Археологи виявили останки 9 неандертальців недалеко від Риму
Італійські археологи виявили скам’янілі останки дев’яти неандертальців в печері недалеко від Риму, проливши нове світло на те, як італійський півострів був заселений і яке тоді було навколишнє середовище.
Міністерство культури Італії оголосило про відкриття в суботу 8 травня, і підтвердило, що печера Гваттари в Сан-Феліче-Чирчео була «одним з найзначніших місць у світі для історії неандертальців». Перший череп неандертальця був виявлений в печері в 1939 році.
Скам’янілі кістки включають черепа, фрагменти черепа, два зуби та інші фрагменти кісток. Найстаріші останки датуються періодом від 100 000 до 90 000 років тому, в той час, як інші вісім неандертальців, як вважають, датуються 50 000 – 68 000 років тому, йдеться в заяві Міністерства культури.
Розкопки, розпочаті у 2019 році, включали частину печери, яка ще не була досліджена, в тому числі озеро, вперше відзначене антропологом Альберто Карло Бланком, якому приписують відкриття черепа неандертальця 1939 року.
Міністр культури Даріо Франческіні назвав знахідку «екстраординарним відкриттям, про який буде говорити весь світ». Антрополог Мауро Рубіні сказав, що велика кількість останків вказує на значну популяцію неандертальців – «перше людське суспільство, про яке ми можемо говорити».
Археологи стверджують, що печера чудово зберегла навколишнє середовище, яке було 50 000 років тому. Вони відзначили, що знайдені в печері скам’янілі останки тварин, серед яких були слони, носороги й гігантські олені, проливають світло на флору і фауну цього району і його кліматичну історію.