Астероїд Оумуамуа виявився уламком крижаної планети
Перший міжзоряний об’єкт, помічений в Сонячній системі – астероїд Оумуамуа – насправді може бути зовсім не астероїдом і не кометою. На думку вчених, він являє собою осколок планети, схожої на Плутон, повідомляє American Geophysical Union.
Астрономи з університету Арізони державного університету прийшли до висновку, що 45-метровий об’єкт складається із замерзлого азоту – як Плутон і Тритон (найбільший супутник Нептуна). Потужний удар вирвав його з батьківського тіла і відправив з «рідної» зоряної системи в нашу. Це сталося приблизно 500 мільйонів років тому.
Спочатку осколок був значно більшим. Але його верхні шари випарувалися під впливом космічного випромінювання і сонячних променів.
Вчені відзначили, що спочатку Оумуамуа вважався астероїдом, але рухався як комета, хоча був позбавлений характерного хвоста. Через такі незвичайні характеристики деякі навіть порахували його кораблем інопланетян.
Автори нового дослідження створили комп’ютерну модель з урахуванням розмірів, форми й навіть блиску Оумуамуа. Вони вказали, що він рухався шляхом випаровування речовин із хвостової зони, але ці речовини не залишали видимого сліду.
Результати показали, що опис Оумуауа найкраще відповідає шматку азотного льоду, який поступово руйнується. За розрахунками вчених, зараз він знаходиться на відстані 2 мільярдів миль від Землі та продовжує віддалятися. До 2040 року він остаточно покине межі Сонячної системи. Через випаровування льоду співвідношення його ширини до товщини впаде до 10: 1.