Астрономи вперше виявили коричневий карлик за допомогою радіотелескопу
Вони займають проміжне положення між планетами-гігантами та зірками. Команда дослідників з Радіоастрономічного інституту ASTRON запропонувала новий підхід до пошуку коричневих карликів. Результати спостережень свідчать про те, що багато хто з них має потужні магнітні поля.
Виходячи з цього, вчені розробили нову методику. Вони використовували радіотелескоп LOFAR (Нідерланди) для пошуку джерел поляризованого радіовипромінювання, які при цьому невидимі в оптичному та інфрачервоному діапазоні. В результаті астрономам вдалося виявити об’єкт, що отримав позначення BDR J1750 + 3809. В ході подальших перевірок було підтверджено, що це — коричневий карлик, розташований на відстані 212 світлових років від Сонця.
BDR J1750 + 3809 став першим коричневим карликом, знайденим засобами радіоастрономії. Автори відкриття вважають, що дослідження його радіовипромінювання допоможе зрозуміти, яким чином ці об’єкти генерують магнітні поля. Подальше ж удосконалення запропонованої техніки дозволить виявляти магнітосфери у землеподібних екзопланет.
Наявність досить потужного магнітного оточення вважається одним з ключових критеріїв, що визначають можливість зародження життя.