Астрономи відкрили одну з найдавніших зірок Всесвіту
Зірка-червоний гігант, розташована на відстані 16 000 світлових років від Сонячної системи, мабуть, є однією з найдавніших, відомих науці. Вона належить другому поколінню зірок, що виникли у Всесвіті після Великого вибуху. Хімічний аналіз показав, що вона містить елементи найперших зірок, повідомляє Sciencealert.
Вчені використовували новий спосіб фотометрії, який вимірює інтенсивність світла. Зірці присвоїли назву SPLUS J2104-0049.
У сучасній науці описаний процес народження Всесвіту. Але він заснований на теоретичних розрахунках. Вчені поки що не знайшли жодної зірки, яка належала б до найпершого покоління. Але їм вдалося виявити кілька світил, які, ймовірно, виникли відразу після них і близькі до них за складом.
Ці об’єкти відрізняються надзвичайно низьким вмістом вуглецю, заліза, кисню, магнію і літію. Вважається, що до появи зірок зі Всесвіту не було важких елементів. Він складався в основному з водню і гелію.
Перші зірки також повинні були складатися з них, і лише пізніше в результаті термоядерного синтезу утворилися більш важкі елементи: наприклад, вуглець, залізо. Коли зірки вибухали, то породжували серію реакцій, що призводять до утворення золота, срібла, торію й урану.
Дослідження показали, що SPLUS J2104-0049 має найнижчий вміст вуглецю, який астрономи коли-небудь зустрічали у такого типу світил. Теоретична модель показала, що вона могла народитися після вибуху високоенергетичної наднової самого першого покоління, маса якої у 29,5 разів перевищувала масу Сонця.
Астрономи висловили сподівання, що в ході подальших досліджень зможуть знайти вільну від металів маломасивну зірку, яка все ще живе в нашій Галактиці.