Apple розробляє власну пошукову систему на заміну Google
В кінці жовтня з’явилася інформація, що Apple активізує зусилля по створенню власної пошукової системи, оскільки антимонопольні органи США можуть заборонити використання пошукової машини Google в якості засобу пошуку за замовчуванням на пристроях з iOS. Як відомо, компанія Google, яка контролює приблизно 90% глобального пошуку в Інтернеті, щорічно платить Apple за зазначений привілей 8-12 млрд доларів.
Вчора управління по патентах та товарних знаків США видало Apple патент №10 872 088, який підтверджує, що Apple розробляє власний засіб пошуку.
У патенті описаний метод оцінки результатів пошуку, заснований на обліку ваги домену. Як відомо, пошук зазвичай дає дуже велику видачу, що налічує тисячі елементів (наприклад, веб-сторінок). Щоб зробити результати пошуку більш корисними для користувачів, пропонується сортувати або ранжувати результати на основі рейтингу або оцінки, яка змушує список показувати елементи в певному порядку. За задумом авторів патенту вага елемента, який використовується для сортування елементів в результатах пошуку, може бути заснований на оцінці впливу домену, який надав цей елемент.
Оцінки впливу розробляються шляхом присвоєння мінімальної оцінки впливу за замовчуванням кожному домену в безлічі доменів, і подальшого оновлення цієї оцінки в залежності від кількості посилань на домен. При цьому домен, який посилається на інший домен або вказує на нього, вносить або жертвує частину своєї оцінки впливу іншому домену в процесі оновлення оцінок впливу. Остаточний результат поновлення оцінок впливу дає набір даних, в якому всі домени мають позитивну (ненульову) оцінку впливу, причому деякі домени мають значно вищі оцінки впливу, ніж інші домени. Крім того, спосіб також може містити створення чорного списку доменів.
Приблизно таким чином працюють й інші сучасні пошукові системи. Тут знову грають роль посилальна маса, показники SEO, відвідуваність. Загалом, нічого нового.
На жаль, в які терміни Apple планує завершити розробку свого пошукача, ми не знаємо. Але справа ця не швидка. Навряд чи це станеться у 2021 або навіть 2022 році.