Apple патентує клавіатуру з динамічно змінюваними функціями клавіш
Apple, можливо, готується заново винайти клавіатуру.
У заявці на патент, схваленої у Бюро з патентів і товарних знаків США на 2020 рік Apple описує клавіатуру, клавіші якої будуть адаптуватися до поставлених завдань.
Наприклад, стандартну буквено-цифрову розкладку можна буде перепрограмувати під свої конкретні цілі. Фанати аудіозаписів та музики можуть перетворити свої клавіші в тригери, що регулюють гучність, швидкість і різні спецефекти. А програми для редагування фотографій можуть присвоювати інструментам окремі клавіші чи їх комбінації.
Патент вказує, що змінні ключові функції будуть позначатися «динамічними мітками». Ці мітки, згідно з інформацією, опублікованою на сайті patchlyapple.com, «можуть створюватися з використанням динамічно реконфігурованих міток, що відображатимуть такі компоненти, як дисплеї на органічних світлодіодах з масивами пікселів, електрофоретичні дисплеї з масивами пікселів або інші масиви пікселів”.
Зараз, для подібних цілей користувачі можуть використовувати силіконові накладки (килимки) на свої клавіатури із зазначенням спеціалізованих програмних функцій за допомогою комбінацій клавіш. Але деякі з них скаржаться, що килимки створюють неприродне відчуття при наборі тексту, що їм доводиться сильніше натискати на клавіші й що вони не можуть друкувати так швидко з накладками, як без них.
Пропоновані Apple динамічні клавіші будуть забезпечувати візуальний і, можливо, тактильний зворотний зв’язок, не погіршуючи нормального набору тексту.
Динамічні клавіші можна використовувати не тільки в різних робочих завданнях, але і в іграх. Змінні клавіатури миттєво підлаштовуються під необхідні властивості кожної гри.
Ще одне практичне застосування могло б дозволити користувачам перемикати мови клавіатури з англійської, наприклад, на китайську або іврит.
Клавіші, за даними сайту patentlyapple, можуть бути зроблені зі скла, кераміки, полімеру або сапфіру.
За останні роки компанія Apple вже кілька разів намагалася модернізувати клавіатури.
Так, у 2015 році на MacBook з’явилася клавіша «метелик». Користувачі скаржилися, що клавіші застрявали, деякі з них генерували кілька ненавмисних натиснень, а інші взагалі не відповідали. Apple продовжувала використовувати клавіатуру до 2019 року, не зважаючи на велику кількість скарг споживачів. Один із користувачів, написав навіть пісню-пародію на проблему з клавіатурою під назвою «Я натискаю клавішу пробілу, і нічого не відбувається». У травні 2019 року проти Apple був поданий позов, і після вибачень перед постраждалими користувачами Apple ініціювала безкоштовну програму з ремонту для всіх користувачів MacBook.
У листопаді Apple отримала патент на використання Force Touch для сенсорної панелі MacBook. Force Touch використовує датчики для аналізу сили натискання і визначення того, який палець використовується. Клавіатура виконує різні функції в залежності від використовуваного пальця і сили натиску. У ній використовується технологія Taptic Engine, що забезпечує фізичний зворотній зв’язок з користувачем за допомогою вібрації.
Нещодавно також був виданий патент на клавіатуру Apple, яка прикріплюється до портативного пристрою за допомогою магніту.