Американці знову полетять на Місяць: місія Artemis 1 стартує в лютому 2022
Очікується, що тривалість місії складе від чотирьох до шести тижнів
Національне управління з аеронавтики та дослідженню космічного простору (NASA) повідомило про плани в лютому наступного року запустити безпілотну місячну місію Artemis 1, яка стане першим кроком США щодо повернення людей на Місяць.
Агентство планувало запустити випробувальний політ до кінця цього року, але в підсумку його перенесли на лютий, а космонавти повинні відправитися на Місяць до 2024 року. Запуск буде здійснений з 12 по 27 лютого, про що повідомив Майк Сарафін (Mike Sarafin), керівник місії Artemis 1. Очікується, що тривалість місії складе від чотирьох до шести тижнів.
НАСА також виведе невеликі супутники, відомі як CubeSats, для проведення експериментів та демонстрації технологій. Наступним буде Artemis 2, який запланований на 2023 рік, в ході цієї місії космічний корабель з чотирма астронавтами облетить Місяць та повернеться на Землю. Artemis 3 стартує у 2024 році. Тоді люди знову ступлять на Місяць вперше з 1972 року.
НАСА підтверджує, що в число космонавтів, які відправляться на Місяць, увійдуть перша жінка та людина не європеоїдної раси. Національне управління з аеронавтики та дослідженню космічного простору збирається створити базу на Місяці, а також використовувати отримані уроки для планування польоту на Марс у 2030-х роках.
Artemis 1 переслідує кілька цілей й основне, це продемонструвати здатність корабля Orion повернутися з Місяця та працювати в глибокому космосі, де «набагато холодніше, ніж на низькій навколоземній орбіті».
«Оріон» вперше здійснив політ в космос у 2014 році, запущений тоді ракетою Delta IV, він зробивши два оберти навколо Землі. Основна місія тоді була в тому, щоб випробувати тепловий щит при вході в атмосферу при поверненні та перевірити основні системи корабля.
Нагадаємо, космічний корабель Orion, це довгобуд НАСА, який почали розробляти ще в далекому 2011 році. Цей корабель є частково багаторазовим та призначений для запуску на одноразових ракетах старого зразка SLS, яка також являється довгобудом НАСА. Оріон призначений для 4-х людей та розробляється для пілотованих польотів до Місяця та Марсу.