Американські вчені розробили електросхему, яка генерує необмежену кількість енергії
Вчені з Університету Арканзасу (University of Arkansas) розробили електросхему, яка перетворює тепловий рух графену в електроенергію. Вмонтувавши її у мікросхему, можна забезпечити генерацію фактично необмеженої кількості електрики.
У новій електросхемі два напівпровідники розташовані таким чином, що дозволяють електричному струму протікати в протилежних напрямках, але в різних частинах електросхеми. Завдяки цьому вдалося перетворити змінний струм графена в імпульсний постійний, який виконує роботу, нагріваючи навантажувальний резистор.
Надалі, команда дослідників планує визначити можливість накопичення в конденсаторі постійного струму, створеного в електросхемі. Для цього необхідно створити аналогічний пристрій невеликого розміру. Якщо вдасться розмістити мільйони подібних електросхем, які отримують енергію з графена, на пластині кремнію площею всього 1 мм², цього буде достатньо для повноцінної заміни звичайної батарейки. Технологія має надзвичайно велику перспективу, наприклад, для мобільних пристроїв, таких як смартфони, розумні годинники, та інше…
Про Університет Арканзасу
Університет Арканзасу забезпечує міжнародну конкурентоспроможну освіту для студентів та аспірантів з понад 200 академічних програм. Університет вносить нові знання, економічний розвиток, основні та прикладні дослідження та творчу діяльність, одночасно надаючи послуги академічним та професійним дисциплінам. Фонд Карнегі класифікує Арканзаський університет серед менш ніж 3 відсотків коледжів та університетів Америки, які мають найвищий рівень дослідницької діяльності. Американські ЗМІ та світові рейтинги відносять Університет Арканзасу до провідних американських державних дослідницьких університетів. Заснований в 1871 р., Арканзаський університет включає 10 коледжів та шкіл і підтримує низький коефіцієнт співвідношення студентів та викладачів, що сприяє підвищенню особистої уваги та уважного наставництва.