зовні незвичайний елемент живлення виглядає як капсула розміром з монету, обгорнуту каптоновим скотчем. Цей матеріал легко переносить як низьку, так і високу температуру. Він використовується в АКБ для ізоляції спор бактерій від зовнішнього середовища. У такому вигляді їх можна зберігати дуже довго. При відкритті капсули спори починають утворювати бактерії, що сприяє виробленню електрики.
Оприлюднені фахівцями університету результати тестів свідчать про те, що електроенергії, яку виробляють за допомогою бактерій, достатньо для живлення світлодіода, годинника або електронного термометра. На повну потужність генерації капсула виходить через 20 хвилин після відкриття.
У планах дослідників створення мікробного паливного елемента, здатного зберігатися тривалий час без втрати властивостей. Не виключено, що в майбутньому такі АКБ прийдуть на зміну традиційним літієвим акумуляторним батареям.