Android-смартфони «зливають» Google в десятки разів більше даних, ніж iPhone
Всі давно знають, що смартфони збирають і відправляють на сервери Google й Apple масу даних – навіть в тому випадку, якщо користувач забороняє телеметрію. Однак, як виявилося, обсяги цих даних в разі однієї й іншої компаній кардинально різняться. І не на користь Google.
Android-смартфони «зливають» Google в десятки разів більше даних, ніж iPhone – Apple
Дослідник Дуглас Лейт (Douglas Leith) з навчального закладу Trinity College Dublin опублікував дослідження, в якому розповів: навіть якщо користувач забороняє телеметрію, вона все одно здійснюються, а зібрані дані справно відправляються на сервери Google та Apple. Але Лейта непокоїть не сам факт цього, скільки обсяг зібраних даних, що пересилаються: він стверджує, що при включенні середньостатистичний Android-смартфон відправляє Google 1 МБ різного роду інформації, в той час, як iPhone – всього лише 42 КБ. Але це ще не все: в режимі очікування Android-смартфон відправляє Google 1 МБ даних, зібраних за 12 годин. Тоді як iPhone за той же період відправляє на сервери Apple всього 52 КБ. Виходить, що Android тільки в США за 12 годин збирає і відправляє Google даних на 1,3 ТБ, в той час, як iOS – лише 5,8 ГБ.
Лейт зазначає, що Android і iOS відправляють дані на сервери Google та Apple відповідно навіть при проведенні найпростіших операцій зі смартфоном – на зразок перегляду налаштувань або установки карти SIM. Встановлені програми справно відправляють дані Google та Apple навіть в тому випадку, якщо вони не відкриваються і не використовуються. Серед таких програм Siri, Safari та iCloud в iOS, а також Chrome, YouTube, Google Docs і інші в Android.
Apple і Google вже прокоментували результати дослідження Дуглас Лейта і, як слід було очікувати, їх точка зору відрізняється від точки зору дослідника. Так, в Google все пояснили різницею в методології. Нібито дослідження всього лише описує принцип роботи сучасного смартфона, а він схожий на принцип роботи сучасного авто, коли виробник отримує від автомобілів різні дані для того, щоб бути впевненими в їх безпеці й нормальному обслуговуванні. Так само і в смартфоні – збираються Google дані потрібні для того, щоб компанія, образно кажучи, бачила, що ПО пристрій оновлено до останніх версій, служби працюють правильно, а сам смартфон безпечний. Що стосується Apple, то представник цієї компанії теж послався на невірно інтерпретований дослідником збір даних. Він також зазначив, що Apple забезпечує «прозорість і контроль особистої інформації», а також надає «засоби захисту, які не дозволяють компанії відстежувати місце розташування користувачів».