Американські науковці масово планують еміграцію через політику Трампа

Згідно з опитуванням, проведеним журналом Nature, значна частина американських науковців розглядає можливість переїзду з США через політику адміністрації Дональда Трампа.

Опитування, в якому взяли участь близько 1650 респондентів, виявило, що понад 1200 науковців серйозно розглядають можливість переїзду до Канади або країн ЄС. Особливо це стосується аспірантів, які тільки починають свою наукову кар’єру.

З 690 опитаних аспірантів, 548 заявили, що розглядають можливість переїзду через дії адміністрації Трампа. Політика уряду призвела до скорочення фінансування досліджень і зупинки багатьох наукових проєктів, що фінансуються з державного бюджету.

Ініціативи Департаменту ефективності уряду США (DOGE), очолюваного Ілоном Маском, призвели до звільнення десятків тисяч федеральних службовців, включаючи багатьох науковців. Хоча деякі з них були відновлені на посадах за рішенням суду, їм загрожують нові звільнення.

Боротьба адміністрації Трампа проти іммігрантів та академічних наукових кіл викликала занепокоєння серед американських науковців щодо невизначеності та перешкод у їхній науковій діяльності. Опитування показало, що багато науковців планують переїзд до країн, де у них є знайомі колеги, друзі або родичі.

Деякі науковці, які приїхали до США на роботу, планують повернутися на батьківщину. Багато з них не мали таких планів до того, як адміністрація Трампа почала скорочувати фінансування досліджень і звільняти науковців.

Одна аспірантка, яка працює в галузі геноміки рослин та сільського господарства, втратила державну підтримку та стипендію після того, як адміністрація Трампа припинила фінансування USAID. Вона розглядає можливість отримання докторської стипендії за кордоном і активно шукає нове місце роботи в Європі, Австралії та Мексиці.

Інший науковець, який займається медичними дослідженнями, намагається влаштуватися на роботу в Канаді після скасування його гранту Національного інституту здоров’я. Він зазначає, що наукові інституції в інших країнах активно використовують ситуацію, що склалася в США.

Деякі науковці, попри складнощі, планують залишитися в США, оскільки вважають, що тут найкраща база для наукових досліджень. Однак, значна частина опитаних підтвердила, що планує виїхати з країни через проблеми, які вони бачать у майбутньому.

Джерело itc

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше